Göcek’te gezilecek yerler

Göcek’te gezilecek yerler yazın gelmesi ile birlikte birçok insanın arama motorlarında arattığı bir cümle oldu. Hem temiz suyun tadını çıkarabileceğiniz hem de tarihi havayı soluyabileceğiniz yerleri listeledik.

 

Göcek Çarşısı

Göcek’e geldiyseniz hediyelik eşya arama derdine son vererek rotanızı Göcek çarşısına yönlendirmek istiyoruz. Buraya gelmişken aynı zamanda hemen yakınında bulunan denizinde keyfini çıkarabilirsiniz. Buraya gelenler genellikle akşam saatlerini tercih etmektedirler. Çünkü gündüzleri Göcek’in kendine özgü neminden gezmeniz biraz zor olacaktır.

 

Osman Ağa Koyu

Ayten koyuna yaklaşık olarak 6 dakika mesafede bulunan Osman Ağa koyu girişi ücretsiz olan koylardan bir tanesidir. Sahili ne kadar taşlık olsa da genelde çocuklu ailelerin tercih ettiği bir koydur. Çünkü deniz yaklaşık 10 metre sonra derinleşmektedir. Aynı zamanda Osman Ağa koyunda içebileceğiniz bir su çeşmesi de bulunmaktadır.

 

Göcek Kaya Mezarları

Deadala Antik Kent sınırları içerisinde kalan Göcek kaya mezarları özellikle tarihi kalıntılara merakı olanlar için büyük bir doğal alandır. Gökcek üzerinden İnlice koyuna doğru giden yolda kalmaktadır. Giriş tamamen ücretsizdir.

 

Domuz Adası

Oldukça küçük bir ada olarak karşımıza gelen Domuz adası ortalama olarak 1.5 kilometrelik bir mesafeye sahiptir. Buraya genellikle düzenlenen tekne turları ile ulaşım sağlanmaktadır. Genellikle aileler tercih etmektedir.


Telmessos Antik Kenti

5000 kişilik kapasiteye sahip olan Telmessos Antik Kenti merkeze yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta kalmaktadır. Kentin geçmişi yaklaşık olarak milattan önce 3000’li yıllara kadar uzanmaktadır.

Kaynak: Cemre

Göcek’te gezilecek yerler Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum