3 Harfli Erkek İsimleri ve Anlamları

Yüzyıllar boyunca değişmeyen geleneklerden biri, yeni doğanlara güzel anlamlara sahip isimler vermektir. Bu durumun ortaya çıkmasına neden olan bazı düşünceler ve analizler vardır. Örneğin, her harf farklı bir anlam barındırır ve bir araya geldiklerinde insanların karakterine etki edebileceği öne sürülür. 3 harfli erkek isimleri ve anlamlarını bilmeniz bu nedenle önemlidir.

Bebeğinizin, hayatı boyunca en çok duyduğu kelime adı olacağı için beyin sürekli bu kelimeye maruz kalır. Zaman içerisinde yapacağı çağrışım, bebeklerin ve çocukların gelişimine etki eder. Bu nedenle erkek isimlerini ve anlamlarını detaylıca anlattık!

İçindekiler

 • 3 Harfli Erkek Bebek İsimleri ve Anlamları
 • 3 Harfli Modern Erkek İsimleri
 • Sıkça Sorulan Sorular

3 Harfli Erkek Bebek İsimleri ve Anlamları

Kulağa hoş gelen ve popülerliğini hiç kaybetmeyen 3 harfli erkek isimleri, içerisinde nahif anlamlar da barındırıyor. İnsanların karakterini etkilediğine inanılan isimlerin, ne ifade ettiğini bilmek çok önemli. Bebeğiniz yıllar boyu bu kelimelerle özdeşleşecek ve büyüdüğünde anlamını öğrenmek isteyecek. İşte, bebeğinize koyabileceğiniz birbirinden anlamlı, 3 harfli erkek isimleri:

 • Cem: Hükümdar, güçlü erkek, şah anlamlarına gelen bu isim, Arapça kökenlidir.
 • Ali: Aşina olduğumuz bu güzel ismin anlamı, yüce ve yüksek mevkideki kişidir.
 • Alp: Öz Türkçe olan Alp, kahraman ve cesur anlamını taşır.
 • Efe: En yaygın 3 harfli erkek isimleri arasında yer alan Efe; yiğit, mert ve cesur anlamlarını barındırır.
 • Can: Ruh ve güç anlamlarına geldiği gibi bu isme sahip erkeklerin güçlü bir karakteri olacağına inanılır.
 • Öke: Bebeğinize verebileceğiniz Türkçe isimlerden biri olan Öke, olağanüstü yeteneklere sahip olan kişi anlamına gelir.

Günümüzde en çok tercih edilen 3 harfli erkek isimleri bunlardır. Eğer duyulmamış, modern ve özel bir isim arıyorsanız, alt başlığımızı inceleyebilirsiniz.

3 Harfli Modern Erkek İsimleri3 harfli erkek isimleri3 harfli erkek isimleri listesinde anneler genellikle popüler isimleri tercih ediyor.

Dönem dönem belirli isimler popülerleşiyor ve binlerce insan aynı adı taşımaya başlıyor. Ege ve Efe, son yılların en çok kullanılan adları arasında örneğin. Çocuğunuzun bu kadar fazla adaşı olmasını istemiyorsanız, size özel farklı isimlere de yer verdik.

İsim seçme konusunda hassas olanlar için belki de daha önce hiç duymadıkları adları ve anlamlarını sıralayacağız.

 • Teo: En cool isimlerden olan Teo, Tanrı’nın hediyesi anlamına gelir.
 • Eta: Zengin, soylu demektir.
 • Ahi: Pek duymadığımız Ahi, bilge kişi, sadık dost gibi güzel anlamlara sahiptir.
 • Mir: Son zamanlarda popülerlik kazansa da hala az sayıda insanın sahip olduğu bir isimdir. Anlamı ise başkomutan ve emirdir.
 • Şir: Geçmişte yaygın olarak kullanılan ancak günümüzde popülerliğini kaybetmiş bir isimdir. Güçlü erkek anlamını taşıdığı için değerlendirebileceğiniz anlamlı isimler arasına ekleyebilirsiniz.

Bu isimlerle birlikte Tan, Han, Ata, Çağ, Han gibi alternatifler de vardır.

Bebeğinize farklı bir isim arayışındaysanız, işte sizin için uzunca bir liste daha: M İle Başlayan Erkek İsimleri

Sıkça Sorulan Sorular En Popüler 3 Harfli Erkek İsmi Nedir? En popüler 3 harfli erkek isimleri Efe, Ege, Can ve Cem’dir. Erkek Çocuğuna Ne İsim Konur? Çocuğunuza; Tan, Çağ, Alp gibi anlamlı ve güzel isimleri koyabilirsiniz. En Nadir Erkek İsmi Nedir? Öke, Şir, Ahi gibi 3 harfli erkek isimleri nadiren kullanılmaktadır.

Kaynak: Cemre

3 Harfli Erkek İsimleri ve Anlamları Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum