Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır?

Gerçek deri nasıl anlaşılır? sorusu birçok kişinin merak edip araştırdığı konular arasındadır. Gerçek deriyi anlama konusunda bazı yöntemleriniz ve ip uçlarınız olsa da çevremizde fazlasıyla yanlış bilgi gezinmektedir. Bizler bu bildiğiniz tüm bilgileri unutmanızı ve yerine doğru bilgilerle doldurmak için sizleri bilgilendiriyoruz.

Bu Yazımızda sizlere gerçek deri ve suni deri arasındaki ayrımı nasıl anlayacağınız ve gerçek deriyi kolaylıkla fark edebilmeniz için bilmeniz gereken püf noktaları aktaracağız. İşte bilmeniz gerekenler gerçek deri nasıl anlaşılır?

Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır?

Gerçek deri nasıl anlaşılır? Sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır. Şimdi gelin bu cevapları inceleyerek gerçek deriyi anlamamızı kolaylaştıralım.

Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır?Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır?Gerçek Deri Her Renk Olabilir

Öncelikle n bilindik yanlış bilgilerden biri olan bu durumu düzeltelim. Gerçek derinin renkli olması sizi kesinlikle yanıltmasın. Çünkü gerçek derilere de boya eklenerek her renk elde edilebilir. Derilere bitkisel tabaklama yapılır ve gerçek derinin yapısını bozmadan rengi değiştirilir. Böylelikle de gerçek deri nasıl anlaşılır? rahatlıkla anlayabilirsiniz. Yani deri bir ürün satın alırken rengine değil de verdiği hissiyata, aldığınız kokuya gibi daha gerçekçi detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Gerçek Deri Suni Deriye Göre Daha Fazla Pahalıdır

Eğer gerçek derinin peşindeyseniz kesenin ağzını açmanın vakti gelmiş demektir. Uygun fiyatlı deri aramanız sizi gerçek deriden uzaklaştırarak suni deriyle karşı karşıya kalmanıza sebep olacaktır. Unutmayın ki gerçek bir derinin maliyeti gereği uygun fiyatlı olmayacaktır. Suni deri yapımında makineler kullanıldığı için uygun fiyat ile piyasaya sunularak satış yapılmaktadır. Ancak gerçek deri yapımında kullanılmakta olan derilerin özel olması doğrudan fiyata etki edeceği için pahalı olacaktır.

Gerçek Deri Sıvıyı Emecektir

Eğer bir derinin gerçekliğini test etmek istiyorsanız üzerine su dökerek test edebilirsiniz. Suyu döktüğünüzde derinin suyu emdiğini göreceksiniz. Suni deri de ise su döktüğünüz zaman akıp gidecek ve arasındaki farkı anlayacaksınız. Bu önemli detay gerçek deri ile suni deri arasında ayrım yapmanıza önemli derece fayda sağlayacaktır.

Ürünün Gerçek Deri Olduğu Kesinlikle Belirtilmelidir

Alacağınız ürünün gerçek deri olduğunu direkt net bir şekilde belirtildiğine dikkat etmelisiniz. Eğer belirtilmiyor veya kaçamak net olmayan cevaplar veriliyorsa ürünün suni deri olduğunun sinyalleri ap açık verilmektedir. Özellikle de kaçamak verilen cevaplar ve lafın dolandırılması müşteriyi yanıltmaya yönelik olduğu için direkt anlaşılacaktır. Gerçek deri kullanılan ürünlerde; hakiki deri, gerçek deri ve hayvansal ürün kullanıldığı için bu tür bilgiler içerisinde verilmek zorundadır.

Gerçek Deri Katmanlardan Oluşmaktadır

Suni derilerin üretimi makinede yapıldığı için kusursuz bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Plastikten yapıldığı için de herhangi bir katmanı olmayacağı için direkt olarak gerçek deri nasıl anlaşılır? Sorunun cevabını bulmuş olacağız. Bu yüzden gerçek derinin kenarları, köşeleri kusursuz bir şekilde görünmesi kaçınılmazdır. Unutmayın ki gerçek bir deri birçok katmandan oluşmaktadır ve kenarları bu katmandan dolayı kabarık gözükecektir.

Tül Perde Nasıl Yıkanır ve BeyazlatılırTül Perde Nasıl Yıkanır ve Beyazlatılır

Gerçek Deriye Baskı Yapıldığında İz Bırakır

Gerçek deriye baskı yapılığında iz kalır. Bu yöntemi denerken dikkat edilmesi gereken durum baskının sonrasında bırakılan izdir. Suni deriye de baskı uyguladığınızda tabi ki iz bırakacaktır fakat bu iz kısa süreli olacak ve bir süre sonra kaybolacaktır. Yapısı sert olduğundan şeklini koruyarak eski haline geri dönecektir. Gerçek deriye baskı yapıldığında ise aynı tenimizdeki gibi kırışıklıklar meydana gelecektir. Hayvan derisiyle kıyas yaptığınızda bu olayı anlamanız eminim çok daha kolay olacaktır.

Gerçek Derinin Doğal ve Küflü Bir Kokusu Olur

Suni derilerde plastik kullanıldığı için yoğun bir plastik kokusu almanız kaçınılmaz olacaktır. Gerçek derilerde işlenmiş hayvan derisi bulunduğu için doğal ve küflü bir koku alacaksınızdır. Tabi bu kokuyu bilmeyebilirsiniz ve ayırt etmekte de biraz zorluk çekebilirsiniz. Fakat plastik kokusunu iyi bildiğinizi var sayarsak gerçek deri arasındaki farklı kolaylıkla anlayacaksınız.

Gerçek Derinin Yüzeyinde Gözenekler Vardır

Unutmayın ki gerçek bir deri asla kusursuz olmayacaktır. Gerçek deriler hayvan derisinden işlenip yapıldığı için her parçası birbirinden farklı olacak ve özgün bir yapısı olacaktır. Tabi ki deri işlenerek ürünü kullanabilecek hale getirmeye çalışılacak fakat bu işleme kusursuz derecede olmasını beklemeyiniz. Fazla düzgün ve kusursuz görünen ürünler ürünün makineden çıkmış gibi bir ürün olduğunun gösterecek ve bu da suni derinin olduğunu ele verecektir.

Bu yazımızda gerçek deri ile suni deri ayrımını kolaylıkla yapabilecek ve deri alışverişlerinizde bu detaylara dikkat edebileceksiniz. Gerçek deri nasıl anlaşılır? Konusunu detaylarıyla okuyarak gerçek deriyi kolaylıkla bulabileceksiniz.

Kaynak: Cemre

Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum