En İyi Rimel

Rimel sürülmeyen bir makyaj düşünülemez bile. Makyaj çantalarının olmazsa olması olan rimeller hem gözlerimizi belirginleştiriyor hem de makyajımızı tamamlıyor. Bakışlarımızı ön plana çıkaran rimeller, sürme tekniğine ve uygulanan formüle göre gözleri daha şekilli ve büyük göstermeye yardımcı olur. Bütün güzellik rutinlerinin demirbaşı olan takma kirpik etkisi veren en iyi rimelleri yazımızın devamında derledik.

Rimel Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bütün makyaj malzemelerinde olduğu gibi rimel seçerken de dikkat etmeniz gereken konular bulunuyor. Rimel seçerken dikkat edilmesi gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz:

Tek tek ayrılmış kirpikler istiyorsanız, fırçası ince ve silikon olan rimelleri tercih etmelisiniz.

Kirpikleriniz uzunsa, dolgunlaştırıcı etkisi olan bir rimel tercih ederek uzun kirpiklerinizi daha çok dolgun gösterebilirsiniz.

Kirpiklerin hem kısa hem de kıvrık değilse, uzun ve dolgun etkili olan rimeller tercih etmelisiniz. Buna ek olarak rimel uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanarak kirpiklerinizin şekil kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kirpikleriniz daha önceden yaptığınız yanlış uygulamalardan dolayı yıprandıysa ve sağlıksız gözüküyorsa besleyici özelliği olan rimelleri tercih etmelisiniz. Besleyici özelliği olan rimel ile kirpikleriniz daha sağlıklı bir görünüm kazanacaktır.

Takma Kirpik Etkisi Yaratan En İyi Rimeller

MARKA

ÖZELLİK

Max Factor False Lash Effect Maskara

Topaklanma Engelleyici

Yves Saint Laurent Volume Maskara

Uzun Süre Kalıcı

L’oréal Paris Lash Paradise Maskara

Besleyici

Maybelline Lash Sensational Maskara

Besleyici

Lancome Hypnose Drama Maskara

Güçlencidiri

 

Max Factor False Lash Effect Maskara

Max Factor False Lash Effect Maskara, rahat ve hızlı bir sürüm sağlar. Oldukça kaliteli rimellerden bir tanesi olan False Lash Effect maskara, etkili olmasından ve uygun fiyatlı olmasından dolayı insanlar tarafından sık sık tercih ediliyor. Kullananların oldukça memnun kaldığı maskara, gün boyu topaklanmayı engelliyor ve kirpiklere hacim kazandırıyor. Buna ek olarak Max Factor False Lash Effect Maskaranın kirpikleri besleme özelliği de bulunuyor.

 

Yves Saint Laurent Volume Maskara

Kirpiklere ekstra hacim kazandırması ile bilinen Yves Saint Laurent Volume Maskara, kendinden hacimli fırçası ve maskaranın özel içeriği ile kullananlara tek katta bile yüksek etki veriyor. Pek çok özelliği ile kullananların en sevdiği maskaralardan bir tanesi olan Yves Saint Laurent Volume Maskara, uzun saatler boyunca kirpiklerde kalıyor ve akma yapmıyor. Buna ek olarak özel kuruma önleyicili olan maskara gün içinde kirpiklerde hiçbir şekilde topaklanma yapmıyor.

 

L'oréal Paris Lash Paradise Maskara

L’oréal Paris Lash Paradise Maskara, kurumaya dayanıklı olarak üretilmiştir pek çok kişinin favori rimellerinden bir tanesidir. Gerek Influencerlar tarafından gerek makeup artistleri tarafından sık sık tavsiye edilen maskaranın bombeli fırçası, bütün kirpiklere tek seferde dolgunluk kazandırıyor. Yenilenen formülü ile 2021 senesinde piyasaya sürülen L’oréal Paris Lash Paradise Maskara, kesinlikle her insanın bir kere denemesi gereken maskaralardan biridir.

 

Maybelline New York Lash Sensational Maskara

Maybelline New York markasının Lash Sensational Maskarası pek çok insanın favori rimelleri arasında yerini almayı başarmıştır. Çok fazla satılan bu kozmetik ürünü oldukça kaliteli olmasıyla da ön plana çıkıyor. Yine hem makeup artistlerinin hem Influencerlar tarafında çok fazla kullanılan ve çok fazla tavsiye edilen Maybelline New York Lash Sansational Maskara, kirpiklere dolgunluk kazandırmada bir numaradır. Kısa kirpiği olan insanların en çok tercih ettiği ürünlerden bir tanesi olan bu maskara kirpikleri tek tek ayırıyor.

 

Lancome Hypnose Drama Maskara

Uzun süre kalıcı özelliği ile en çok tercih edilen rimellerden bir tanesi olan Lancome Hypnose Drama Maskara hem kirpikleri tek tek ayırmaya yardımcı olur hem de gün içinde hiçbir şekilde topaklanma yapmıyor. Tek kat sürümde bile takma kirpik etkisi yaratan Lancome Hypnose Drama Maskara, bir miktar pahalı olsa da kesinlikle fiyatını hak eden bir üründür.

Kaynak: Cemre

En İyi Rimel Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum