En İyi Bilgisayar Temizleme Programları

En İyi Bilgisayar Temizleme Programları bilgisayarınızı temizlemek ve daha hızlı kullanmak isteyenler için oldukça ideal. Yazımızda bilgisayarınıza en iyi gelebilecek bilgisayarı temizleme programı listesini derledik. Bu liste CCleaner, AVG PC Tune Up 2014, Clear Cache ve diğer programları içerisinde barındırıyor. Gelin hep beraber bu listenin detaylarına göz atalım.

En İyi Bilgisayar Temizleme ProgramlarıEn İyi Bilgisayar Temizleme Programları

İçindekiler

 • En İyi Bilgisayar Temizleme ve Hızlandırma Programı
  • AVG Tune Up
  • CCleaner
  • Advanced SystemCare
  • Clean Master

En İyi Bilgisayar Temizleme ve Hızlandırma Programı

Bilgisayarınıza yapabileceğiniz en büyük iyilik şüphesiz en iyi PC temizleme programı bulup yüklemektir. Bu programlar sizin görmediğiniz ve bilgisayarınızı yavaşlatan şeyleri bulup yok eder. Dolayısıyla her bilgisayarda bulunması gereken bir uygulamadır.

Bu uygulamalar sayesinde bilgisayarınızın ömrü uzayacaktır. Ek olarak daha fazla belge, fotoğraf, video ve klasör depolayabilirsiniz. Bilgisayarınız için bu tarz temizleme programlarının ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Her ikiside bilgisayarınızı temizlemenin yanı sıra size farklı özelliklerde sunacaktır. Aşağıda sizler için bilgisayarınızı hızlandıracak temizleme programlarının listesini derledik.

 • AVG Tune Up
 • CCleaner
 • Advanced SystemCare
 • Clean Master

Listeye almış olduğumuz programların detaylarına göz atmaya ne dersiniz?

AVG Tune UpAVG Tune UpAVG Tune Up

Eğer ki Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 ve 10 kullanıyorsanız bu program tamda sizin için. PC temizleme programı ücretsiz olarak kullanıcı deneyimine sunulmuştur. Lakin burada belirtmemiz gereken önemli nokta programın tüm özelliklerinin yalnızca İnternet Explorer ve Firefox’ta kullanılabilir olmasıdır. Sıkça kullanılan Google Chrome da ise sadece güvenli arama olarak kullanılır.

Programın bir diğer özelliği sizi oluşabilecek gizli tehditlerden ve gizli izlenmelerden korumaktır. Sadece bilgisayar temizleme ile kalmaması AVG Tune Up programını oldukça işe yarar kılıyor. Gelin hep beraber birde kullanıcı yorumlarına göz atalım.

 • C*** D***: Bilgisayarım için kullandığım en hızlı temizleme programı diyebilirim. 
 • F*** K***: Benim bilgisayarımı yeteri kadar hızlandırmadı.

CCleanerCCleanerCCleaner

Günümüzde birçok bilgisayar kullanıcısının bilgisayar temizleme uygulaması olarak en çok duyduğu isim şüphesiz CCleaner’dır. Bu uygulamanın en iyi avantajı hem telefon üzerinden hemde bilgisayar üzerinden rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hem Windows hem Mac OS hemde Android de çalışabilir olması diğer programlardan ziyade tercih sebebi haline getiriyor. Aynı zamanda CCleaner sayesinde daha fazla belge, müzik, fotoğraf ve videoyu pratik bir şekilde depolayabilirsiniz. Aynı zamanda programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Gelin hep beraber birde kullanıcı yorumlarına göz atalım.

 • B*** Ö***: Hem geleneksel hem de arayüzü pratik bir uygulama.
 • R*** Y***: Bilgisayarıma yüklediğimden beri jet hızında. Birazdan telefonuma da deneyeceğim.

En İyi Bilgisayar Temizleme ProgramlarıEn İyi Bilgisayar Temizleme ProgramlarıAdvanced SystemCare

Bilgisayar temizleme programları arasında en çok tıklanan şüphesiz ki Advanced SystemCare yapay zeka ile bilgisayarınızı hızlandıran, temizleyen ve hatta kişisel verilerinizi koruyan bir programdır.

Advanced SystemCare bilgisayarınızın gereksinimlerine göre plan yapan bir programdır. Böylece binlerce gereksiz dosyayı, çöpü, gereksiz kayıtları, önbelleği ve hatta kullanılan programlardan, tarayıcılardan ve diğerlerinden kalanları kontrol eder ve değerlendirir. Böylece işe yaramayanları yok eder.

Program aynı zamanda yapay zeka sisteminden yararlandığı için Windows’daki sorunları ve hataları bulmanıza yardımcı olur. Gelin hep beraber birde kullanıcı yorumlarına göz atalım.

 • K*** Y***: Sanırım vazgeçemediğim bilgisayar temizleme programları arasında bir numara.
 • A*** Ö***: Tesadüfen indirmiş olduğum ve bilgisayarımı ışık hızına ulaştıran bir program.

En İyi Bilgisayar Temizleme ProgramlarıEn İyi Bilgisayar Temizleme ProgramlarıClean Master

Clean Master bilgisayardaki gereksiz dosyaları temizlemeye yardımcı olan ve bilgisayarınızın depolama alanını boşaltmaya yardımcı olan bir programdır. Kendinize en uygun bilgisayarı temizleme programı Clean Master olabilir. Bu programın en büyük avantajı izleme önleme özelliğine sahip olduğu için gizliliğinizi riske atan eylemleri ortadan kaldırır.

Aynı zamanda bilgisayarınız daha da hızlı kullanmak istiyorsanız PC Boost seçeneği ile arka planda çalışan gereksiz uygulamaları da durdurur. Aynı zamanda Driver Booster işlevi sayesinde 5 milyondan fazla aygıtı ve sürücüyü tarayabilir ve onarabilir. Gelin hep beraber birde kullanıcı yorumlarına göz atalım.

 • B*** L***: Arayüz olarak kolay olması yüklememe neden oldu.
 • Ş*** Ö***: Basit ve kullanışlı.

Kaynak: Cemre

En İyi Bilgisayar Temizleme Programları Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum