Gaz Yapmayan Bebek Mamaları: Bebelac, Conformil, Humana AntiKolik

Bebeklerde gaz problemi sıklıkla yaşanan bir durumdur. Bebeğin son derece huzursuz olmasına ve ağrı çekmesine neden olan gaz problemi, genellikle doğumdan itibaren bebek belli bir dönemi atlatıncaya kadar yaşanmaktadır. Çoğu zaman uykusuz gecelere neden olan gaz sorunu, doğru bebek mamaları kullanılarak aşılabilir. Bunun için günümüzde üretilen birçok bebek maması bulunmaktadır. Annelerin doğru mamayı seçebilmesi için hangi mama gaz yapmaz? konusunda fikir sahibi olmaları gerekmektedir. 

İçindekiler

  • Gaz Oluşumunu Engelleyen Bebek Mamaları 
  • Gaz Problemi İçin Üretilen Bebek Mamaları 
  • Gaz Yapmayan Bebek Mamalarının Kullanımı 

Gaz Oluşumunu Engelleyen Bebek Mamaları 

            Bebeklerde gaz oluşumunun en önemli nedeni, oldukça hassas bir mide ve bağırsak sistemine sahip olmalarıdır. Hatta bebeklerin mide ve bağırsak sistemleri tam olarak gelişmemiştir. Bu durum, yetişkinlerin sindirim sistemlerinin sağlıklı biçimde çalışmasına yardımcı olan enzimlerin bebeklerde henüz kullanılmaması anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bebeklerin sindirim sürecinde gaz sorunu oluşabilir. Bazen şiddetli sancılara neden olan gaz problemini sürekli olarak yaşayan bebeklere kolik adı verilmektedir. 

İlginizi Çekebilir: Bebekler Ne Zaman Oyuncak Tutar?

Kolik sorunu olan bebeklerin beslenmesinde özel olarak üretilen bazı mamaların kullanımı, bu sorunun giderilmesine yardımcı olur. Ancak bu mamalardan gerçek bir etki sağlayabilmek için düzenli kullanımına önem verilmelidir. Bu konuda annelerin olumlu yorumlarını alan conformil mama bebeğin doğduğu ilk günlerden itibaren anne sütüne ek olarak kullanılabilen bir mama türüdür. Bebeklerin mide ve bağırsak hareketlerini düzenleyen bu mama aynı zamanda bebeğin kabızlık gibi sorunlara yakalanmasını da engelleyen özelliklere sahiptir. Bebeklerin bağışıklık sistemlerini güçlendiren maddeler ile hazırlanan Conformil mama, aynı zamanda besleyici bir içeriğe sahiptir. Bebeğin bağırsak sistemini koruyan probiyotik besin ögeleri ile hazırlanan Conformil, güvenle kullanılabilen bir mamadır. 

Gaz Problemi İçin Üretilen Bebek Mamaları 

          Kolik bebeklerin daha iyi beslenmeleri ve gaz sancıları çekmeden daha rahat uyuyabilmeleri için geliştirilen mamalardan biri de humana antikolik mama markasıdır. Bu mama markası da bebeğin doğumu itibari ile güvenle kullanılabilmektedir. Bebeklerin hassas sindirim sistemlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan Humana bebek maması anne sütü ile eş değer olarak hazırlanmıştır. Bebekler sütte bulunan laktozu sindirirken zorlanırlar. Bu tür mamaların içeriğinde azaltılmış laktoz oranı bulunmaktadır. 

Bebeklerdeki gaz sorunu için kullanılan bir diğer gaz yapmayan bebek maması bebelac gaz yapmayan mama çeşididir. Bebeklerin hassas olan bağırsak florasını iyileştiren ve düzenli kullanım ile bebeklerde görülen bütün sindirim problemlerinin kolaylıkla aşılmasına yardımcı olan bu mama, özel olarak tasarlanmıştır. Gaz yapmayan bebek mamalarının içeriğinde doymuş yağ asitlerine yer verilir. Bu yağ asitleri genelde et ve süt ürünlerinin içeriğinde bulunur. Fakat bu çağdaki bebeklerin bu tür besinler alması ve bunları sindirmesi mümkün değildir. Bu mamaların içeriğindeki doymuş yağ asitleri sayesinde bebek daha dengeli beslenebilir. Üstelik mide ve bağırsak sisteminde herhangi bir sorun oluşmadan bu besinleri alabilir. 

Gaz Yapmayan Bebek Mamalarının Kullanımı 

            Gaz yapmayan bebek mamaları bebekleri kabızlık sorunundan koruduğu gibi, ishalden de korumaktadır. İçerdiği lif oranı ile bağırsakların dengeli şekilde çalışmasına yardımcı olan gaz yapmayan bebek mamaları, birçok açıdan yarar sağlamaktadır. Üstelik son derece lezzetli hazırlandıkları için bebekler keyif alarak yemektedir. 

Bahsedilen bu bebek mamalarıyla beraber bebeğe anne sütünün verilmeye devam edilmesi, uzmanlar tarafından önerilmektedir. Çünkü anne sütü bebek için önemli bir besin ögesidir. Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi ve doğumdan sonraki süreçteki gelişim açısından, anne sütünün de değeri oldukça büyüktür. Bu bahsedilen mamalar, ek bir besin aracı olarak görülmelidir. Gaz yapmayan bebek mamaları kullanılırken, bebeğin çağına uygun olan mamalar tercih edilmelidir. Genellikle ilk altı ay için birinci kademedeki mamalar uygun olmaktadır. 

Kaynak: Cemre

Gaz Yapmayan Bebek Mamaları: Bebelac, Conformil, Humana AntiKolik Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum