Gelinim Mutfakta 17 Kasım kim birinci oldu? Zehra ve kayınvalidesi Aynur neden yarışmadan diskalifiye edildi?

Hafta içi her gün saat 13.00'da Kanal D ekranlarında yayınlanan, en güzel lezzet ve en güzel sunumu yapan gelinin kazandığı yarışma programı Gelinim Mutfakta'da bugün neler yaşandı? Her hafta farklı bir kişinin sunumu ile gerçekleşen Gelinim Mutfakta'nın bu haftaki yıldız sunucusu Lerzan Mutlu oldu. Heyecanla beklenen yarışma programında bugün şaşırtıcı gelişmeler yaşandı. Zehra ve kayınvalidesi Aynur Hanım'ın haftanın üçüncü gününde diskalifiye edilmesi, seyirci ve diğer yarışmacıları şok etti!

17 Kasım Gelinim Mutfakta yarışma programında çeyrek altını kazanan gelin kim oldu? Her günün en fazla puan alan yarışmacı gelinine bir çeyrek altın ve cuma günü gerçekleşen haftanın finalinde birinci olan geline 5 altın bilezik verilen yarışmada neler yaşandı?

Yeni yarışmacılar Zehra ve Aynur Hanım yarışmadan neden ayrıldı?

Bu hafta Gelinim Mutfakta programına dahil olan Zehra ve kayınvalidesi Aynur yarışmanın üçüncü günde program ekibi tarafından diskalifiye edildi. Bir önceki program çekiminde Zehra'nın makyöze karşı ters br hareket yaptığı fakat sonrasında ekip arasında anlaşma sağlandığı belirtildi. Bu olayın hemen ardından ise yarışmacılar arasında bulunan Yeşim'e fiziksel bir harekette bulunması nedeniyle yeni gelin Zehra ve Aynur Hanım yarışma programından diskalifiye edildiler. Bu nedenden dolayı 17 Kasım tarihli Gelinim Mutfakta programında diğer günlerin aksine 3 gelin ve 3 kayınvalide yarışıyor.

Gelinim Mutfakta günün yemeği ne?

Gelinim Mutfakta yarışma programında her gün farklı bir lezzet ile sunum tabaklarını hazırlayan gelinler bugün, etli patates oturtma pişirecekler. En lezzetli ve hoş sunumlu tabağın kazandığı yarışmada günün birincisi ve çeyrek altın kazananı kim oldu?

Yarışmacı gelinlere verilen 90 saniyelik kayınvalidelerden tüyo alma süresinin ardından yemek pişirme süresi için verilen 40 dakikanın başlamasıyla heyecan yükseliyor. Kayınvalide odasında bekleyen kayınvalideler günün yemeği hakkında konuşmaya devam ederken, gelinler en güzel etli patates oturtması yemeğini yapmak üzere mutfakta çalışmaya başladı.

Türkiye'nin en fazla altın dağıtan yarışma programında kayınvalideler bu hafta kimin eleneceği ile ilgili kritikte bulunurken, Filiz Hanım ve Yaren'in bu hafta programa veda edeceğini düşündüklerini belrttiler. Yaren, kayınvalidesinin sırf ön plana çıkmak için diğer gelinlere yakın davrandığını iddia ederken, kayınvalidesi Filiz Hanım "yemeğine odaklan, yoksa sana 1 puan veririm" diyerek tepki gösterdi ve gelini Yaren'in kendisini kıskandığını da sözlerine ekledi.

Gizli görüntüler ortaya çıktı

Yarışmacı kayınvalidelerden Nuray Hanım ve Beyhan Hanım'ın gizli gizli konuşurken çekilen videosu ortaya çıktı. İki kayınvalide kararlaştırarak Filiz Hanım ve Yaren'i elemeyi planladılar. Yaren'e sürekli 1 puan verip bu haftanın elenen yarışmacısı olması için anlaşan kayınvalideler, Filiz Hanım'ın sitemli sözlerine neden oldu.

Bu gizli konuşmaların ortaya çıkmasının ardından  yeni gelin Aslıhan, kayınvalidesi Nuray Hanım'ı bu konuyla ilgili uyardı ve bir daha böyle bir şey görmek istemediğini belirterek tepkisini gösterdi. 

Mutfakta bir yandan etli patates oturtma pişirip, bir yandan kayınvalideleri hakkında konuşmaya devam eden gelinler yavaş yavaş heyecanlı sona doğru yaklaştı. Yemek pişirme için verilen 40 dakikalık sürenin bitmesi ile birlikte mutfakta tatlı bir telaş başladı ve tadım, yorum, puanlama aşamasına yaklaşan gelinlerin gerginliği oldukça dikkat çekti.

Gelinim Mutfakta tadım ve puanlama zamanı

Gelinim Mutfakta yarışmasının bugünkü yemeği, etli patates oturtmasıydı. Yemeklerin pişmesinin ardından ilk tadım ve puanlamasını yapan kişi program sunucusu Lerzan Mutlu oldu. Yarışmacı gelinlerin tabaklarındaki yemekleri tattıktan sonra Aslıhan'a 3 puan, Yeşim'e 5 puan veren sunucu, Yaren'e ise en düşük puan olarak 1 puan vermekle yetindi.

Günün yemeği etli patates oturtmasını ikinci olarak tadına bakan ve aldığı lezzete göre puan veren yarışmacısı kayınvalide Nuray Hanım'ın tabaklara puanlaması kaç oldu? Tabakların kime ait olduğu bilinmeden yapılan puanlamada Yeşim 3 puan, Yaren 5 puan ve gelini Aslıhan ise 1 puan alarak diğer yarışmacının puanlamasına geçildi.

Heyecanlı dakikaların yaşandığı haftanın üçüncü Gelinim Mutfakta yarışmasında kazanan gelin kim oldu? 

Etli patates oturtması yemeği tabaklarının kayınvalideler tarafından puanlaması devam ederken bir sonraki tadım ve puanlama Beyhan Hanım tarafından yapıldı. Beyhan Hanım'ın yaptığı puanlama sonucunda Aslıhan 4 puan, Yaren 1 puan ve gelini Yeşim 5 puan aldı.

Çeyrek altın sahibi olacak günün birincisinin belirlendiği son puanlama Yaren'in kayınvalidesi Filiz Hanım tarafından gerçekleştirildi. Gelinlerin pişirdiği etli patates oturtma yemeklerinin lezzetine bakan Filiz Hanım üç tabaktaki etlerinde güzel piştiğini belirterek puanlamasını yaptı ve Yeşim'e 3 puan, Aslıhan'a 1 puan ve gelini Yaren'e 5 puan vererek birinci olacak gelinin kaderini belirledi.

Gelinim Mutfakta'da beklenen kritik an!

Hafta içi her gün yayınlanan programın her bölümde heyacanla beklenen kritik anında kayınvalide ve gelinler arasında neler yaşandı? Kayınvalidesi Filiz Hanım'ın ön plana çıkmak ve ünlü olmak içi bu yarışmada olduğunu iddia eden Yaren'e nasıl bir tepki geldi? Gelini Yaren'in bu sözlerine hiç şaşırmadığını söyleyen kayınvalide, bir yandan sesinin güzel olduğunu söylemeyi de ihmal etmedi.

Diğer yarışmacıları şaşırtan bu iddialar karşısında Lerzan Mutlu'nun ünlü olmak ister misiniz? sorusuna karşılık Filiz Hanım "evet yüzümün çok uygun olduğunu düşünüyorum eşarp reklamı tekliflerine açığım ve eşarp reklamında oynamak istiyorum" dedi. Gelin ve kayınvalidelerin yaşadığı şok geçmeden yeni bir açıklama yaparak "herhangi bir dizide hanımağa rolü oymayı isterim" diyerek ekledi. 

Bugünkü Gelinim Mutfakta kritik bölümünün ikinci konusu ise, Nuray Hanım'ın itirafı oldu. Yıllarca sakladığı bir gerçeği itiraf eden Nuray Hanım, oğlu ile gelini Aslıhan'ın kendisi yüzünden ilk evlilik yıldönümlerini dışarıda kutlayamadıklarını söyledi. Gelini Aslıhan'ın büyük tepkisine yol açan bu itiraf karşısında Nuray hanım aslında bunu bilerek yaptığını ve oğlunun fazla para harcamaması için böyle bir taktik uyguladığını itiraf etti. Eğlenceli dakikaların yaşandığı kritik anında gelin ve kayınvalidelerin esprili tavırları programa farklı bir renk kattı.

Gelinim Mutfakta 17 Kasım 2021 günün birincisi 

Gündüz kuşağının en fazla altın hediye eden ve sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta'nın yayınlanan 803. bölümünde pişirdiği etli patates oturtma yemeği en çok beğenilen ve kayınvalidelerden en yüksek puanı alarak çeyrek altını kazanan gelin, 16 puan alarak günün birincisi olan Yeşim Öksüz oldu.

Kaynak: Cemre

Gelinim Mutfakta 17 Kasım kim birinci oldu? Zehra ve kayınvalidesi Aynur neden yarışmadan diskalifiye edildi? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum