Genç Yaşta Ölen Ünlüler: Yaşasaydılar Nasıl Görünürlerdi?

Sanatıyla ruhumuza dokunan birçok ünlü ismin ölüm haberi, hala içimizi sızlatıyor. Fotoğraf sanatçısı Alper Yeşiltaş, kaybettiğimiz ünlülerin fotoğraflarını yapay zeka kullanarak günümüze uyarladı. Sıradan bir fotoğrafa bakmaktan çok daha fazlasını hissettiren proje, dünya çapında yankı uyandırmıştı. İşte, buruk bir tebessümle bakacağınız fotoğraflar ve genç yaşta ölen ünlüler.

İçindekiler

 • Bruce Lee
 • Elvis Presley
 • Prenses Diana
 • Freddie Mercury
 • Heath Ledger
 • Janis Joplin
 • Michael Jackson
 • Kurt Cobain
 • Jimi Hendrix
 • John Lennon
 • Sıkça Sorulan Sorular

Bruce Leebruce leeBruce Lee

Hollywood’un eşsiz isimlerinden olan Bruce Lee, 20 Temmuz 1973 tarihinde, henüz 32 yaşındayken hayata veda etmişti. Ölüm nedeni kesin olarak bilinmediği için spekülatif haberler yıllar boyu yayımlandı. Lee’yi beyninde ödem oluştuğu için kaybettiğimiz ortaya çıktı.

Elvis Presleyelvis presleyElvis Presley

Rock’ın Roll’un kralı, 1977 yılında kalp krizi sebebiyle hayata gözlerini yummuştu. Büyük bir kitle yıllar boyu bu ani kaybı kabullenememiş olacak ki ölmediği yönünde teoriler ortaya atıldı.

Prenses Dianaprincess dianaPrincess Diana

Kaza mı cinayet mi? Genç yaşta ölen ünlüler arasında etkisinden çıkamadığımız isimlerin başında, Prenses Diana geliyor. 1997 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden Diana, masum güzelliği ve pamuk gibi yüreğiyle herkesin sevgisini kazanmıştı.

Freddie MercuryFreddie MercuryFreddie Mercury

Queen’i unutulmaz kılan sesi ve duruşuyla Freddie Mercury, şüphesiz dünyanın en iyi vokallerinden biriydi. Henüz 45 yaşındayken AIDS’ten kaynaklanan bronşiyal pnömoni, ölümüne neden oldu.

Heath Ledgerheath ledgerHeath Ledger

Genç yaşta ölen ünlüler, ardında unutulmaz hikayeler bıraktı. Ledger de onlardan biri. Aşk acısı, çocuğunu yeterince göremiyor olması ve buruk birkaç hikayesiyle, depresyona girdi. Reçeteli ilaçlarla tedavi gördüğü günlerde, yanlış ilaç kullanımından dolayı aramızdan ayrıldı.

Janis Joplinjanis joplinJanis Joplin

Genç yaşta ölen ünlüler ve hikayeleri hakkında ilginç bir bilgi verelim. 27’ler kulübü. 27 yaşında hayata veda eden birçok isim bulunuyor. Bu isimler, genç yaşta şöhrete kavuşan ve başarıdan başarıya koşan ünlüler. Sadece 27 yıllık hayatlarında, yıllar boyu konuşulacak işlere imza atmışlar ve ani ölümleriyle aramızdan ayrılmışlardı. İşte o kulüpten olan Janis Joplin, aşırı dozda eroin kullanımından dolayı öldü.

Michael Jacksonmichael jacksonMichael Jackson

Yüzyılın efsanesi Michael Jackson, dansıyla, duruşuyla, sesiyle asla unutamayacağımız ünlülerimizden biri. 50 yaşında aramızdan ayrıldığında, adeta dünya yasa bürünmüştü. Yediden yetmişe herkesi üzen ölümün sebebi, aşırı dozda anestezik ilaç kullanımıydı.

Kurt Cobainkurt cobainKurt Cobain

27’ler kulübünden olan Kurt Kobain, kısacık hayatında en iyi rock sanatçılarından olmayı başarmıştı. Ölüm nedeninin intihar olduğu açıklansa da öldürülmüş olma ihtimali, günümüzde dahi gündemden düşmüyor.

Jimi Hendrixjimi hendrixJimi Hendrix

27 yaşında kaybettiğimiz ünlü isimlerden biri de Jimi Hendrix. Şüphesiz bir kuşağın ikonuydu ve gitar hevesi onunla başlamıştı. Kendi kendine öğrenmiş olmasına rağmen en başarılı gitaristlerden biriydi. Söz yazarlığı ve şarkıcılık da yaparak tarihe adını altın harflerle yazdıran Hendrix, bir otelde kusmuğuyla boğulmuş halde bulundu. Ölüm nedeninin aşırı alkol ve uyku ilaçları olduğu öne sürüldü. Ancak öldürülmüş olma ihtimali de kafalarda her zaman soru işareti olarak kaldı.

John Lennonjohn lenonJohn Lennon

Genç yaşta ölen ünlüler arasında içimizi sızlatan son isim, John Lennon. Şarkıları, şiirleri, şarkı sözleri ve aklımızda yer edinen onlarca başarı daha. Lennon’u, 1980 yılında hayranının vurması sebebiyle kaybettik.

Sıkça Sorulan Sorular Genç Yaşta Ölen Ünlüler Kim? Genç yaşta kaybettiğimiz ünlüler arasında Michael Jackson, John Lennon, Kurt Kobain, Prenses Diana gibi sevilen isimler var. 27’ler Kulübü Ünlüler Nedir? 27 yaşında, şöhretinin zirvesindeyken hayatını kaybeden birçok ünlü olması, bu yaşın etkisinin ön plana çıkmasına neden olmuştu. Bu araştırmalar ve hayatını kaybeden ünlüler, 27’ler kulübü adı altında toplandı. Kurt Cobain Öldürüldü mü? Kurt Cobain’in ölüm nedeni intihar olarak açıklansa da öldürüldüğüne dair teoriler de vardır.

Kaynak: Cemre

Genç Yaşta Ölen Ünlüler: Yaşasaydılar Nasıl Görünürlerdi? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum