Ankara’da gezilecek parklar

Ankara’da gezilecek parklar yazın gelmesi ile birlikte bir hayli araştırma konusu oldu. Bizde gerek doğa ile iç içe olabileceğiniz, gerekse muhteşem deniz havasını akciğerlerinize çekebileceğiniz yerleri derledik.

Atatürk sahil parkıAtatürk sahil parkıAtatürk sahil parkı

Muhteşem deniz havasını Ankara’da hissetmek ister misiniz? Bazı aylarda flamingolara ev sahipliği yapan Atatürk sahil parkı yazın gelmesi ile bir hayli ilgi odağı oldu. Çayınızı kahvenizi alıp sıcak bir aile ortamı eşliğinde gün batımını izlemek istiyorsanız, gideceğiniz tek adres şüphesiz Atatürk sahil parkı olmalı.

Atatürk sahil parkına nasıl gidilir?

Atatürk sahil parkı yani bir diğer ismi ile mogan gölü Gölbaşı’nda bulunmaktadır. 105-2, 114-2, 115-2 ve 196 otobüs hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dikmen vadisiDikmen vadisiDikmen vadisi

Doruk Pamir tarafından tasarlanan Dikmen vadisi 5 etaptan meydana gelmektedir. İçerisinde çeşitli kuşlara denk gelebileceğiniz vadide birbirinden değişik ağaçlarda bulunmaktadır. 378 bin metrekarelik üzerine kurulan Dikmen vadisinin en ilgi çeken yanı ise kesinlikle kirazlı yoldur.

Dikmen vadisine nasıl gidilir?

Dikmen vadisine Ulus ya da Kızılay üzerinden Dikmen otobüslerine binmeniz gerekmektedir. Yani 145 ve 185 otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Botanik parkıBotanik parkıBotanik parkı

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan 65.000 m²’lik bir alana yayılmıştır. Özellikle Atakule’ye yakın olması Botanik parkının ününü sağlamıştır. Parkın içerisinde aynı zamanda çocuk parkı ve çiçek serası da mevcuttur. Koşun koşun gelin Botanik parkına diyoruz :))

Botanik parkına nasıl gidilir?

Botanik parkına Ankara’nın merkezinden 135-2, 185-7, 408 ve 413-7 otobüs hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çansera kent bahçesiÇansera kent bahçesiÇansera kent bahçesi

2013 senesinde kullanıma açılan Çansera kent bahçesi adını sonradan Uğur Mumcu Parkı olarak değiştirildi. Ortalama olarak 90 dönüm arazinin üzerine kurulmuştur. Rahat bir şekilde piknik yapabileceğiniz Çansera kent bahçesinde futbol ve basketbol alanı, cafeler ve poony parkı dahil daha birçok alan mevcuttur.

Lakin gitmeden küçük hatırlatmalar yapmak isteriz. Mangal Çansera kent bahçesinde yasaktır. Alkol kullanılmamaktadır. Bununla birlikte mescidi bulunmamaktadır. Lakin nargile içmek serbest.

Çansera kent bahçesine nasıl gidilir?

Çansera kent bahçesine gidiş merkezi yerlerden sağlanmaktadır. Buradan 132, 136 411-7 ve 482-7 otobüs hatları ile Çansera kent bahçesine en yakın yerde inebilirsiniz.

Keçiören evcil hayvan parkıKeçiören evcil hayvan parkıKeçiören evcil hayvan parkı

Keçiören evcil hayvan parkı, adındanda anlaşılacağı gibi Keçiören’de bulunmaktadır. Ortalama olarak 19 dönümlük arsanın üzerine inşa edilmiştir. Hemen hemen birçok çeşit hayvanı bir arada burada görebilirsiniz. Hayvanları gezmeyi bitirdiğinizde de, çayınızı kahvenizi alıp ortadaki yapay gölden kuğuları seyredebilirsiniz. Girişler ise tamamen ücretsiz.

Keçiören evcil hayvan parkına nasıl gidilir?

Keçiören evcil hayvan parkına Ulus – Sıhiyye ya da Kızılaydan otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz. 481 ve 421-3 nolu otobüsler keçiören evcil hayvan parkının hemen önünde bırakmaktadır.

Kaynak: Cemre

Ankara’da gezilecek parklar Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum