En İyi Vazelin

Cildin sağlıklı kalmasında en önemli husus nemli kalmasıdır. Bu anlamda nemlendiriciler söz konusu. Ancak 140 yıldır ev hanımlarının sürekli kullandığı vazelin cildinizi nemli tutarken bazı rahatsızlıkların giderilmesinde de önemli bir üründür. Böylelikle özellikle hanımlar en iyi vazelin araştırmasında bulunmaktadır.

Ciltte oluşan çatlakların kapatılmasında önemli rollere sahip olan vazelin aynı zamanda nemlendirici olarak kullanılmaktadır. Keşfedilmesinden bu yana her evin ecza dolabında sürekli kendisine yer edinen bir üründen bahsetmek mümkün. Öyle ki bebeklerden itibaren kullanım olanağı bulunmaktadır. Losyon ve krem olarak satılan vazelin anneler tarafından sürekli tercih edilen ilk alternatif ürünlerden biridir.

En İyi Vazelin Markaları

Vazelinin cilt için yararları birden fazladır. Bu anlamda bir rahatsızlığı olmayan kişiler dahi bu ürünü rahatlıkla cilt nemlendirici olarak kullanabilmektedir. Vazelin dermatologlar tarafından tavsiye edilen ve 140 yıldır aralıksız olarak kullanılan bir üründür. Böylelikle Türkiye’de satışa sunulan en iyi vazelin markaları şu şekilde sıralanabilir.

·         Dalin

·         Rosense

·         Johnson’s Baby

·         Kuaf

·         Multiplus

·         Vaseline

·         Agiva Soft

·         Dalin Avokado Yağlı

·         Uni Baby

·         Isana

Dalin

Yoğun nemlendirici özelliklerine sahip olan Dalin içeriği ile cildin nem kaybetmesini önlerken derinin sağlıklı kalmasında yardımcı oluyor. Düzenli olarak kulanım ile deri her zaman nemli kalıyor. Markadan da anlaşılacağı üzere bebekler için önemli bir marka olan Dalin vaselin ile dermotolojik olarak ihtiyacı olan annelerin de ilk alternatifi olmaktadır.

Rosense Vazelin

Türkiye’de en çok tercih edilen vazelin markalarından biri Rosense olmaktadır. Sürümü ile birlikte ciltte ipeksi bir his bırakan Rosense Vazelin fiyatı olarak uygun olmasının yanında 100 ml paketler ile satılmaktadır.

Johnson’s Baby Vazelin

Özellikle yeni doğmuş bebeklerde dahi kullanım olanağı sağlayan Johnson’s Baby Vazelin bu konuda tam bir uzman. Sürümü ile birlikte doğal bir kokusu bulunan ürün nemi hapsederek cilde nem kazandırıyor. Böylelikle anneler tarafından çok tercih edilen ürünlerden biri olmaktadır.

Kuaf Vazelin

Bünyesinde bir çok ürünü bulunduran Kuaf vazelin ile listede önemli bir ürün. Cildinizde nemlendirici ve bakım ihtiyacınızı karşılayan Kuaf kullanıcılar arasında çok beğenilenler arasında.

Vazelin Ne İçin Kullanılır?

Krem olarak üretilen vazelinin etken maddesi petroldür. Bir çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi ABD’de petrol jeli olarak bilinmektedir. Üretimi ile ciltte derinlemesine bakım yapan vazelin özellikle cilt ıslakken sürülmelidir. Böylelikle nemi cildinize hapseder ve daha sağlıklı kalmasını sağlar.

Vazelin kullanımında en önemli husus nemlendirmedir. Böylelikle vazelin kullanımı sayesinde,

-          Cilt nemli kalır

-          Cilt yenilenir

-          Ciltteki deformasyonlar onarılır

-          Lekeler giderilir

-          Doğal bir koku sağlar

-          Deri çatlaklarını onarır

-          Yumuşatır

-          Parlaklaştırır

Vazelin cildinizde her bölgeye sürülebilen bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple yüzünüze de rahatlıkla sürülebilmektedir. Ölü hücreleri yenileyen özelliği sayesinde yüzünüze parlaklık ve canlılık gelir. Hatta sivilce ve aknelere iyi gelmektedir.

Kaynak: Cemre

En İyi Vazelin Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum