En İyi Pudra

Kadınların makyaj için çok zaman ayırdığını artık herkes biliyor. Fondöten, allık, bronzer, concealer, far, rimel, eyeliner, ruj ve highlighter... Uğraşarak ve özenerek yapılan makyaj, maalesef ki gün içinde akabiliyor ya da parlama yapıyor. Bu durumda mükemmel yapılarak kavuşulan kusursuz görüntünün bozulmasına neden oluyor. Bundan dolayı makyajın bozulmaması için pudra kullanmak önemli bir adımdır. Peki, bu mükemmel bitişi yakalamak için hangi pudra kullanılmalıdır? İşte, en iyi pudra önerileri...

Pudra Nedir?

Tek başına uygulayabileceğiniz gibi, fondöten ya da kapatıcı gibi likit ürünlerin de üzerine uygulayabileceğiniz, makyajı sabitlemek, cildin parlamasını ve yağlanmasını engellemek adına kullanılan kozmetik ürüne pudra denir. Sıkıştırılmış pudra, HD pudra, krem pudra, toz pudra, renkli pudra ve transparan pudra gibi çeşitleri bulunuyor. Bütün pudra çeşitleri benzer özellikte olsalar da cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre pudralar farklılık gösterir.

Pudra Nasıl Kullanılır?

Bu sorunun cevabı, pudradan nasıl bir etki elde etmek istediğinize göre farklılık gösterir. Pudra uygularken şu adımları takip edebilirsiniz:

Yağlı bir cilde sahipseniz, parlamayı önlemek adına T bölgesine pudra uygulayabilirsiniz. T bölgesi; burun üzeri, alın ve çene bölgesidir.

Makyaj yaparken fondötenden önce pudra uygulayarak pürüzsüz bir bitiş yakalayabilirsiniz. Bunun için bir pudra fırçası ile bütün yüzünüze pudra sürebilirsiniz.

Fondöten ve kapatıcıyı sabitlemek adına pudra kullanabilirsiniz. Koni ucu olan bir makyaj fırçası ile; burun üzerine, alın bölgesine, göz altlarına, dudak kenarlarından yanaklara ve çeneye doğru pudra uygulayabilirsiniz.

En İyi Pudra Önerileri

MARKA

ÖZELLİK

L’oréeal Paris True Match

Gün Boyu Kalıcı

Max Factor Creme Puff Pressed Powder

Işıltı

Essence Compact Powder

Gün Boyu Koruma

NYX HD Finishing Powder

İpeksi Bitiş

Rimmel London Stay Matte

Mat Bitiş

 

L’oréal Paris True Match Pudra

En iyi pudra önerileri listemizde kendine yer bulan L’oréal Paris True Match pudra, piyasada bulunan en iyi pudralardan bir tanesidir. Pek çok kişi tarafından beğenilerek kullanılan bu pudra, kullananlardan tam not almayı başarmıştır. Makyajı bütün gün boyunca cildinizde sabit tutabilecek olan L’oréeal Paris True Match pudra, mat bitişli bir etki bırakıyor. Bu pudra, tam bir fiyat – performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Max Factor Creme Puff Pressed Powder

Max Factor Creme Puff Pressed Powder, kullandıktan sonra ciltte ışıltılı bir etki bırakıyor. En çok satın alınan ve beğenilerek kullanılan pudralardan bir tanesi olan bu ürün, mat bitiş sevmeyen insanların favorisidir. Orta düzeydeki kapatıcılık özelliğiyle de fondöten ve nemlendiriciye ek olarak tek başına kullanmak için de günlük makyaj rutininize ekleyebilirsiniz. Kullanan çoğu insanın beğendiği ve çevresindekilere önerdiği Max Factor Creme Puff Pressed Powder ortalama bir fiyat ile piyasada bulunuyor.

Essence All About Matt Fixing Compact Powder

Piyasadaki uygun fiyatları pudralardan bir tanesi olan Essence All About Matt Fixing Compact pudra oldukça etkili bir üründür. Kullanan insanların vazgeçilmez ürünlerinden olmayı başaran kompakt pudra, içinde bulunan mikronize pigmentler ile cilt bütünlüğünü çok güzel bir biçimde sağlıyor. Ciltte bıraktığı ipeksi his ile herhangi bir ağırlık oluşturmayan Essence All About Matt Fixing Compact Powder, kesinlikle denenmesi gereken pudralar arasında yer alıyor.

NYX High Definition Finishing Powder Translucent Sabitleyici Pudra

Göz altlarını sabitlemek için kullanabileceğiniz en iyi ürünlerden bir tanesi olan NYX High Definition Finishing Powder Translucent Sabitleyici pudra, pek çok kişinin favori pudrasından olmayı başarmıştır. Pek çok kişi tarafından tavsiye edilen bu sabitleyici pudra, kusursuz makyaj isteyen kişiler için en ideal ürünlerden bir tanesidir. Transparan bir pudra olmasının yanında ipeksi bitişi ile hem makyajınızı sabitler hem de pürüzsüz bir görüntü sağlar.

Rimmel London Stay Matte Transparan Pudra

 

Oldukça kaliteli pudralardan bir tanesi olan Rimmel London Stay Matte, piyasadaki diğer pudralara oranla bir miktar pahalı olsa da oldukça kaliteli olduğundan dolayı kesinlikte parasını hak ediyor. Dermatolojik olarak yapılan bütün testlerden geçmeyi başaran Rimmel London Stay Matte transparan pudra, kullanımdan sonra ciltte çok güzel bir pürüzsüzlük, matlık ve doğallık sağlıyor.

Kaynak: Cemre

En İyi Pudra Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum