Alperen Efe Esmer

Alperen Efe Esmer en sevilen çocuk oyunculardan bir tanesidir. 2016 yılından itibaren Berat Efe Parlar ile arkadaş olan sempatik oyuncu diksiyonu ve duruşu ile de oldukça dikkat çekmektedir. Kendisi mavi ve yeşil rengini bir hayli sevmektedir. Bununla birlikte en sevdiği yemek ise et sotedir. Bunlarla birlikte sempatik oyuncu Alperen Efe Esmer yaş konusunda da merak edilmektedir. Oyunculuk konusunda ailesinden oldukça destek gören Alperen Efe Esmer hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? Keyifli okumalar.

Alperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer

İçindekiler

 • Alperen Efe Esmer Kim? 
 • Alperen Efe Esmer Kaç Yaşında?
 • Alperen Efe Esmer Burcu
 • Alperen Efe Esmer Ne Zaman Doğdu?
 • Alperen Efe Esmer Aslen Nerelidir?
 • Alperen Efe Esmer Nerede Oturuyor?
 • Alperen Efe Esmer’in Boyu Kaç?
 • Alperen Efe Esmer Kaç Kilo?
 • Alperen Efe Esmer Hangi Takımı Tutuyor?
 • Alperen Efe Esmer Ne Okudu?
 • Alperen Efe Esmer Ne İş Yapıyor?
 • Alperen Efe Esmer Saç Rengi Nedir?
 • Alperen Efe Esmer Göz Rengi Nedir?
 • Alperen Efe Esmer’in Ten Rengi Nedir?
 • Alperen Efe Esmer’in Ailesi
 • Alperen Efe Esmer’in İkizi Kimdir?
 • Alperen Efe Esmer Tozkoparan İskender Dizisinde Hangi Oyuncularla Oynuyor?
 • Alperen Efe Esmer Hangi Dizi ve Filmlerde Oynadı?
  • Müsaadenizle Büyükler Alperen Efe Esmer
  • Bizim Köyün Şarkısı Alperen Efe Esmer
  • Güldüy Güldüy Show Çocuk Alperen Efe Esmer
  • Sesli Güldüm Alperen Efe Esmer
  • Gamonya: Hayaller Ülkesi Alperen Efe Esmer
  • Can Dostlar Great Naughty Boy Alperen Efe Esmer
  • Tozkoparan İskender Alperen Efe Esmer

Alperen Efe Esmer Kim? 

Kendisinin en sevdiği oyuncuların Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Halit Ergenç, İsmail Hacıoğlu ve Pınar Deniz olan Alperen Efe Esmer hakkında birçok soru birikmeye başladı. Özellikle Alperen Efe Esmer boyu konusunda fanlarını bir hayli merak ettirdi. Çekmiş olduğu bir videoda aslında tüm bu merak edilen sorulara cevap vermiştir. Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü öğrencisi olan Alperen Efe Esmer’in gelecekte de oyunculuk mesleğini devam ettirmek istediğini belirtmiştir.

Alperen Efe Esmer’e daha detaylı olarak göz atmadan önce gelin hep beraber kendisi hakkında kısaca bilgi sahibi olalım. 

 • Yaşı: 16
 • Burcu: Kova 
 • Doğum tarihi: 2006
 • Yaşadığı Yer: İstanbul 
 • Nereli: Sivas
 • Boyu: Bilinmiyor
 • Kilosu: Bilinmiyor
 • Tuttuğu takım: Beşiktaş
 • Meslek: Oyuncu
 • Eğitim: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi / Tiyatro
 • Medeni Durum: Bekar

Bir amazon papağanı olduğu bilinen Alperen Efe Esmer’in papağının adı da Rıfkı’dır. Özellikle Rıfkı ile vakit geçirmeyi sevdiğini belirten sempatik oyuncu hakkında detaylı bilgi edinelim.

Alperen Efe EsmerAlperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer Kaç Yaşında?

Kısa zamanda büyük bir fan kitlesi toplamayı başaran Alperen Efe Esmer kaç yaşında? Sorusu özellikle kız takipçileri tarafından oldukça merak edildi. 5 yaşından itibaren oyunculuk hayatı ile iç içe olan Alperen Efe Esmer birçok yapım ve filmde rol almayı başarmıştır.

Alperen Efe Esmer biz yazımızı yazarken 16 yaşındadır.

Alperen Efe Esmer Burcu

Alperen Efe Esmer’in burcu Yay’dır. Kendisi Yay burcu erkeğinin bir çok sempatik özelliğini üzerinde taşımaktadır. En önemlisi özgüven ve sempatikliği ile tam bir Yay burcu erkeği olduğunu gösteriyor.

Kendisi de bir çok videoda özgüvenin aslında ne kadar önemli olduğundan bahsetmektedir. Zaten dahil olmuş olduğu tüm yapımlarda kendisinin ne kadar güçlü bir özgüvende olduğunu görmekteyiz.

Alperen Efe EsmerAlperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer Ne Zaman Doğdu?

Biz yazımızı yazarken 16 yaşında olan sempatik oyuncunun doğum tarihi oldukça merak edildi. Bazı kaynaklarda Alperen Efe Esmer doğum tarihi 26 Kasım 2007 olarak yazmaktadır. Lakin kendisi bu konuda herhangi bir açıklama yapmamıştır. Sadece Yay burcu olduğu bilinmektedir.

Yani kendisi 24 Kasım ve 22 Aralık tarihinde dünyaya gelmiştir.

Alperen Efe Esmer Aslen Nerelidir?

Alperen Efe Esmer’e nereli olduğu sorusu sorulduğunda kendisi ‘’Türkiyeliyim!’’ cevabını vermiştir. Peki aslında Alperen Efe Esmer nereli?

Alperen Efe Esmer’in annesi İzmirlidir. Babası ise Karadenizlidir. Yani Trabzon. Lakin kendisi Sivas’da dünyaya gelmiştir. Yani aslen Trabzonludur diyebiliriz.

Alperen Efe EsmerAlperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer Nerede Oturuyor?

Trabzonlu sempatik oyuncu oyunculuk sayesinde Türkiye’nin birçok şehrini gezmiştir. Peki aslında Alperen Efe Esmer nerede oturuyor? 

Tiyatro alan derslerini oldukça seven Alperen Efe Esmer İstanbul ilinde ikamet etmektedir. Lakin bazı sitelerde kendisinin İzmir de de yaşadığını belirtmişlerdir.

Alperen Efe Esmer’in Boyu Kaç?

Michael Jackson hayranlığı ile bilinen Alperen Efe Esmer’in geçtiğimiz aylarda Youtube hesabına Michael Jackson kareografisini içeren bir video yayınlaması üzerine fanları Alperen Efe Esmer boyu konusunu araştırdı. 

Yüzme ve aikido ile yakından ilgilenen Alperen Efe Esmer’in boyu hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Lakin bazı kaynaklar 1.36 olarak belirtmiştir. 

Biz yazımızı yazarken 16 yaşında olan Alperen Efe Esmer’in tahminlere göre 1.65 boylarında olduğu görünmektedir.

Alperen Efe EsmerAlperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer Kaç Kilo?

Henüz çocuk yaşlarından itibaren oyunculukla içli dışlı olan Alperen Efe Esmer’in kilosu da boyunun ardından merak edilmiştir. 

Lakin kendisinin boyu hakkında bir bilgi bulunmadığı gibi kilosu hakkında da herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Tahminlere göre Alperen Efe Esmer’in kilosu 55 civarlarındadır.

Alperen Efe Esmer Hangi Takımı Tutuyor?

Hayranlarının isteği üzerine YouTube üzerinden soru cevap videosu çeken Alperen Efe Esmer en sevdiği dizi olarak Yargı ve Şahsiyet dizilerini söylemiştir.

Bununla birlikte kendisi hakkında merak edilen bir diğer soru ise hangi takımı tuttuğudur. Peki Alperen Efe Esmer’in tuttuğu takım ne?

Alperen Efe Esmer’in tuttuğu takım Beşiktaş’tır. 

Alperen Efe EsmerAlperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer Ne Okudu?

Küçük yaşlardan beri oyunculuk yapmak isteyen ve et soteyi bir hayli seven başarılı oyuncunun ne okuduğunu da merak konusu oldu. Geleceğe dair planların da kariyer olarak ilerlemek de bulunan Alperen Efe Esmer ne okuyor? Sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

Kendisinin şuan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde okuduğu bilinmektedir. Bölümü ise Tiyatro Bölümü’dür. Lakin ilkokul ve ortaokul hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Alperen Efe Esmer Ne İş Yapıyor?

Oyunculuğa beş yaşından itibaren başladığını belirten Alperen Efe Esmer şuan ne yapıyor? Sorusu oldukça aratıldı. Şu an oyunculuk yaptığı bilinen Esmer’in gelecek planları hakkında da çekmiş olduğu bir videoda şunları söyledi.

“Küçüklüğümden beri oyunculuğu çok seviyorum. O yüzden de oyunculuğa devam etmek istiyorum. Bunun yanı sıra akademik olarak eğitim alıp aslında akademik olarak da devam etmek istiyorum. Bu işin eğitimini vermek istiyorum. Çünkü aslında ülkemizde çok fazla eğitimsiz oyuncu var.”

Alperen Efe EsmerAlperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer Saç Rengi Nedir?

Kendisine ekranlarda doğal ve düz saçları ile sıkça görmüştük. Lakin yine de Esmer’in fanları arama motorlarında Alperen Efe Esmer’in saç rengi konusunda oldukça sık araştırdılar. 

Alperen Efe Esmer’in doğal saç rengi siyahtır. Ekran başında ise düz ve uzun saç modelinde tanıdığımız isimdir. 

Alperen Efe Esmer Göz Rengi Nedir?

Sesini eğitebilmek ve daha iyi kullanabilmek için şan dersleri alan Alperen Efe Esmer’in göz rengi Google üzerinde oldukça araştırılmıştır. 

Oynadığı dizilerde ve filmlerde Alperen Efe Esmer’in göz renginin kahverengi olduğu görülmektedir. Aynı zamanda göz rengi ten rengi ile de oldukça uyumludur.

Alperen Efe Esmer’in Ten Rengi Nedir?

Çekmiş olduğu YouTube soru-cevap videosunda kendisinin lisanslı aikidocu olduğundan söz eden Alperen Efe Esmer fiziksel özellikleri ile oldukça sık konuşulan çocuk oyuncular arasındadır.

Geleceğe dair oyuncu olma planlarını devam ettirmek isteyen Alperen’in sempatik tavırları da oldukça dikkat çekiyor. Buğday ten rengine sahip olan başarılı oyuncu aynı zamanda ten rengine uyumlu olarak giyinmesini de iyi biliyor.

Alperen Efe EsmerAlperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer’in Ailesi

Kişisel hayatı bir hayli merak edilen Alperen Efe Esmer’in ailesi de kendisi kadar merak konusu oldu. Geçtiğimiz aylarda Instagram üzerinden kendisi hakkında merak edilen soruları derleyip bir Youtube videosunda birleştirdi. Daha sonrasında tüm bu soruları yarım saatlik bir videoda topladı. Bu videoda ailesi hakkında da bilgiler vermiştir.

Alperen Efe Esmer’in babası TSK mensubudur. Aynı zamanda kendisi 20 yıldır folklor eğitmenidir. Bununla birlikte babası Alperen Efe Esmer’in oyunculuk hayatını bir hayli desteklemektedir. Babasının adı Oktay’dır.

Bu bilgiye ek olarak Alperen Efe Esmer’in annesi de oldukça merak edildi. Annesi Alperen Efe Esmer’in çekmiş olduğu soru-cevap Youtube videosunda soruları soran kişidir. Alperen Efe Esmer’in annesi ise öğretmendir. Lakin ne öğretmeni olduğu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Aynı zamanda  Alperen Efe Esmer’in annesinin adı ise Figen’dir.

Alperen Efe Esmer’in İkizi Kimdir?

Son olarak ise Alperen Efe Esmer ikizi de merak edildi. İkizi ile normalde 1 gün ara ile doğmaları gerekirken doktorun Alperen Efe Esmer’in babasına sürpriz yapmak için ikisini aynı anda doğurttuğunu belirtmiştir. 

Kardeşi hakkında Alperen Efe Esmer ‘’İkiz olduğumuz için benzer ve farklı özelliklerimiz var.’’ demiştir.

Alperen Efe Esmer’in ikizi Batuhan da Mimar Sinan Lisesi’nde okumaktadır. Lakin Batuhan Resim Bölümü’nde okumaktadır.

Alperen Efe EsmerAlperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer Tozkoparan İskender Dizisinde Hangi Oyuncularla Oynuyor?

Alperen Efe Esmer, Bora karakteri ile Tozkoparan İskender adlı dizinin 27. bölümünde kadroya dahil olan isimdir. Alperen Efe Esmer Tozkoparan İskender dizisi ile birlikte birbirinden başarılı oyuncularla aynı kadroda yer almayı başarmıştır. TRT bir kanalında yayına gelen tozkoparan iskender dizisinin oyuncuları aşağıda listelenmiştir.

 • Çağan Efe Ak – Tozkoparan İskender 
 • Tuana Naz Tiryaki – Asia Turkonder
 • Leya Kırşan – Elif Baharvadi
 • Yağız Kılınç – Sinan 
 • Ülkü Hilal Çiftçi – Duygu 
 • Fırat Albayram – Giovanni 
 • Burak Alkaş – İdea Bright
 • Esat Polat Güler – Tayfun 
 • Alperen Efe Esmer – Bora
 • Deniz Erayvaz – Arda Tatlıdilli
 • Defne Ersen 
 • Gökhan Atalay

Alperen Efe EsmerAlperen Efe EsmerAlperen Efe Esmer Hangi Dizi ve Filmlerde Oynadı?

Başarılı oyuncu Alperen Efe Esmer gün geçtikçe birçok film ve dizide aranan oyuncu olmayı başardı. Buna ek olarak özellikle oynamış olduğu Gamonya filmi ile arama motorlarında adı sıkça Alperen Efe Esmer filmleri ve TV dizileri aranması ile görüldü. 

Televizyonlara öncelikle reklamlarla çıkmaya başlayan Alperen Efe Esmer daha sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı ve Harvard Üniversitesi ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirilen Yemekde Denge Programında yer almıştır.

Gelin hep beraber kısaca Alperen Efe Esmer hangi dizi ve filmlerde rol almış göz atalım.

 • 2018- Müsaadenizle Büyükler
 • 2018- Bizim Köyün Şarkısı Salim
 • 2016- Güldüy Güldüy Show Çocuk
 • 2021- Sesli Güldüm
 • 2020- Gamonya: Hayaller Ülkesi Doblaron
 • 2019- Can Dostlar Great Naughty Boy
 • 2021- Tozkoparan İskender- Bora 

Her geçen gün fan kitlesini arttıran sempatik oyuncu çocuk oyuncular listesinde bir numara olarak gündemde kendisini korumaya devam ediyor. Şimdi de gelin hep beraber Alperen Efe Esmer oynadığı filmler ve diziler listesine detaylı bir şekilde göz atalım. 

Müsaadenizle Büyükler Alperen Efe Esmer

Film 28 Aralık 2018 tarihinde gösterime girmiştir. Yönetmenliğini Talip Karamahmutoğlu üstlenmiştir. Tam bir aile filmi olan Müsaadenizle Büyükler insanların sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olmasını konu edinmiştir.

Film de çocuk oyuncu kadrosunda birbirinden başarılı isimler yer almaktadır. Efecan Koçyiğit, Bilge Kara ve Alperen Efe Esmer film de dikkat çekenler arasındadır. 

Büyük oyuncu kadrosunda ise Emre Altuğ, Çağatay Akman, Rıza Sönmez ve Ümit Çırak dikkat çeken isimler arasındadır.

Bizim Köyün Şarkısı Alperen Efe Esmer

2018 yılında çocuk komedi olarak vizyona giren Bizim Köyün Şarkısı filmi genel olarak arkadaşlığı konu almaktadır. Yönetmenliğini Tuğçe Soysop üstlenmiştir.

Yapımcılığını BKM Film’in üstlendiği film de birbirinden başarılı oyuncular yer almaktadır. Özellikle çocuk oyuncular arasında Dora Dalkılıç, Berat Efe Parlar ve Esat Polat Güler oldukça dikkat çekmiştir.

Bununla birlikte dizide Alperen Efe Esmer ise Salim karakterine hayat vermiştir.

Güldüy Güldüy Show Çocuk Alperen Efe Esmer

Alperen Efe Esmer kendisi için asıl oyunculuğa başladığı yerin Güldüy Güldüy Show Çocuk olduğunu belirtmiştir. Burada rol alabilmek için 3 defa eleme turuna girmiştir ve yaklaşık 3000 ila 4000 kişi içerisinden seçildiğini belirtmiştir. 

Güldüy Güldüy Show Çocuk aslında Güldür Güldür Show programının çocuk versiyonudur. Ezo Sunal’ın sunuculuğunu üstlendiği programda Alp Akar, Gülse Göçer ve Esat Polat Güler gibi birbirinden başarılı çocuk oyuncular yer almaktadır.   

Sesli Güldüm Alperen Efe Esmer

Exxen platformunda yayınlanan komedi dizisi birbirinden başarılı oyuncuları bünyesinde taşımaktadır. Özellikle dizide Ezo Sunal, Taha Sönmezışık, Arda Şahin, Emir Ali Doğrul ve Tayra Bahar gibi başarılı oyuncular performansları ile dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarmıştır. 

Gamonya: Hayaller Ülkesi Alperen Efe Esmer

Yönetmenliğini Tuğçe Soysop’un üstlendiği Gamonya: Hayaller Ülkesi filmi kısa zamanda oldukça popüler olmayı başarmıştır.

Film de çocuk oyuncular arasında Dora Dalgıç, Arda Tasarcan ve Eda Döğer yer almaktadır. Film 10 Ocak 2020 tarihinde vizyona girmiştir.

Bununla birlikte filmde Alperen Efe Esmer ise Doblaron karakterine hayat vermiştir.

Can Dostlar Great Naughty Boy Alperen Efe Esmer

Komedi çocuk filmi olarak vizyona 18 Ocak 2019 tarihinde giriş yapmıştır. Filmin yönetmenliğini Tuğçe Soysop üstlenmiştir.

Toplamda 1 saat 48 dakika süren film de birbirinden başarılı oyuncular boy göstermiştir. Oyuncu kadrosunda Selim Bayraktar, Ünal Yeter, Onur Atilla ve Salih Usta yer almaktadır.

Bununla birlikte filmde Alperen Efe Esmer ise Great Naughty Boy karakterine hayat vermiştir.

Tozkoparan İskender Alperen Efe Esmer

İlk bölümü 2 Ocak 2021 tarihinde yayınlanan Tozkoparan İskender dizisi yayınlandığı günden itibaren izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. 

Özellikle oyuncu kadrosu ile dizi bir hayli konuşuldu. Çocuk oyuncular arasında Çağan Efe Ak, Leya Kırşan, Tuana Naz Tiryaki ve Deniz Erayvaz oldukça dikkat çeken isimlerdendir. Dizinin yönetmenliğini Hakan Şahin, Bora Onur ve Kudret Sabancı üstlenmiştir.

Bununla birlikte dizide Alperen Efe Esmer ise Bora karakterine hayat vermiştir.

Kaynak: Cemre

Alperen Efe Esmer Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum