Ankara’da sevgili ile gezilecek yerler

Ankara’da sevgili ile gezilecek yerler aslında oldukça fazladır. Artık sevgiliniz ile Ankara’nın heryerini gezdiğinizi düşünüyorsanız, yazımıza daha göz atmamışsınız demektir. Hem sizi çocukluğunuza götürecek, hem de doğanın havasını içine çekebileceğiniz birçok yer derledik.

 

Harikalar diyarıHarikalar diyarıHarikalar diyarı

Hem su bisikletine binebileceğiniz, hem de birbirinden farklı masal kahramanları ile eğlenceli fotoğraflar çekinebileceğiniz bir yer düşünün. Sizi hem çocukluğunuza götürecek, hem de su kenarında harika bir çay keyfi yapmanızı sağlayacak Harikalar Diyarı’na en kısa zamanda gitmenizi öneririz.

Harikalar diyarına nasıl ulaşım sağlanır?

Harikalar diyarına metro ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Harikalar Durağı’nda inerek hemen Harikalar Diyarı’nın kapısının önünde inebilirsiniz.

HamamönüHamamönüHamamönü

Buram buram tarih kokan bir yer düşünün. Eski Ankara evlerinin içerisinden sevgiliniz ile yürümenin tam mevsimi. Kumda kahvenin en güzel yapıldığı yer olan hamamönünde birbirinden güzel butik dükkanlarda bulabilirsiniz.

Hamamönüne nasıl ulaşım sağlanır?

Hamamönüne ulaşım banliyo treni ile ya da ankaray ile sağlanabilmektedir. Her ikisinde de Kurtuluş durağında inerek 5 dakika yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eymir gölüEymir gölüEymir gölü

Sevgiliniz ile göl havasında bisiklet sürmenin hazzına varmaya ne dersiniz? Kilometrelerce doğa içerisinde bisiklet sürebileceğiniz eymir gölünde manzaraya karşı çayınızı da rahat bir şekilde içerbilirsiniz.

Eymir gölüne nasıl ulaşım sağlanır?

Eymir gölüne Ankara Kızılay Güvenpark’tan 190 numaralı otobüse binerek aktarmasız bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aqua vega akvaryumAqua vega akvaryumAqua vega akvaryum

Aqua vega akvaryum ile birbirinden renkli balıklara sevgilinizle bakmaya ne dersiniz? Suyun altında değişik su hayvanlarına merhaba demeye hazır olun.

Aqua vega akvaryuma nasıl ulaşım sağlanır?

Aqua vega akvaryuma Ankara Kızılay üzerinden 339 ve 340 nolu otobüs hatlarına binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Altındağ buz pistiAltındağ buz pistiAltındağ buz pisti

Sevgiliniz ile birlikte buz pateni kaymaya ne dersiniz? Normal aktivitelerden sıkıldıysanız buzda bir yarışa evet diyebilirsiniz. Hem eğlenceli vakit geçirebileceğiniz hem de gerçek buzu hissedebileceğiniz bir deneyime hazır olun.

Altındağ buz pistine nasıl ulaşım sağlanır?

403 ve 408 nolu otobüs hattına binerek Altındağ buz pistinin yakınında inebilirsiniz. Otobüsten indikten sonra 10 dakika yürümeniz gerekmektedir.

Trambolin Park AnkaraArena trambolinArena trambolin

Yaş, boy, kilo gibi sınırların bulunmadığı arena trambolinde sevgilinizde en eğlenceli dakikalara hazır mısınız? Balange board ile birbirinize meydan okuyabileceğiniz arena trambolinde en yükseğe bakalım hangi çift zıplayabilecek?

Arane Trambolin’e nasıl ulaşım sağlanır?

Trambolin PArane Trambolin’e ulaşım oldukça basittir. Arane Trambolin Ankara Antares AVM’de bulunmaktadır. Antares için Hastane durağında inip dolmuş ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Cemre

Ankara’da sevgili ile gezilecek yerler Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum