Galler Prensesi İnci Bir Broşla Kraliçeyi Andı

22-09/15/screenshot-mediavoguecouk-20220915-10_12_16.png

Galler Prensi ve Prensesi, Kraliçe'ye saygılarını sunmak için Sussex Dükü ve Düşesi'ne katıldı. Fotoğraf: Christopher Furlong/Getty Images

Kraliyet yas elbisesi katı protokollere tabidir ve bu mücevherlere kadar uzanır. Kraliçe'nin cenazesi öncesi 14 Eylül'de düzenlenen tören için Galler Prensesi, bir elmas pavé yaprağının ortasında üç büyük inci bulunan ve majestelerine ait olan broşu takarak vefat eden hükümdara saygılarını sundu. II. Elizabeth’in tasarımı yalnızca bir kez, 73. doğum gününde Seul konserinde giydiği düşünülüyor. Yine de, 2017'de Cambridge Düşesi, Passchendaele Savaşı'nın 100. yıldönümünü anmak için Belçika'nın Ypres kentinde bir görünüm için ödünç aldığında kraliyet stilini takip edenlerin dikkatini çekti.

Bu arada Catherine'in küpeleri, Kraliçe'nin 8 Eylül'deki ölümünün ardından unvanını aldığı Galler Prensesi Diana'yı onurlandırdı. İlk olarak Collingwood Jewellers tarafından 1981'de Prens Charles'la olan düğününden önce Diana'ya hediye edilen inci damla stili, onları sık sık Kraliçe Mary'nin Lover’s Knot isimli tacıyla eşleştiren Kate Middleton’ın son dönem favorisi haline geldi. Cambridge Düşesi, yıllar boyunca Buckingham Sarayı'ndaki bir dizi devlet ziyafetinde aynı şeyi yaptı ve Vogue fotoğrafçısı Paolo Roversi tarafından çekilen 40. doğum günü portrelerinden birinde de küpeleri taktı.

22-09/15/screenshot-mediavoguecouk-20220915-10_12_29.png

Prenses daha önce 2017 yılında Belçika'ya yaptığı bir ziyarette elmas ve inci yapraklı broşu takmıştı. Fotoğraf: Chris Jackson/Getty Images

Broş ve küpeler Kraliçe'nin kişisel hediyesi olmasının yanı sıra kederin de simgesidir; inciler, en azından Victoria saltanatından beri yasla ilişkilendirilmiştir. Merhum hükümdarın, değerli taşlar da dahil olmak üzere, sevgili kocası Prens Albert'ın ölümünden sonra bir daha asla renk giymediği yaygın olarak biliniyor. Victoria, safir, zümrüt ve yakut yerine yalnızca incileri tercih etti ve 19. yüzyılda gözyaşlarıyla olan ilişkisini güçlendirdi.

22-09/15/screenshot-mediavoguecouk-20220915-10_12_40.png

Cambridge Düşesi, 40. doğum günü portreleri için Galler Prensesi Diana'nın küpelerini taktı. Fotoğraf: Paulo Roversi

Kaynak: Vogue

Galler Prensesi İnci Bir Broşla Kraliçeyi Andı Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum