2023 Kış Modası: Erkek Bot Önerileri

Havaların sonbahara döndüğü haliyle botlar yavaş yavaş ortaya çıkar. Hatta anlarız ki kış gelmeye başladı. O yeşil ve ihtişamlı çiçekler yerini daha romantik kahverenginin tonlarına bırakır. Hafif puslu ve ıslak havalarda ısınmak için dumanı tüten çay ve kahve eşliğinde yorgunluğumuzu atarız akşamları. Farklı renk ve malzeme yapısı kullanılarak üretilen erkek botları günlük giyimde kullanırken; günümüzde hem şık takımların altında hem de ofis stilinde tamamlayıcı bir parça olarak karşımıza çıkıyor. Günlük, klasik ve outdoor kategorileri altında bot çeşitlerini inceleyip yerine göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. Bu tercihleri yaparken 2023 trendlerine öncelik vermeniz görünüşünüze bir puan daha kazandıracak.

Yazımızda trenlerden ve bu trendlerin içinde hangi kıyafetlerle kombinler yapabileceğinize ilişkin bazı tüyolardan bahsettik. Gelin birlikte hepsine tek tek göz atalım.

Günlük Bot Önerileri

Çalıştığımız işten tutunda sokak da olduğumuz her an ayaklarımızı rahat ettirecek ve görüntümüzü de tamamlayacak ayakkabılar günlük botlardır. Günün ortasında ani gelen yağmurdan etkilenmeden eve kadar kuru gidebilmek mutluluk olsa gerek. Doğru bot seçimiyle siz de bu durumu rutininize dönüştürebilirsiniz. Günlük erkek bot modasında tarih 2023’ü gösterdiğinde gündelikte olsa şık detaylar ön plana çıkıyor. Kadınlarda da olduğu gibi kalın ve kendini belli eden tabanlar vitrinleri süslüyor. Günlük görüntüsü farklı deri görüntüsüyle şıklık dahil ediliyor. Greyder’in; kalın tabanlı, kısa boğazlı ve düz deri arka parçasıyla tasarlanan botlarının renk seçeneklerine bakabilirsiniz. Daha iddialı ve marjinal taban detayları isterseniz bu seçenekler de yeni trendler arasında.

Klasik Bot Önerileri

Klasik bot görüntüsü yeni trend detaylarla birleşiyor. Bu tarzı salaş pantolon, paltoların altında ve uzun kaşkollerle kullanabilirsiniz. Daha bahar havalarında ise kısa deri renkli ceketlerle ve içine baskılı tişörtlerle botlarınızla hava atabilirsiniz. Hırka seven bir erkekseniz de yine bu tarz botlarla gün içinde şıklığı yakalayabilirsiniz.

Klasik botlar arasında parlak ya da mat deri görüntüsü arasında tercih yapabilirsiniz. Kalın ve dilimli tabanların üstünde bağcıklı ve bağcıksız birçok model bulunuyor. Klasik botlarda yeni sezonda kalın tabanlarla bağcıklı seçenekler daha çok revaçta diyebiliriz. Klasik çizginizi 2023 senesinde şıklığınızdan ödün vermeden daha konforlu modellere döndürebilirsiniz.

Outdoor Bot Önerileri

Kış havalarının tadını çıkarmak doğru kıyafet ve ayakkabıyla mutlu sonla bitebiliyor. Keyfinizi kaçıracak hiçbir olasılık kalmayınca size de keyif yapmak kalıyor. Kışın deniz kenarında, ormanda, dağda ya da bayırda dolaşmayı seviyorsanız iyi bir outdoor ayakkabısına ihtiyacınız var demektir. Özellikle arabanıza atlayıp hafta sonu doğa kaçamakları yapan bir profiliniz varsa birden fazla outdoor botunuz olmalı diyebiliriz. Dolabınıza bu sezonun trendlerini de dahil ederek nerede olursanız olun kombinizi tamamlamış olacaksınız.

Kış derecesine göre botunuzu bilekli ya da bileksiz tercih edebilirsiniz. Ve bunu yaparken rutin görüntülerini iddialı renk detaylarıyla bozan bir botu koleksiyonunuza dahil edebilirsiniz. Renkli montlarınızla uyum gösterecek renklerden birini tercih edebilirsiniz. Greyder’in tabanı sarı ve siyah olan, zikzak dilimleriyle enerjinizi destekleyen; sarı, mavi, kırmızı ve turuncu gibi renklerden birini alabilirsiniz.

Kaynak: Cemre

2023 Kış Modası: Erkek Bot Önerileri Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum