Beklazon Krem

Tüm dünyada da sıkça rastlanan hastalıklar içerisinde yer alan egzama, cilt kuruluğu ve kabarıklık gibi etkilerle kendini gösteren bir hastalıktır. Egzamanın aynı zamanda cilt kaşınması gibi günlük aktiviteleri dahi kısıtlayıcı bir hastalık olması da hastalığa sahip olan kişilerin ilaç konusunda bu tür sıkıntıları giderici bir ürün aramalarına neden olmakta. Beklazon krem egzama hastalıklarının tedavisinde tercih edilen bir ilaç türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak bu ilacın kremsi bir yapıya sahip olması sayesinde, ilacın daha kolay bir yayılım ve etki göstermesi de mümkün hale geliyor. Doktorun önerdiği miktar ve zaman yayılımında kullanmak, egzama hastalığının tedavisinde büyük fayda sağlayabilecektir.

İçindekiler

 • Beklazon Krem Nasıl Kullanılır?
 • Beklazon Krem Ne İşe Yarar?
 • Beklazon Kremin Yan Etkileri
 • Beklazon Kremin Dikkatli Kullanılması Gereken Durumlar

Beklazon Krem Nasıl Kullanılır?

Beklazon krem, 30 gramlık paketler halinde satışa sunulmaktadır. Doktorun belirlediği ölçüde kullanılması gereken ilaçlar içerisinde yer almaktadır. Hastalığın şiddetine ve durumuna bağlı olarak bu durumun değişiklik gösterebileceğini söylemek de mümkün. Beklazon krem nasıl kullanılır sorusuna bakıldığında ise ilacın genel olarak günde 2 kez kullanımı yeterli olabilecektir. Eğer doktorunuz daha az ya da daha fazla bir doz belirlemişse, doktorunuzun önerisi dahilinde doz miktarında bir değişiklik yapmamanız önerilmektedir. Beklazon krem, ayrıca sürekli kullanılmaması gereken bir ilaç olarak karşımıza çıkmakta. Kremin hastalığın sona ermesinin ardından tekrar doktor muayenesi yapılması ve doktor tarafından uygun görülürse ilaç kullanımı bırakılmalıdır.

Beklazon kremi kullanmadan önce içerisinde yer alan prospektüsünün okunması gerektiğini de eklememiz gerekmekte. Özellikle de içerisinde yer alan bazı maddelere karşı alerjen riskine karşı cilt üzerinde ufak bir alanda kremi denemek ve etkisine bakmak daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Ayrıca içerisinde yer alan maddelere göz gezdirip herhangi bir olumsuz etki gördüğünüzde doktoronuzla iletişim kurmanız daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Beklazon Krem Ne İşe Yarar?

Beklazon krem alerji ya da farklı cilt hastalıklarından doktorlar tarafından reçete ile yazılan bir krem olarak karşımıza çıkmaktadır. Beklazon krem ne işe yarar sorusuna bakıldığında genel olarak ciltte yer alan kızarıklık ya da kaşıntı gibi durumları ortadan kaldırmaya yarayan krem, aynı zamanda romatizma gibi hastalıklarda da tercih edilebilmektedir. Ciltte oluşan yoğun yanma hissinin rahatlatılması ve bu kızarıklıkların ortadan kaldırılmasında kullanılan Beklazon krem, uzun süreli olarak kullanılmaması gereken ilaçlardan birisi olarak görülmektedir. Uzun süreli kullanım durumunda hekiminize danışmanız gerekmektedir. Özellikle de ilacın dozunun yavaş yavaş azaltılarak kesilmesi de tedavi için çok büyük bir önem arz etmektedir.

Beklazon krem içerisinde kortizon içeren bir madde bulundurmasından dolayı ilaç uzun süreli kullanım durumunda farklı sıkıntılar oluşturabilecektir. Genel olarak yaklaşık 5 gün süreyle günde 1 defalık kullanıma indirmek ilk azaltma eylemlerinden birisi olacaktır. Ardından 2 günde 1 defalık kullanım durumu 1 hafta süresince devam edilmelidir. Son olarak da 3 günde 1 kez kullanımın 1 hafta süresince devam etmesi durumunda kremin kullanımı rahatça bırakılabilecektir. Tedavinin hemen kesilmeden doktor önerisinde belirtilen doz ve sürelerde kullanımının büyük önem taşıdığı da unutulmamalı.

Beklazon Kremin Yan Etkileri

Beklazon krem farklı yan etkilere sahip olabilecek ilaçlar içerisinde bulunmaktadır. Bu yan etkilerden herhangi birisinin görülmesi durumunda doktor muayenesinden geçmek gerekmektedir. Beklazon kremin yan etkilerini şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • Alerji sonucunda yüz çevresinde ya da boğaz kısmında bir şişme görülmesi
 • Alerjik açıdan farklı reaksiyonların meydana gelmesi
 • Cilt üzerindeki kıllarda artış meydana gelmesi
 • Cilt üzerindeki rengin değişime uğraması
 • Ciltte kuruluk görülmesi ya da ciltte ufak kanamaların oluşması
 • Deri üzerinde iğne ucu büyüklüğünde çıkıntıların meydana gelmesi
 • İsilik tarzında deri döküntülerinin oluşması
 • Deri üzerinde Beklazon kremin kullanıldığı bölüm ya da bölüme yakın kısımlarda morarmaların meydana gelmesi
 • Deri üzerinde görülebilen damarların genişlemesi
 • Cilt üzerindeki tahriş, kızarıklık

Bu tür durumlar kremin olası yan etkileri olabilecektir. Herhangi birinin saptanması durumunda mutlaka doktor ile iletişime geçmek gerekmektedir. Ayrıca boğaz çevresindeki şişme ve alerjik reaksiyonlar gibi durumlar ciddi yan etkiler içerisinde bulunmaktadır. Tıbbi müdahalenin yanı sıra hastaneye yatma gibi durumlar doktor tarafından önerilebilecektir. Bu tür durumlarda acil müdahale gerektiği için en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilmektedir.

Beklazon Kremin Dikkatli Kullanılması Gereken Durumlar

Beklazon krem diğer tüm ilaçlar gibi belli durumlarda dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Beklazon kremin dikkatli kullanılması gereken durumlara bakıldığında özellikle bu ilacın yüz çevresinde uygulanması gerekiyorsa, mümkün olduğunca göz çevresinden uzak tutulması gerektiği unutulmamalıdır. Göz çevresine bulaşan krem varsa bol su ile o bölgenin yıkanması önerilmektedir. Bunun yanı sıra nadir de olsa sedef hastalığı tedavisinde kullanılan ilacın, ilaç kullanımı sone erdirildikten sonra hastalık belirtilerinde farklı değişimler gösterebileceği unutulmamalıdır. Bu tür durumlarda doktor muayenesinden geçmek iyi bir tercih olacaktır.

Beklazon kremin uzun süreli olarak yüz ve çevresinde kullanılması önerilmemektedir. Doktorunuzun önerdiği dozdan çıkmadan kullanım sağlamanız durumunda hastalığınızın daha kolay bir şekilde atlatılabilmesi de mümkün olacaktır.

Kaynak: Cemre

Beklazon Krem Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum