80 Kiloya Göre Diyet Listesi

80 kiloya göre diyet listesi nasıl yapılır sorusunun cevabını paylaştım. Boy, yaş, kilo, hastalıklar. Boyunuza ve kilonuza göre bir diyet uygulamanız çok önemlidir. Çünkü boy ve kilo, ne kadar enerjiye ihtiyacınız olduğunu belirleyen en önemli iki faktördür. Örneğin 80 kg olan bir kişinin 80 kiloya göre diyet listesi kurallarına uyması gerekir.

80 kg vücut ağırlığına uygun bir diyet uygularsa kilo kaybı kilo alımına neden olabilir. Aksine 50 kg vücut ağırlığına uygun bir diyet uygulasa bile 2-3 gün sonra diyete devam edemediği için diyeti bırakabilir. Bu yüzden kilo verme tüyoları ve uzman bir beslenme uzmanından alacağınız diyet listesi ile kilo vermelisiniz. Bilinçsizce yapılmış 3kg listesi veya 80 kg listesi gibi internette gördüğünüz listeleri takip etmeyin. Bir beslenme uzmanından bir diyet çizelgeniz olduğundan emin olun.

İçindekiler

 • Vücut Tipine ve Kiloya Göre Diyet Listesi
 • 65 Kilo için Diyet Listesi
 • 80 Kilodan 60 Kiloya Kilo Verme Prosedürleri ile Kilo Verin
 • Çok Kolay Kilo Nasıl Verilir?
 • 100 Kilo Bir İnsan Nasıl Zayıflar?
 • 60 Kilo İçin Diyet Listesi
 • 50 Kiloya Göre Diyet Listesi
 • Kilo vermede 80 20 kuralı nedir?
 • Ne Kadar Sürede 10 Kilo Verilir?
 • Ayda 10 Kilo Vermek İçin Diyet Sağlıklı mı?

Vücut Tipine ve Kiloya Göre Diyet Listesi

İnsanların vücut tipi, boy ve kiloya göre diyet listesi değişkenlik gösterebilir ve ne tür bir diyet ile yediklerini de belirleyebilir. Çünkü vücut tipleri yağ oranı fazla olan bölgeleri belirler. Örneğin karın bölgesinde çok fazla yağ varsa buna elma tipi vücut denir. Bu nedenle glisemik indeksi düşük olan diyetler daha fazla fayda göstermektedir.

Kan seviyesini düşürmeden en sağlıklı şekilde kilo vermek isteyenlere 85 kiloya göre diyet listesi diyeti önerilir. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için tasarlanmış 7 günlük diyet süreci ile en etkili şekilde uygulayacağınız 85 kiloya göre diyet listesi örnek diyet listesi tavsiye edilmektedir.

Bir haftada 5 kg diyetini deneyenler için farklı bir şekilde kilo kaybına neden olabilir. Bu farklılığın nedeni metabolizmanın özellikleridir. Bakalım 7 gün boyunca sabırla kilo vermek için neler gerekiyor!

1. Gün Sabah: 1 dilim ekmek, şekersiz çay, 1 dilim beyaz peynir, istediğiniz kadar domates ve salatalık. Ara öğün: 1 mevsim meyvesi Atıştırmalık: 1 mevsim meyvesi, 2 ceviz ve 6 fındık Akşam yemeği: 7 kaşık yoğurt, 1 etsiz. Bir dilim ekmek ve bol salata

Kilo vermeye yönelik diyetler kilo bazlı bir diyet listesi olmalıdır. Boy ve kilonuz için bir diyet listesiyle ilgileniyor musunuz? Diyetler genellikle hızlı diyetler, düşük kalorili diyetler veya ünlülerin diyetleri olarak ayrılır. Bu alanda uzman olan beslenme uzmanları tarafından özel diyet listeleri hazırlanmaktadır. Beslenme uzmanlarının zayıflamak için diyet listesi yaparken dikkat ettikleri en önemli şeylerden biri vücut ağırlığına göre diyet listesi yapmaktır.

65 Kilo için Diyet Listesi

65 kilo olan bireylerin boyu 1,5 metreye yakınsa bu kilo ciddi bir sorun oluşturmuyor. Fazla kilolu olmanın yaygın bir nedeni, kilonun belirli bir bölgede birikmesidir. Örneğin sadece midede veya bacaklarda olursa rahatsız edici olabilir. Belirtilen 65 kiloya göre diyet listesi boy olarak daha uzun boylu olanlar duruma göre kilo vermek yerine başvurmalıdır.

80 Kilodan 60 Kiloya Kilo Verme Prosedürleri ile Kilo Verin

Kilo problemi ile mücadele edenler için 80 kilodan 60 kiloya nasıl düşülür diye merak edenler için yepyeni bir tarif yayınlıyorum. Bahsettiğim zayıflama tedavileri ile 80-60 kilo vereceksiniz. Ayrıca 80 kiloya göre diyet listesi çok kısa sürede kilo vereceksiniz. Limon detoksu sayesinde inanılmaz kısa sürede kilo vereceksiniz. İşte detaylar… Limon lorunun malzemeleri • 1 yemek kaşığı zencefil • 1 dilim limon • 1 yemek kaşığı bal • 1 yemek kaşığı elma sirkesi • Bal yerine pekmez kullanabilirsiniz. Limon kürü • İlk limonu sıkın ve bir bardağa koyun. • Limon suyuna zencefil ekleyin. • Aklımıza ek. • Son olarak elma sirkesini karışımımıza ekliyoruz. • Bardağa su karışımımızı ekleyip karıştırıyoruz, detoksu hazırlıyoruz.

Çok Kolay Kilo Nasıl Verilir?

Düşük karbonhidratlı diyetler ve bütün gıdalar ve düşük kalorili diyetler kilo vermede etkilidir ve diğer diyetlere göre takip edilmesi daha kolaydır. Bilime dayalı 3 basit adımı izleyerek, daha hızlı ve daha kalıcı kilo vereceğinizden emin olabilirsiniz. Uzun vadede ideal kilonuza ulaşmanız için bilimsel öneriler üç basit adımda özetlenebilir.

 • Karbonhidratları azaltın
 • Proteinleri, yağları ve sebzeleri artırın
 • Vücudunuzu hareket ettirin

100 Kilo Bir İnsan Nasıl Zayıflar?

100 kilo oldukça fazla bir ağırlık. Bu nedenle diyet yapanlar 100 kiloya göre diyet Listesi ile ilk ayda çok kilo (yaklaşık 10 kilo) kaybederler. Diyetin başında bu kadar kilo vermek diyet yapana psikolojik destek sağlar. Ancak diyet devam ettikçe diğer aylarda kilo kaybı azalır. Bu nedenle üzülmemeli ve normal olduğu unutulmamalıdır. Kilo verin, diyet sırasında verilen kilo azalır.

100 kiloya ulaşan bir kişi kilo vermeye karar verirse öncelikle beslenme konusunda uzman bir doktordan veya beslenme uzmanından destek almalıdır. Şu ana kadar uyguladığı beslenme alışkanlıklarının yanlış olduğu ve bu alışkanlıkla 100 kilo aldığı unutulmamalıdır. Bu nedenle tükettiği besinlerde değişikliklere karşı çıkmamalıdır.

60 Kilo İçin Diyet Listesi

60 kilo ve 60 kiloya göre diyet listesi benzer olabilir. Bir kişinin ortalama boyu biraz daha yüksek ise 60 kilo obezite görüntüsü oluşturmaz. Ancak boyu 1.60 cm’den kısa olan kişilerin bu konuda harekete geçmesi gerekiyor. Boyunuz 1.60 ve üzeri ise bu kilodan şikayetçiyseniz menünüze sulu yiyecek ve içecekleri eklemeniz yeterli. Fastfood gibi besinlerden uzak durmanın yanı sıra porsiyon kontrolü de yeterlidir.

50 Kiloya Göre Diyet Listesi

Kısa olduğunuzu düşünüyorsanız, boyunuz için 50 kilo çok fazla. Bu noktada iyi bir kalorili diyet listesi kilo vermenize yardımcı olabilir. Her diyette olduğu gibi bol sıvı alımına dikkat edilmelidir. Suya ek olarak, yağlı yeşil çay içebilirsiniz. Fazla kilolu olmadığınız için metabolizmanız yavaşsa, belli bir süre diyet uygulasanız bile kilonuz sabit kalacaktır.

Kilo verdikten sonra kilonuzu sabit tutmak, özellikle zayıf insanların başına gelen bir olaydır. Bu durumda 50 kiloya göre diyet listesi uygulamasına ara vermelisiniz. Aradan sonra 3-7 gün şok diyet denilen farklı bir diyet uygulayabilirsiniz. Ayrıca 1-2 gün detoks suyu ile içilmesi metabolizmanızı şok edeceği için geri kalan günlerde şişkinlikten kurtulmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kilo vermede 80 20 kuralı nedir?

80/20 bir kilo verme programı değildir. Sağlıklı seçimler yapmak, 20’li yaşlarınıza kadar yiyecek seçimlerinizle mutlu olacağınız anlamına gelir. 80/20 kuralına uyarsanız, sağlıksız bir şey yerseniz 20’ye kadar sayarsınız ve kalan 80’i sağlıklı beslenme ile dengelersiniz. Dilerseniz günde kaç öğün yemek yediğinize göre 80/20 kuralını matematiksel olarak hesaplayabilir ve kaç öğün daha rahat yediğinizi hesaplayabilirsiniz. Kural basit; Günde 3 ana öğün yemelisiniz. Yani haftada toplam 21 ana öğününüz var. Kendinizi ödüllendirdiğiniz 21 ana öğününüze yiyeceklere yer verin. 21 ana öğününüz varsa, haftada toplam ana öğünü ücretsiz alırsınız. Kalan 17 ana öğünü sağlıklı bir şekilde geçirmelisiniz.

Ne Kadar Sürede 10 Kilo Verilir?

1 ayda hızlı sonuç almak isteyen kişiler, diyet programının yanı sıra özellikle bölgesel problemlerin olduğu bölgelerde bol bol yürüyüş ve mesai de yapmalıdır. Kişi fitness, ağırlık kaldırma, yüzme, tenis, basketbol, ??voleybol gibi en ideal sporları seçmeli ve sağlıklı beslenme ve egzersiz alışkanlığını hayatına kazandırmalıdır. Günde fazladan kalori yakmak için asansör kullanmamalı ve merdivenleri tercih etmeli, toplu taşıma kullanan kişiler evlerinden 1 durak ayrılmalı ve günlük yürüyüşlerini arttırmalıdır.

Kilo verme sürecindeki en önemli faktörlerden biri su tüketimidir. Gün içinde metabolizmayı hızlandıran su tüketiminin en az 1,5-2 litre olmasına dikkat edilmelidir. Bu listeyi kullanmadan önce bir beslenme uzmanına danışmalısınız.

Lif yönünden zengin besinler midede uzun süre kalır ve uzun süreli tokluk hissi verir. Bu nedenle günlük diyetinizde sebze, yulaf kepeği, buğday kepeği, soyulmuş meyve ve sebzelere yer vermelisiniz. Kan şekerini dengede tutan lif, aynı zamanda insülin direncini de dengeler ve uzun vadeli sorunların önüne geçer.

Ayda 10 Kilo Vermek İçin Diyet Sağlıklı mı?

Son yıllarda ayda 10 kilo veren kilo verme programları pek çok insan için önemli hale geldi. Kısa sürede istenilen vücut tipine kavuşmak ve fazla kilolardan kurtulmak hayal değil. Ancak bu arzuyu yerine getirmek için vücut sağlığına zarar vermemek önemlidir. Ayda 10 kilo vermek isteyen kişiler belirli kan testleri yaptırmalı ve bu bilgiyi müşteri ile paylaşmalıdır. Vücut kas, yağ ve su oranı boy ve kilo ölçülerek belirlenmelidir. Ayda 10 kilodan fazla yağ kaybetmek, vücudu strese sokan ve sağlık sorunlarına yol açabilen bir durumdur.

Özellikle kronik hastalığı olan kişiler ayda 10 kilo verdiren diyetlere dikkat etmelidir. Kalp hastalığı, böbrek hastalığı ve hipertansiyon gibi ciddi kronik rahatsızlıkları olan kişilerde karaciğer yağlanması gibi sorunlar gelişebilir. Düşük kalorili bir diyetle ayda 10 kilo verdiren diyet programları oluşturulur. Vücudun ihtiyaç duyduğu besin, mineral ve vitaminlerden yoksun bir diyetle kas yorgunluğunu tedavi etmek mümkündür. Kilo kaybının sağlıklı olması için vücudun yağ kaybı yaşaması gerekir. Mineral ve vitamin eksikliğine bağlı kas kaybı vücudun direncini düşürür ve çeşitli hastalıklara neden olur.

Kaynak: Cemre

80 Kiloya Göre Diyet Listesi Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum