En Az İlkokul Mezunu Kamu İş İlanları Başladı

Türkiye İş Kurumu tarafından açıklanan duyuru üzerine resmi internet sayfasından güncel personel alım ilanlarını güncellemiş bulunuyor. İŞKUR tarafından yapılmış olan duyuruya göre Kamu Personeli Seçme Sınavı olmadan binlerce personel alımının başlatıldığı ifade edilirken başvuru koşulları da detaylı bir şekilde aktarıldı. İŞKUR 15 Kasım itibari ile 98 binden fazla işçi alımı olacağını resmî web sitesinden ilgilenenlere duyurdu. Edinilen bilgiye göre en az ilköğretim mezunu KPSS pek çok personel alımı yapılacağı belirtildi ve alım yapılacak olan yerlerin ayrıntıları paylaşıldı. İŞKUR üzerinden yapılmış olan ilana başvuru internet sayfası üzerinden gerçekleştiriliyor.

İçindekiler

  • İş Başvurusu İçin Aranan Şartlar Nelerdir?
  • İlkokul Mezunu En Az 3331 Temizlik Görevlisi Alımı

İş Başvurusu İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

İŞKUR’un yayınlamış olduğu işçi alımı için başvuru yapacak olan adaylardan aranan şartların en başında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. En az ilköğretim mezunu olmak aranırken ilanlara göre bu durum değişkenlik gösterebilir.

İş başvurusu yapan adayın çalışmasını engel olacak herhangi bir sağlık probleminin olmaması ve iletişim becerisinin yüksek düzeyde olması aranıyor. Vardiyalı olacak şekilde çalışabilme durumu aktif ve dinamik bir şekilde çalışabilmesi isteniyor. Adli sicil kaydının temiz olması bunun beraberinde kamu haklarından mahrum olmamak aranan şartlar arasındadır.

İlkokul Mezunu En Az 3331 Temizlik Görevlisi Alımı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni ve güncel temizlik görevlisi alımı ve başka alanlarda işçi alımı olduğu devamlı olarak yayınlanıyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinde özel sektör ve kamu kurumlarında çalışabilecek olan adayların en az ilköğretim mezunu olma koşulu aranıyor. İlk defa İŞKUR üzerinden iş başvurusu yapan kişilerin İŞKUR kaydı oluşturmaları gereklidir.

İşkur kayıt bölümüne giriş yaparak özlük bilgilerinizi istenen şekilde doldurun ve sonrasında kaydederek giriş işlemini gerçekleştirin. İş başvurusu yapmak için ilk adım kayıt yapılmasıdır. Kurum hizmetlerinden faydalanmak isteyen bireylerin kurum portalına üye olarak ve şahsi kurum yerlerine başvuru yaparak kayıt olmaları şarttır. Başarılı bir yerleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bir şekilde bilgilerin bulunması zorunludur.

Kaynak: Cemre

En Az İlkokul Mezunu Kamu İş İlanları Başladı Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum