Geciktirici Sprey İlişkiden Ne Kadar Önce Kullanılır?

“Geciktirici spreyler nasıl kullanılır?” sorusu sağlık açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Cinsel ilişki esnasında çiftlerin yaşadığı sorunlardan biri olan erken boşalmaya karşı farklı tedbirler alınabilir. Her ne kadar erkekler bu tip konulardan çekiniyor olsa da durumun bilimsel nedenlerinin olduğu bilinmelidir.

Psikolojik veya fizyolojik olarak yaşanan problemler, fazlasıyla zorlayıcı olabilir. Bununla birlikte farklı çözüm yolları olduğunu unutmamalı ve bu çerçevede hareket etmelisiniz. Öncelikle uzman doktorlarla görüşmeniz daha doğru olacaktır. Sonrasında yapılan kontrol ve yönlendirmelerle birlikte geciktirici sprey kullanımına rahatlıkla başlayabilirsiniz.

İçindekiler

  • Geciktirici Sprey Nasıl Kullanılır?
  • Geciktirici Sprey İlişkiden Ne Kadar Süre Önce Kullanılmalı?
  • Geciktirici Sprey Etkisi Ne Kadar Sürer?
  • Geciktirici Sprey Kullanımı Zararları
  • Sıkça Sorulan Sorular

Geciktirici Sprey Nasıl Kullanılır?

Bilinçsiz bir geciktirici sprey kullanımı sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Cinsel ilişki öncesinde ihtiyaç duymanız halinde bu tarz spreyleri kullanabilirsiniz. Öncelikle penisin uç ve kalan bölümüne yaklaşık 3-4 fıs sıkılması yeterlidir. Etkisinin istenen düzeyde olması içinse beklenmesi gerektiği çok kritik bir noktadır. En az 20 dakikalık süreye uymazsanız, yapılan işlemin önemi kalmayabilir.

Geciktirici spreylerin kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de penisin ağız kısmına gelmemesi gerektiğidir. Aynı zamanda uygulanan bölgede az bir miktar uyuşma olması ise normaldir. Bu durum, ereksiyonun uzaması adına önemlidir. Eğer normal miktardan fazla uygulanırsa boşalma gerçekleşmeyebilir. Satın aldığınız geciktirici spreylerin prospektüsünü, ürünü kullanmadan önce dikkatlice okumanız olası sorunların önüne geçer.

Geciktirici Sprey İlişkiden Ne Kadar Süre Önce Kullanılmalı?

“Geciktirici spreyler nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını öğrendikten sonra ilişki öncesi beklenmesi gereken süreye de riayet edilmesi kesinlikle gereklidir. Cinsel birleşmeden ortalama 20 ila 30 dakika önce spreyin uygulanması gerekir. Tam olarak hem zamana hem de kullanım şekline özen göstermek, mutlu bir birliktelik için çok değerlidir.

Kullanım şekli ve süresiyle birlikte “Geciktirici sprey kaç dakikada etkisini gösterir?” sorusuna da yine aynı şekilde 20-30 dakika cevabı kolaylıkla verilebilir. Bu süreler, araştırmalar sonucunda ortaya çıkan verilerle birlikte belirlenmiştir. Ayrıca kişiden kişiye etki zamanı elbette değişebilir. Fakat burada en az 20 dakikaya ihtiyaç duyulduğu unutulmamalıdır. İlişkiden beklediğiniz hazzı almak için tüm detaylara mutlaka uymalısınız.

Tıbbi bir ürün olan geciktirici spreyler, pek çok erkek tarafından kullanılıyor. Erkeğin uyarılma derecesine göre ürün miktarının belirlenmesi gerekir. Net biçimde ihtiyaçlarınızı öğrenmek için hekiminize danışabilirsiniz. Bununla beraber bilinen ve kalitesi ispatlanmış markaları tercih etmelisiniz. Yapacağınız seçimle birlikte hem kendiniz hem de partneriniz, cinsel ilişkiden fazlasıyla zevk alacaktır.

Geciktirici Sprey Etkisi Ne Kadar Sürer?

Geciktirici sprey, ilişki süresini önemli ölçüde arttırır.

Cinsel yaşam ürünleri sayesinde ilişkilerin süresini bir hayli uzatabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve satışına müsaade edilen geciktirici spreyleri alarak sevişme sürelerinizi ortalama 1 saate kadar çıkarabilirsiniz. Bu cevapla birlikte “Geciktirici sprey etkisi ne kadar sürer?” merakı da ortadan kaldırılmış olur.

Ürünlerin etki süresi belirli faktörlere göre değişebilir. Genel olarak beklenen performansın alınması adına dikkat edilmesi gerekenler durumlar ise şu şekilde sıralanır:

  • Sprey kullanım şeklinin doğru olması
  • Uygulama yapıldıktan sonra beklenmesi gereken süreye uyulması
  • Satın alınan markanın kalitesi
  • Kişilerin fizyolojik durumları
  • Diğer sağlık sorunları

Erkeklerin sahip oldukları özelliklere göre elde edecekleri ereksiyon süresi farklılık gösterebilir. Erken boşalmaya neden olan durumlar, alınacak sonuçlar üzerinde direkt olarak etkiye sahiptir. Bununla birlikte “geciktirici spreyler nasıl kullanılır?” sorusunu ve diğer kuralları yukarıda açıklamıştık. Yine de sprey veya farklı ürünler kullandığınızda istediğiniz başarılı sonuçları alamıyorsanız vakit kaybetmeden mutlaka konunun uzmanlarına danışmalısınız.

Geciktirici Sprey Kullanımı Zararları

“Erkek geciktirici zararlı mı?” diye düşünüyorsanız, farklı yan etkilerinin olabileceğini bilmelisiniz. Özellikle yoğun ve uzun süreli kullanımlar sonucunda istenmeyen durumlarla karşılaşma ihtimaliniz vardır. Genel olarak çocuk gelişimi ve gebelik konularında spreylerin olumsuz etkilerine dair pek fazla bilgi de bulunmuyor.

Geciktirici sprey kullanımı zararları arasında öncelikli olarak ereksiyon sorunları sayılabilir. Aynı şekilde sperm kalitesi de düşebilir. Bununla birlikte spreyler, kadın cinsel organında tahrişlere neden olabilir. Yine penis üzerinde de kızarıklık ve yanma gibi olumsuz yan etkiler ortaya çıkabilir. Beklenmeyen problemlerin görülmemesi adına orijinal ürünleri alarak kullanmalısınız. Aksi takdirde tatmin olma duygusunu yaşamak isterken çok daha ciddi sıkıntılarla muhatap olabilirsiniz.

Cinsel hayatınızda başta isteksizlik olmak üzere çeşitli sorunlar yaşıyorsanız, ürün kullanımına başlamadan hemen önce terapi almayı da deneyebilirsiniz. Psikolojik danışmanlık hizmetleriyle herhangi bir ürün almaya lüzum kalmadan problemlerinizi hızlı ve kolayca giderebilirsiniz. Bu sayede hem daha renkli cinselliğe hem de daha huzurlu bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Erken boşalma tedavisi hakkındaki yazımız da işinize yarayabilir.

Sıkça Sorulan Sorular Geciktirici Sprey Kadına Zarar Verir Mi? Geciktirici sprey kullanımının kadınlar üzerinde zararlı etkileri çok nadir şekilde görülür. Uzun ve yoğun kullanımlar sonucunda özellikle kalitesiz ürünlerin tercih edilmesi kadın cinsel organı üzerinde tahrişlere neden olabilir. Geciktirici Sprey Erkek İçin Zararlı Mı? Erkeğin geciktirici sprey yüzünden zarar görmemesi için çok dikkatli olması gerekir. Özellikle Sağlık Bakanlığınca onaylanan ürünler kullanılmalı ve prospektüslerine kesinlikle uyulmalıdır. Aynı zamanda uygulama yapıldığı esnada penisin ağız kısmına sprey gelmemesine özen gösterilmesi önemlidir. Geciktirici Sprey Gerçekten İşe Yarıyor Mu? Geciktirici spreylerin penisin uç kısmını hafif miktarda uyuşturur. Böylece boşalma süresinin uzatılması mümkündür. Genel olarak tercih edilen geciktirici sprey ürünleri işe yarar. Fakat uzman kontrolünde kullanılması çok önemlidir. Yaşanan cinsel sorunların öncelikle tespit edilmesi, sprey veya farklı bir ürüne ihtiyaç duyulup duyulmadığına dair yol göstericidir.

Kaynak: Cemre

Geciktirici Sprey İlişkiden Ne Kadar Önce Kullanılır? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum