Gelinim Mutfakta 18 Kasım birincisi kim oldu? Çeyrek altını kim kazandı?

Gelinim Mutfakta 18 Kasım tarihli haftanın dördüncü gününde yeniden heyecanın dorukta olduğu bir program yaşandı. Lerzan Mutlu'nun sunuculuğunu yaptığı Kanal D ekranlarının sevilen yarışma programında bugün neler oldu? Hafta içi her gün saat 10.00'da yayınlanan programda gelinler ve kayınvalideleri hep birlikte çeyrek altın ve bilezikler için yarışıyor. Gelinlerin yapmış olduğu yemeklerin sunum ve lezzetlerinin yarıştığı Gelinim Mutfakta her günün birincisine bir çeyrek altın vermeye devam ediyor. Cuma günü haftanın son programında ise, bir gelin tam 10 bin TL değerinde altın bileziğe sahip oluyor. 

Gelinim Mutfakta yeni yarışmacıları kimler?

Gelinim Mutfakta, haftanın finaline bir gün kala, gelinler ve kayınvalidelerde gerginlik artmaya başladı ve altın bilezikleri kim kazanacak sorusu akılları meşgul etmeye başladı. 18 Kasım perşembe Gelinim Mutfakta yarışmasında çeyrek altını Aslıhan mı, Yeşim mi, Yaren mi yoksa yarışma programına diskalifiye edilen Zehra ve Aynur'un yerine bugün dahil olan yeni yarışmacılar mı kazanacak? Gelinim Mutfakta'nın yeni yarışmacıları ise kayınvalide Sevilay Başar ve gelini Miyase oldu. Programa katılır katılmaz, Yeşim ve kayınvalidesi Beyhan hanım'a rakip olarak gediklerini belirten yeni yarışmacılar  çeyrak altın kazanmak için ilk yemeklerini pişirmek üzere yerlerini aldılar.

Gelinim Mutfakta günün yemeği ne?

18 Kasım tarihli Gelinim Mutfakta yemek yarışması programında günün yemeği püreli yahni olarak belirlendi. En beğenilen lezzetin kazandığı yarışmada gelinlere verilen 40 dakikalık pişirme süresinin başlamasının ardından kayınvalideler camlı bekleme odasına alındılar ve yeni yarışmacı Sevilay Hanımla tanıştılar.

Dünkü programda kayınvalidelerden en yüksek puanı alarak günün birincisi olan Yeşim'in, bugünde çok iddialı olduğunu ve bilezikleri kimseye bırakmayacağını söylemesiyle gelinler arasında ufak bir gerginlik yaşandı. 

Beyhan Hanımdan günün şovu! Lahana turşusu

Beyhan hanım bekleme süresinde boş durmayıp, lahana turşusu kurdu. Büyük bir alışveriş arabasıyla stüdyoya getirdiği lahana, turşu bidonu, sirke ve sarımsaklarını yere serip kurmaya başlayan kayınvalide Beyhan Hanım, diğer kayınvalidelerin tepkisini çekerek şov yapmakla itham edildi.

Mutfakta günün yemeği olan püreli yahni yemeğini pişirmeye başlayan gelinler Aslıhan ve Yeşim arasında gergin anlar yaşandı. Bir reklam firmasından teklif alan iki gelin, farklı kulvarlarda oldukları için aynı reklamda oynamak istemedikleri konusunda tartışmaya başladılar. Reklam çekimi için anlaşan iki gelin, sonradan Yeşim'in firmayı arayıp asla Aslıhanla birlikte asla bir işte beraber olmayacağını ve tek başına çalışmak istediğini belirtmesi kayınvalideler arasında da tartışma konusu oldu.

Kayınvalideler arasında, hangi gelin daha güzel konusu konuşulurken diğer tarafta Yaren ve yeni yarışmacı Miyase'nin yakınlaşması dikkat çekti. Yeşim'e rakip olarak geldiğini söyleyen Miyase ve Yeşim arasında neler yaşanacak? 

Gelinim Mutfakta tadım, yorum, puanlama zamanı

Gelinim Mutfakta yarışması haftanın dördüncü gününde gelinler püreli yahni yemeklerini pişirdi ve sunum için hazırladılar. En lezzetli tabağın sahibi bugün çeyrek altını kazanacak ve ilk tadım program sunucusu Lerzan Mutlu tarafından yapıldı. Lerzan Mutlu yaptığı tadımlar sonucunda Aslıhan'a 1 puan, Yeşim'e 2 puan, Yaren'e 4 puan ve en beğendiği tabak olan yeni yarışmacı Miyase'nin tabağına 5 puan verdi.

Günün ikinci püreli yahni tadımlaması yarışmaya yeni katılan kayınvalide Sevilay Hanım tarafından yapıldı ve gelini Miyaseye 1 puan vererek gelininin tepkisine neden oldu. Sevilay Hanım, 2 puan Yaren'e, 3 puan Yeşim'e ve Aslıhan'a 5 puan vererek puanlama kısmını tamamladı.

Gelinim Mutfakta programında yavaş yavaş sona doğru yaklaşılırken günün birincisini belirleyecek olan tabaklardaki püreli yahni yemeğini tadımlama, yorumlama ve puanlama bölümünde üçüncü kayınvalide Filiz Hanım oldu. Puanlama sonunda tabakların altındaki isimler okundu ve Filiz Hanım'ın puanlamaları açıklandı. Aslıhan'a 5 puan, Yeşim'e 3 puan veren Filiz Hanım kendi gelini Yaren ve Miyaseye birer puan verdi.

Lezzetlerin yarıştığı Gelinim Mutfakta yarışmasında Aslıhan'ın kayınvalidesi Nuray Hanım ise tadımladığı püreli yahniler arasında Yaren'e 4 puan, Miyase ve Yeşim'e 1 puan, kendi gelini Aslıhan'a 5 puan verdi.

Programda yarışan gelinlerin kaderini değiştirecek olan son püreli yahni tadımlamasını yapan Beyhan Hanım, kime hangi puanı verdi? Kayınvalide Beyhan Hanım, Yaren'e 2 puan, Aslıhan'a 3 puan, Miyaseye 1 puan ve gelini Yeşim'e 5 puan vererek günün birincisi ve çeyrek altın kazanan gelininin belirlenmesini sağladı.

Gelinim Mutfakta kritik yapma vakti

Ekranların en sevilen yemek yarışması programı olan Gelinim Mutfaktanın heyecanla beklenen kritik bölümünde kimler, neler konuştu? Haftanın dördüncü günü yarışmaya yeni katılan Miyase ve kayınvalidesi Sevilay Hanım'ın Gelinim Mutfakta stüdyosuna girer girmez Yeşim'e rakip olduklarını söylemeleri nedeniyle Yeşim ve Beyhan Hanıma bilendiklerinin düşünülmesi konuşuldu. Beyhan Hanım'ın sürekli şov yapmaya çalıştığını söyleyen Sevilay Hanım, kendilerinin de şöhret olmak için programa katıldıklarını ve gelini Miyase için saçları ile ilgili bir reklam teklifi beklediklerini itiraf etti. Kendisine oyunculuk teklifi geldiğini söyleyen Yeşim'e "oyunculuğunu beğenmiyorum" diyerek sert bir çıkış yapan Miyaseyi ilerleyen bölümlerde neler bekliyor. 

Aslıhan ve Yeşim arasında yaşanan gerginlikte kritik bölümünün ikinci konusu oldu. Her iki geline birden gelen reklam oyunculuğu teklifini Aslıhan'ın davranışları sebebiyle kaçırdığını iddia eden Aslıhan'ın kayınvalidesi bu durumu ağlayarak anlattı. Reklam çekiminden alınacak para ile Nuray Hanım'ın yüzündeki kaz ayaklarına estetik yaptıramayacağı için üzülüyor olması, yarışmacıların gülüşmesine neden oldu.

Bir başka kritik konusu ise bugün yarışmaya katılan yeni yarışmacılar Sevilay Hanım ve gelini Miyase arasında geçen olaylar oldu. Kayınvalidesinin kendisini çok kıskandığını iddia eden Miyase, kıskançlık sebebiyle evinin anahtarını dahi aldığını ve habersizce evine girip eşyaların yerlerini değiştirdiğini, kıyafetlerini denediğini anlattı.  

Gelinim Mutfakta 18 Kasım perşembe günü birinci kim oldu? 

Haftanın dördüncü gününde kayınvalıideler ve sunucu Lerzan Mutlu'dan en yüksek puanı alarak çeyrek altını kazanan gelin, aldığı 19 puan ile Aslıhan oldu. Diğer gelinlerin puanı ise şöyle; Yeşim 14 puan, Yaren 13 puan ve Miyase 9 puan alarak yarışmayı tamamladı. Yarın gerçekleşecek olan Gelinim Mutfakta büyük  finalde bilezikleri hangi gelin kazanacak?

Kaynak: Cemre

Gelinim Mutfakta 18 Kasım birincisi kim oldu? Çeyrek altını kim kazandı? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum