Gardınızı Alın: Sonbaharda Cilt Bakımı için 8 İpucu

 fall-beauty-skin-care-model-runway

Fotoğraf: Go Runway

Sıcak iklimin zorlu şartları cildinize pek de iyi gelmedi değil mi? Güneş ışınları, plajda maruz kalınan su, toz ve kum, sıcak havalarla kaçınılmaz olan ter ve yağlanmayla cildiniz meşakkatli bir yolculuk geçirdi. Sonbahara yavaş yavaş geçiş yaparken yardım sinyalleri veren cildinizle özel olarak ilgilenmenin tam zamanı. Yaz koşturmacasından yorulan cildinizi toparlamak ve yeni sezonun şartlarına karşı gardınızı almak için 8 cilt bakım ipucunu keşfedin.

 

 • Lekelere Odaklanın

The Fair Arbutin Serum

1/8

 • Lekelere Odaklanın

 

Yaz ikliminde güneşle daha sık buluşan cildinizde leke artışı/hiperpigmentasyon gözlemleyebilirsiniz. Leke oluşumuna sebebiyet veren faktörü cilt doktorunuza danışarak belirledikten sonra bakım ritüelinize cildi aydınlatan ve pigmentasyonunu eşitleyen ürünler dahil edin.

 

2/8

 • Peeling ile Cildinizi Arındırın

 

Yaz mevsiminde güneşten lekelenen ve dokusu bozulan ciltler için evde uygulayacağınız bir peeling rutini şart. Cildi nazikçe yenileyen, renk eşitsizliklerini gideren ve cilt dokusunu düzelten bir kimyasal peeling'i bakım rutininizin üst sıralarına koymanın tam zamanı!

 

Dermalogica Daily Microfoliant

 • Cilt Temizleyicinizi Krem Ürünlerle Yenileyin

Chanel La Mousse Antipollution Cleansing Cream-to-Foam

3/8

 • Cilt Temizleyicinizi Krem Ürünlerle Yenileyin

 

Sıcak iklimin son günlerinde hassaslaşan ve soğuyan havayla birlikte kuruyan cildinizi sakinleştirmek için cilde gergin bir his veren ağır temizleyicilerden uzak durun. Bu aşamada krem, losyon, yağ veya süt formüllü ürünleri kullanarak cildinizi yormadan temizleyin.

 

4/8

 • Cildinize Detoks Yapın

 

Yoğun güneş ışınları, plajda maruz kalınan tuzlu su, kum ve çevresel etkenlerle yorulan, kirlenen, ağırlaşan cildinizi şımartmak istemez misiniz? Detoks özellikli ürünlerle cildinize temiz bir sayfa açın ve yazın yorgunluğunu sıfırlamasına izin verin.

 

Caudalie Vinergetic C+ Overnight Detox Oil

 • Daha Güçlü Nemlendiricilere Yönelin

La Mer Creme de La Mer

5/8

 • Daha Güçlü Nemlendiricilere Yönelin

 

Nem, nem, nem! Soğuyan havalarda cilt bakımının kilit kelimesi bu. Yaza özel olarak daha hafif formüllerle değiştirdiğiniz nemlendiricinizi artık daha yoğun ürünlerle yenilemelisiniz. Soğuğun cilde vereceği kurutucu etkiye karşı cildin susuzluğunu anında gideren güçlü formüllerle gardınızı alın.

 

6/8

 • Bakım Maskeleriyle Elinizi Güçlendirin

 

Yeni sezonda anahtar kelimenin nem olduğunu söylemiştik değil mi? Yorulan, matlaşan ve S.O.S. çağrısı veren cildinizi içten dışa tazeleyen, enerji veren ve en önemlisi derinlemesine nemlendiren bir maskeyle yaklaşan mevsime karşı elinizi güçlendirin.

 

Sisley Paris Facial Mask with Linden Blossom

 • Gözeneklere Karşı Önlem Alın

Perricone MD Intensive Pore Minimizer

7/8

 • Gözeneklere Karşı Önlem Alın

 

Gözenekler sıcakla birlikte belirginleşmeye ve tıkanmaya oldukça meyilli. Güneş yavaş yavaş yüzünü saklarken siz de gözeneklerinizi sıkılaştırmaya odaklanın. Sebum dengeleyici yıkama jelleri, arındırıcı tonikler ve serumlar en güçlü silahlarınız arasında.

 

8/8

 • Güneş Koruyucuyu Unutmayın

 

Güneş bulutların arkasına saklanmış olabilir, ama bu durum güneş koruyucudan vazgeçeceğiniz anlamına gelmiyor. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı korumak dört mevsimde de olmazsa olmaz güzellik kurallarından. Günlük makyajınızı rahatsız etmeyecek, hafif yapılı bir ürünle cildinizi UV ışınlarına karşı korumaya sonbaharda da devam!

 

Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense

Kaynak: Vogue

Gardınızı Alın: Sonbaharda Cilt Bakımı için 8 İpucu Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum