Diziler Artık Çekilmeyecek! Seyirci Şokta! İşte Dizi Sektörünü Durduran Neden!

Deprem özellikle sinema sektörünü de doğal olarak etkiledi sanat dünyası adeta yasa boğuldu. Özellikle haftalık olarak yayınlanan diziler bu süreçte yayınlanmayacağı yapımcılar tarafından bildirilmiştir. Çekimlere de ara verildiği bilgisi şu an gündemde yer alıyor. 6 Şubat tarihinde yaşanmış olan depremden kaynaklı milli yas ülkemizde ilan edilmişti.

Milli yas olağanüstü hal durumlarında ilan edilmektedir. Ülkemizde özellikle yıkıcı olan bu deprem doğal olarak dizileri de etkiledi. Star TV, TRT 1 Show TV, TV8, ATV, Kanal D, Fox TV gibi birçok televizyon kanalı ortak karar alarak dizilerin yayınlanmayacağını belirtti. Bu süreç ne kadar sürer bilinmez ama şu sıralar çekimlerin durduğu belirlendi.

İçindekiler

  • Yapımcılar Ortak Karar Aldı
  • Henüz Yayınlanmayan Ancak Çekimlerine Başlanmış Olan Aile Dizisi de Askıya Alındı
  • Sanat Dünyası Yasta

Yapımcılar Ortak Karar Aldı

Yapımcıların ortak karar verdiği dizi sektöründe çekimlerin ara verilmesi ve henüz eski bölümlerin dahi yayınlanmadığı dizi sektörü çok etkilendi. Ortak karar neticesinde belirlenmiş olan bu sonuç itibariyle dizi sektörü diğer sektörler kadar etkilendi.

Henüz Yayınlanmayan Ancak Çekimlerine Başlanmış Olan Aile Dizisi de Askıya Alındı

Bilindiği üzere Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya’nın Show TV’de yayınlanmasını beklediğimiz “Aile” dizisi çekimlere başlamıştı. Fragmanının dahi yayınlandığı dizi deprem dolayısıyla askıya alındı. Çekimlerinin dahi yapılmadığı dizi şu sıralar ne zaman yayınlanacak merak konusu oldu.

Kıvanç Tatlıtuğ bilindiği üzere Ahbap Derneği’nde bizzat kendisi yer aldı. Bu şekilde depremzedelere destek olan maddi manevi olarak yanında olduğunu söyleyen Kıvanç Tatlıtuğ bu süreçte vatandaşlara yardım etmektedir. Başarılı ve yakışıklı aktör Kıvanç Tatlıtuğ bu anlamda özellikle herkesin yardımına koşuyor.

Sanat Dünyası Yasta

Dizi sektörü, sinema sektörü ve diğer sektörler doğal olarak bu süreçten olumsuz yönde etkilenmiştir. Eğlence ve sanat sektörü bu süreçte olumsuz yönde etkilendi. Binlerce kişinin öldüğü ve yine binlerce kişinin enkaz altında kurtulduğu deprem, dolayısıyla ülkemiz yaralarını sarmaya şu sıralar çalışmaktadır.  Bu yüzden sanat dünyası da bu konuda hassas davranıyor. Depremden oldukça kişinin psikolojik olarak etkilediği gibi aynı zamanda da birçok kişinin de hayatını kaybettiği biliniyor. Yas süreci bittikten sonra bu kez çekimlere başlanacağı düşünülüyor.

Kaynak: Cemre

Diziler Artık Çekilmeyecek! Seyirci Şokta! İşte Dizi Sektörünü Durduran Neden! Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum