Gelinim Mutfakta 19 kasım haftanın finalinde kim elendi, kim birinci oldu? Bilezikleri kim aldı?

Gelinim Mutfakta programı haftanın son gününde final heyecanı yaşandı. Kanal D ekranlarının en fazla altın dağıtan yarışma programı olan Gelinim Mutfakta final bölümünde hangi gelin bilezikleri kazandı, hangi gelin ve kayınvalide bu haftanın eleneni oldu? Lerzan Mutlu'nun sunumu ile hafta içi her gün saat 13.00'da yayınlanan ve her gün farklı bir lezzetin yarıştığı programda bugün hangi gelin bilezik ve çeyrek altın hayalleri ile vedalaştı? 

Dört gelin ve dört kayınvalidenin yarıştığı Gelinim Mutfakta yarışmacıları arasında olan dün yayınlanan programda  aldığı 19 puanla çeyrek altın kazanan Aslıhan mı, Yaren mi?, Yeşim mi yoksa lezzet yarışına dün dahil olan Miyase ve kayınvalidesi mi bilezikleri aldı? Lerzan Mutlu'nun eğlenceli sunumu ile gerçekleşen Gelinim Mutfakta 19 Kasım haftanın finalinde oldukça heyecanlı ve gergin dakikalar yaşandı.

Gelinim Mutfakta haftanın finalinde neler oldu?

Haftanın son günü gerçekleşen final bölümünde program başlar başlamaz, peri kıyafeti giymiş bir halde stüdyoya giren Nuray Hanım herkesi şaşkınlığa uğrattı. Kendisine şans getirmesi için bu kostümle programa katıldığını belirten Nuray Hanım, bugün çok iddialı olduklarını belirtti. 

Gelinim Mutfakta günün tatlısı ne?

Gelinim Mutfakta yarışma programında her gün farklı bir lezzet yarışıyor. Haftanın finalinde gelinlerin yarışacağı lezzet, geleneksel bir kadayıf tatlısı olan "Allı burma" oldu. Gelinlere verilen 40 dakikalık pişirme süresinin başlaması ile birlikte yarışmacılar arasındaki kıyasıya rekabet başladı.

Gelinlerin mutfaktaki hummalı çalışması devam ederken camlı odaya beklemeleri için alınan kayınvalideler arasında eğlenceli diyaloglar yaşandı. Peri kızı kostümü ile dans eden Nuray Hanım, şans perisi olduğunu söyleyerek elindeki asa ile diğer yarışmacılara şans diledi. Dün yayınlanan Gelinim Mutfakta programında çeyrek altın kazanan Nuray Hanım ve gelini, bugünün de kazananı olacak mı? 

Kayınvalideler arasında yaşanan gergin konuşmalar sırasında bugün gidecek kayınvalide ile gelinin Filiz Hanım ve Yaren olacağı konuşulurken Filiz Hanım buna oldukça sinirlendi. Gelini Yaren, en büyük şanssızlığım kayınvalidem diyerek üzüntüsünü dile getirerek, "Eden bulur Filiz Kaya" diyerek sözlerine ekledi. Yarışmaya dün katılan Miyase "Filiz teyze bugün gideceğinden korkuyor" derken kayınvalide Filliz hanım, bu oyunu bozarım diyerek konuya son noktayı koydu.

Kayınvalide bekleme odasında neler oluyor?

Gelinim Mutfaktanın yeni kayınvalidesi Sevilay Hanım, "gelinimin bana benzemesini çok isterdim, Miyase rahatına çok düşkün eve masaj görevlisi dahi geliyor" diyerek sitemini dile getirdi. Gelini Miyase ile yaşadıkları olaylar hakkında pek çok konu anlatan sevilay hanım sürekli gelininden şikayet etti. 

Gelinim Mutfakta tadım, sunum ve puanlama zamanı!

Haftanın final gününde bilezikler için yarışan gelinlerden hangisi yarışmayı mutlu olarak bitirecek? galinim Mutfakta haftanın son gününde yarışan lezzet, kadayı ve nar sosu ile yapılan allı burma tatlısı idi. Pişirme süresinin bitmesi ile gelinler sunum tabaklarını hazırladı ve Lerzan Mutlu'nun tadımı ile heyecan dolu dakikalar başladı.

Günün lezzeti olan allı burma tatlısını ilk tadan ve puan veren sunucu Lerzan Mutlu'ydu. Lerzan Mutlu'nun yaptığı puanlamada Aslıhan 2 puan, Yaren 3 puan, Yeşim 5 puan ve Miyase sadece 1 puan alabildi.

En fazla puan alan gelinin bileziklere sahip olacağı ve en düşük puan alan gelinin yarışmaya veda edeceği Gelinim Mutfakta final bölümünde ikinci tadım Beyhan Hanım'dan geliyor. Yeşim'in kayınvalidesi olan Beyhan Hanım, tabaklar arasında kendi gelininin tatlı tabağını bulabildi mi? Beyhan Hanım allı burma tatlısını tatmasının ardından gelini Yeşim'e 5 puan, Yaren ve Aslıhan'a 3'er puan ve Miyaseye 1 puan vererek bu bölümü tamamladı.

Heyecanın doruklara ulaştığı tadım, sunum ve puanlama kısmında bilezikleri almak isteyen gelinler arasında büyük gerginlik yaşandığı görüldü. Finale adım adım yaklaşırken en lezzetli allı burma tatlısını bulmak için tadımlama yapmaya şans perisi kostümü içinde kendini çok şanslı hisseden Aslıhan'ın kayınvalidesi Nuray Hanım geldi. Yapılan puanlama sonucunda Yeşim 3 puan, gelini aslıhan 4 puan, Yaren 5 puan alırken Miyase yine 1 puan aldı.

Gelinim Mutfakta haftanın final bölümünde kritik puanlama dakikaları devam ederken allı burma tatlısını tadıp yorumlayan bir sonraki kayınvalide Miyase'nin kayınvalidesi Sevilay Hanım oldu. Sevilay hanım yaptığı puanlama sırasında kendi gelini Miyaseye 1 puan, Yeşim'e 2 puan, Aslıhan'a 3 puan ve en yüksek puan olan 5 puanı Yaren'e verdi.

Ve sıra hatanın son puanlamasına geldiğinde Filiz Hanım tabaklardaki allı burma tatlılarını tadımladı ve yorumunu yaptıktan sınra sıra puanlamaya geldi. Filiz Hanım tüm kayınvalidelerden 1 puan alan Miyaseye 1 puan, gelini Yaren'e 3 puan, Aslıhan'a 1 puan ve Yeşim'e ise 5 puan verdi.

Gelinim Mutfakta kritik vaktinde neler yaşandı?

Her program heyecan dolu anların yaşandığı Gelinim Mutfakta kritik vaktinde ,haftanın final günü programı oldukça çekişmeli geçti. Bugün eleneceği düşünülen Filiz Hanım'ın gitmeyi kafaya koyduğu ve bu nedenle kayınvalidelerden puan istemesi çok tartışıldı. Yarışmadan gitmeyi düşünen Filiz Hanım, ne oldu da kalmak için çabalamak istedi? 

Kayınvalide bekleme odasında gelini Miyaseyi çekiştiren Sevilay Hanım'ın konuştukları günün ikinci kritik konusu oldu. Gelini Miyase'nin kış mevsiminde dahi evde kısa şort ile gezmesi, eve kuaförünü çağırıp manikür pedikür yaptırıyor olması hakkında diğer kayınvalidelere anlatarak içini dökmüştü. Sürekli niye gelininin evine gittiği sorulduğunda "oğlum çağırıyor" diyerek kendini savunan Sevilay Hanım'ın bu iddiaları karşısında Miyase "eşim beni bu halimle sevdi" diyerek noktayı koydu ve rahatsız oluyorsa evime gelmesin dedi. Kayınvalidem beni kendine rakip görüyor diyen Miyase için diğer kayınvalidelerden olan Nuray Hanım ve diğer gelinler ortada bir kıskançlık olduğunu ileri sürdü.

Gelinim Mutfakta haftanın finalini kim kazandı? Hangi yarışmacı elendi?

Gelinim Mutfakta yarışması haftanın final gününde, günün birincisi olarak çeyrek altın kazanan gelin Yeşim oldu. Cuma günleri haftanın finalinde tüm hafta boyunca en yüksek puanı alarak 5 altın bileziğin sahibi olan gelin ise aldığı 85 puanla en yakın rakibine 12 puan fark atan Yeşim oldu. Böylelikle Yeşim hem günün hem de haftanın birincisi durumundaki yarışmacı oldu.

Gelinim Mutfakta final haftasında kim elendi? 

Haftanın üçüncü günü yarışmaya katılan Miyase, 12 puan almış olmasına rağmen etik olmayacağı için yarışmadan elenmedi. Eleme potasında kalan Aslıhan ve Yaren oldukça gergin anlar yaşarken sunucu Lerzan Mutlu elenen yarışmacıyı açıkladı. Hafta içinde diskalifiye olan yarışmacılar olduğu için sadece 1 puan fark olan iki yarışmacı arasından Gelinim Mutfaktaya veda eden isim olmadı. 

Bu hafta Gelinim Mutfakta yarışmacılarının toplam puanları şu şekilde idi; Yeşim 85 puan, Yaren 73 puan, Aslıhan 72 puan ve Miyase 12 puan alarak haftayı tamamladı.

Kaynak: Cemre

Gelinim Mutfakta 19 kasım haftanın finalinde kim elendi, kim birinci oldu? Bilezikleri kim aldı? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum