Burun Estetik Sonrası

Burun Estetik Sonrası en az ameliyat esnası kadar önemlidir. Hastalara sık sık en az 6 ay ve ortalama olarak ise 1 yıl korumaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca burun estetik sonrası masaj hastalar tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer aldı. Aynı zamanda ameliyat sonrası burun estetik sonrası kanama süreci de nasıl kontrol edileceği, ne tarz kanamanın ne zamana kadar normal olduğunu yazımızda belirteceğiz.

Burun Estetik SonrasıBurun Estetik Sonrası

İçindekiler

 • Burun Estetik Sonrası Düzeltme Süresi
 • Ankara Dışkapı Hastanesi Burun Estetiği
 • Ankara Burun Estetik Fiyatları
 • Rinoplasti nasıldır?
  • Estetik Burun Ameliyatı Sonrası Kemiği
 • Burun Estetiği Sonrası Önerilenler
 • Ortognatik Cerrahi Nedir? 
 • Ortognatik cerrahi nasıl yapılır?

Burun Estetik Sonrası Düzeltme Süresi

Burun Estetik Sonrası Düzeltme Süresi genellikle kişiye ve kemik dokusuna göre değişse de doktorunuz size ortalama olarak aynı süreyi vaat edecektir. Estetik ameliyat işlemi gerçekleştikten sonra burun şeklinizin nasıl yapılandırıldığını öğrenmenizde fayda var. Herhangi bir estetik operasyonu geçirecekseniz bu yazımızı ameliyat gerçekleştirmeden önce detaylıca okumanızı tavsiye ederiz. Bir tür estetik operasyon meydana gelmesi durumu çok ciddi bir durumdur ve bu sebeple, ister hazırlık, ister ameliyatın zamanlaması ya da iyileşme süreci olsun, hastada her zaman pek çok soru işaretini akıllara getirir.

Rinoplasti yani bir diğer bilinen ismiyle burun estetiği ameliyatı gerçekleştirilen kişilerde bu problem genellikle farklı değildir. Bu gibi hastalara en sık sorulan sorular ameliyat sonrası dönem yani daha açık belirtecek olursak estetik ameliyat sonrası burnun nasıl göründüğü ile ilgilidir.

Bu operasyonun kaçınılmaz sonucu hakkında şüpheleriniz bulunuyor ise ya da burun biçimini ameliyat olmadan önce seçmek mümkün olsa bile buradan bu bilgileri es geçmeden okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olmaya çalışın.

Ankara Dışkapı Hastanesi Burun Estetiği

Ankara Dışkapı Hastanesi Burun Estetiği en çok merak edilen burun estetiği işlemlerini gerçekleştirmektedir. Müşterilerinden gelen bazı yorumları aşağıda sizler için detaylıca paylaşacağız.

Dış Kapı Hastanesi Adres: Ziraat, Şht. Ömer Halisdemir Blv No:1, 06110 Altındağ/Ankara

”Merhaba kızlar. Burun nerdeyse herkesin şikâyetçi olduğu konu maalesef. Benimde yıllardır gözlük kullandığım için burnumda kemer vardı aşırı göze batan. Sonra burnuma darbe aldım ve hafif kemik yamuldu. Bende fırsat diyerek burun ameliyatı olmaya karar verdim. Öncelikle özellere baktım gecen ay temmuz ayı için en uygun 11.500 liraya buldum. Sonra devlet hastanelerini araştırdım.

Son karar Ankara Dış kapı hastanesine gittim. Öncelikle polikliniğe gidiyorsunuz. Orda niye ameliyat olmak istiyorsun diye soruyorlar ben mutsuz olduğum için dedim tamam dedi.

Doktor sizin birden fazla açıdan resimlerinizi çekiyor ve bilgilerinizi alıyor. Kurula soracağım onay çıkarsa ararlar sizi diyor gönderiyor. Beni aksam 19.30 gibi aradılar kuruldan onay çıktı ameliyatınızı yapacaklar randevu alıp gel tahlil yaptırın diyorlar. Ben hemen ertesi gün gittim kan tahlili , EKG, ve akciğer filmi istiyor. Hepsini bir günde halledebiliyorsunuz.

Kanlarınızı sabah erken verin öğleye çıkıyor. Tüm sonuçlar çıkınca anestezi doktoruna gidip ameliyat onay alıyorsunuz. Anestezi için MHRS randevusuna gerek yok sabah en geç 9’a kadar giderseniz muayene sırası alabiliyorsunuz.

Anestezi doktorluda onay verirse tekrar doktorunuza gidiyorsunuz ve ameliyat listesine adinizi yazdırıyorsunuz. Ve genelde 1 ay içinde arıyorlar gel yarın ameliyatın var diyorlar.

( Beni 4 ay sonra şikâyet ettiğim için ancak aradılar çünkü benim ameliyat adli vakaydı evrakları mahkemeye götüreceğim diye pek yapmak istemediler) orda ameliyat olan bir kızla konuştum onu 15 gün içinde hemen aramışlar.

Neyse sizi aradıkları gün gidiyorsunuz hastaneye yatış yaptırıyorsunuz 55 lira yatış parası veriyorsunuz. Yatış yaptıktan sonra ister hastanede yatın ertesi gün ameliyata girin isterseniz eve çıkma izni alin sabah en geç 7 de hastanede olun o size kalmış.”

 • Aynı zamanda burun estetiğini burada yaptıran bu kişi doktor önerisi olarak Özcan Boztepe’yi önermiştir. Fiyatların ise yeni yılla birlikte değişmediğini belirtmiştir.

Ankara Burun Estetik Fiyatları

Ankara Burun Estetik Fiyatları devlet hastaneleri ve özel muayenelere göre değişmektedir. Bu fiyatları kimi zaman telefonla iletişime geçtiğiniz zaman ortalama olarak size belirtilse de kimi zaman doktorlar ısrarcı olup özellikle muayeneye sizi çağırarak incelemeleri gerektiğini belirtiyorlar.

Devlet hastanelerinde ise şu an ortalama fiyat 3000 küsürden başladığı bilinmektedir. Özel muayenehanelerde ise 10.000’den başladığı bilinmektedir. Genellikle KBB doktorları tarafından 8.000-10.000 en aşağı fiyat verilmektedir.

Rinoplasti nasıldır?

Rinoplasti, Türkiye’de günümüzde hem erkeklerde hem de kadınlarda en çok gerçekleştirilen plastik ameliyatlardan biri haline gelmiştir. Bu operasyonu tercih edenlerin özgüvenini daha yüksek tutmada ve psikolojik yönde geliştirmede çok yardımcı olmaktadır. Bu operasyon estetik bir gayenin yanı sıra deviye nazal septum olarak buruna bağlı adlandırılan bazı disfonksiyonları estetik hale getirmek amacı için gerçekleştirilen ameliyatlarla birlikte de meydana gelmektedir. Kullanılan teknikler ise görüntüyle birlikte aynı zamanda her hastanın ihtiyaçlarına bağlı gelişecektir.

Genel olarak, iki ana çeşit yol bulunmaktadır. İlk ve en çok gerçekleştirilen kapalı rinoplasti olup kesilerin yalnızca burun iç kısmından gerçekleştiği operasyondur. İkincisi ise henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan açık rinoplasti olup, iç kesilere ek olarak burun tabanında, genellikle burun delikleri arasında da bir kesi atılmasıyla gerçekleşir. Hangi teknik seçilirse seçilsin operasyonun amacı değişmez.

Temel amaç estetik cerrahi sonrası burnu yüzün geri kalanıyla daha uyumlu hale getirmektir.

Burun Estetik SonrasıBurun Estetik SonrasıEstetik Burun Ameliyatı Sonrası Kemiği

Estetik Burun Ameliyatı Sonrası Kemiği yeniden biçimlendirmek isteyen bazı hastalar olabilir. Ameliyat istediği gibi gerçekleşmeyen ya da seçtiği burun tipini kendisine görünce vazgeçmek istemek gayet doğaldır.

Burun estetiği olmak isteyen birçok hasta tarafından estetik sonrası pişman olmaya karşın sorulan en kritik sorulardan biridir. Bunun sebebi, genellikle niyetin, örneğin bir etkileyici ya da ünlü bir kişi gibi bir burun biçimine sahip olmaktır.

Ancak şunu belirtmekte yarar bulunuyor ki harika bir burun seçip estetik ameliyat sonrası tam olarak o görüntüye sahip olmak mümkün olmayacaktır. Bunun sebebi ise kişiye göre gerçekleştirilen kişisel bir yüzle en iyi biçim oluşturularak kişinin yüzüne uyum sağlamak için her rinoplastinin benzersiz olmasıdır.

Böylece sizi en çok rahatsız ettiğini düşündüğünüz ve değiştirmek istediğiniz özellikler değiştirilebilmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Önerilenler

Burun Estetiği Sonrası Önerilenler en az ameliyat esnası kadar kritiktir. Hastalar burnuna bu aşamada ne kadar iyi bakarsa o kadar iyi sonuç alacaktır.

 • Yüzüstü uyumak şekil bozukluğu meydana getirecektir.
 • ilk 3 ay sağa ya da sola dönük şekilde yatış pozisyonu gerçekleştirmemeniz burun şekli açısından önem arz eder.
 • Darbelerden korumak gerekmektedir.
 • Cilt bakım uygulamasını burun ve çevresine yaptırmamalısınız.
 • Burnunuza elinizle bastırarak şekil vermeye çalışmamalısınız ya da bastırmamalısınız.
 • Çok sıcak ve çok soğuk işlemlerden kaçınınız.
 • Deniz ya  da havuza balıklama atlamayınız.
 • Gözlük kullanımına 6 ay kadar ara veriniz.

Estetik ameliyattan sonra burun biraz normale oranla şişebileceğinden dolayı sonucun işlemden hemen sonra olmayacağını da unutmamak gerekir. Ayrıca ameliyatın gerçekleştiği bölgenin mor ya da daha kırmızı olması da muhtemeldir. Bununla beraber, kesin özellikler ve iyileşme süreci, ameliyatın tehlikesi ve hastanın iyileşmesine de bağlı olacaktır.

Ortognatik Cerrahi Nedir? 

Ortognatik cerrahi nedir? ve sonrasında burun estetiğiyle alakası nedir sorularının yanıtını bu paragrafta sizlere açıklayacağız. operasyonunun odak noktası kemik bozuklukları olmakla beraber dudak, çene ve elmacık kemikleri gibi yumuşak dokular olarak adlandırdığımız bölgelerde değişiklikler meydana getirmekte ve burun yapısını epey etkilemektedir.

Burnunuzun üst çene kemiğine dayanan kıkırdak tabanı, yeniden şekil vermekte en çok etki gören kısımdır. Değişiklikler ayrıca yüzünüzün ortasının üçte birlik kısmının diğer bölgelerinin yanı sıra üst dudağın konumunu da etkilemektedir.

Bu tür dokunuşlar her zaman olumlu olmamakla beraber, mandibula ve maksillanın anatomik duruşuna bağlı kalarak burun estetiği de dahil olmak üzere yüz oranlarında faydalı olmaktadır. Bu sebeple, üst çenenin hareketi sonrası burun tabanının biçimini önceden tahmin edebilecek tam bir ameliyat öncesi planlama şarttır.

Durum şiddetini yukarıya çektiğinde ve hasar önlenemez hale geldiğinde, maksillanın düzeltilmesi işleminden sonra yapılması gereken bir rinoplasti gerekli mecburi hale gelmektedir.

Burun Estetik SonrasıBurun Estetik SonrasıOrtognatik cerrahi nasıl yapılır?

Ortognatik cerrahi nasıl yapılır? Ortognatik cerrahi, karmaşık bir operasyon gibi görünmesine rağmen, günümüzde gelişen teknolojiyle beraber daha güvenli bir operasyon olarak gelişmektedir. Tedavisi genellikle bir ortodontik müdahaleyi içermektedir. Ortalama olarak bir yıl süren hazırlıktan başladıktan sonra ameliyatın kendisi gerçekleşir. Hemen sonrasında ise fizyoterapi gerektirebilecek iyileşmeniz olmak üzere bazı basamaklara ayrılır.

Hazırlık dönemi, yüzün uyumuna ve burun estetiğine yararlıdır. Başarılı bir ameliyat için yol gösteren olacak klasik laboratuvar testleri ve detaylı planlama gerçekleştirilmesi gerekir. Tüm bu anlattığımız operasyon ise ağız içinde gerçekleşmektedir. Bu sebeple görünür bir iz kalmamaktadır. Cerrah ise, çene ve maksilla kemiklerini gevşeterek plak ve vida kullanarak yeniden biçimi konumlandırmayı sağlar. Ameliyat yalnızca 3 saat kadar sürer, ancak iyileşme süreniz birkaç aya yayılmaktadır.

Ameliyat sonrası dönemde hasta yalnızca sıvılarla beslenmeli, yavaş yavaş diyete yumuşak yiyecekler ekleyerek devam etmelidir.

Kaynak: Cemre

Burun Estetik Sonrası Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum