Cinsel Gücü Artıran Doğal Besinler Nelerdir?

Beslenmemizi dengeleyerek her konuda fayda görebilir miyiz? Peki, cinsel hayatımızı daha iyi bir hale getirmek mutfaktan geçiyor olabilir? Bazı diyetler bu anlamda bize destek olabilir mi? Cinsel gücü artıran bazı besinler gerçekten var mı? İşte tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabını merak eden ve araştıran çok fazla kişi var diyebiliriz. Hem kadınlar hem de erkekler cinsel gücü doğal yollarla artırmanın yolları araştırıyor.

Kaliteli bir cinsel yaşam için hem kadının hem de erkeğin cinsel gücünün yeterli olması gerekir. Böylelikle ilişkiler daha mutlu ilerleyebilir. Uzmanlara göre ilişkilerde cinsel yaşam oldukça önemli. Hal böyle olunca cinsel gücü ve isteği artırmanın yollarını öncelikle doğal yollarla arayabilirsiniz. Doğal yollar arasında kişilerin beslenmesine dikkat etmesi ve menülerine afrodizyak içerek ürünleri eklemesi düşünülebilir. Yapılan birçok araştırmaya göz atıldığında Akdeniz tipi beslenmenin cinsel gücü artırmaya yardımcı olduğundan bahsediliyor.

Akdeniz tipi beslenme sisteminde daha çok bitkisel proteinler, sebzeler, meyveler ve bazı tahıllara yer veriliyor. Başta şeker ve un gibi sağlıksız kabul edilen besinlere yer verilmiyor. Özellikle bu beslenme şeklini sporla destekleyerek beyinde bulunan mutluluk hormonlarının salgılanmasının artması ile paralel cinsel bölge damar ve sinir sisteminin de olumlu etkilenmesi beklenebilir. Tabii bu zincire düzenli ve kaliteli uygu sistemi de eklemek gerekiyor. Besinlere daha yakın mercek tutacak olursak liste aslında oldukça çeşitli ve kalabalık. Kuruyemişler, yeşil sebzeler, zencefil, bal, meyveler ve bazı hazır sağlıklı tozlardan; maca kökü tozu, açai tozu ve klorella tozu cinsel gücü artırıcı besinlere örnek verilebilir.

İçindekiler

  • Kuruyemişler
  • Yeşil Sebzeler 
  • Bal ve Zencefil
  • Meyveler
  • Maca Kökü, Açai ve Klorella Tozları

Kuruyemişler

Kuruyemişler sağlıklı beslenme menülerinde ön plana çıkar. Tuzlu ve kavrulmuş olanların dışında çiğ tüketime sunulan kuruyemişleri tüketebilirsiniz. Menünüze günlük ne kadar kuruyemiş koymanız gerektiğini beslenme uzmanınıza danışabilirsiniz. Afrodizyak etkisi yüksek olan kuruyemiş çeşitleri cinsel damarları genişleterek cinsel bölgeye kan gönderilmesini destekler. Böylelikle kişi hem uyarılır hem de istek duyacak enerjiye sahip olur. Bu özelliği ile ön plana çıkan en meşhur kuruyemiş ise çiğ fındıktır.

Yeşil Sebzeler 

Yeşil yapraklı sebzeler tüketiminin genel insan sağlığına katkısı yüksektir. Roka gibi daha koyu renkli yeşile sahip olan ürünlerde C vitamini, mineral ve antioksidan miktarı oldukça yüksektir. Bu da cinsel sağlığı iyileştirerek isteği artırıyor.

Bal ve Zencefil

Zencefil gibi birçok baharatın afrodizyak etkisi yüksektir. Yemeklerde tüketebileceğiniz gibi doğal enerji kaynağı olan balla karıştırıp macun kıvamında da tüketebilirsiniz.

Meyveler

Yine bazı meyvelerde de afrodizyak etkisi yüksektir. En popüleri ise çilektir. Bu meyve C Vitamini bakımından zengindir ve rengi dahil tüm varlığıyla duyguları harekete kolayca geçirebilir. Çileklerinizi kakao oranı yüksek çikolataya batırarak yiyebilirsiniz. Özellikle belli bir yaş üstü için kakaonun cinsel gücü artırdığı biliniyor.

Maca Kökü, Açai ve Klorella Tozları

Maca kökü, açai ve klorella gibi sağlıklı tozları da beslenmenize dahil ederek cinsel gücünüzü doğal yollarla artırabilirsiniz. Özellikle maca tozu doğurganlığı artırma özelliği ile de meşhur bir besin kaynağıdır. Bu sağlıklı tozlara sahip olmak için Naturiga.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Cemre

Cinsel Gücü Artıran Doğal Besinler Nelerdir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum