Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Bu ameliyat türü hem alt kapağı hem üst kapağı uygulanan bir işlemdir. Bu uygulama içerisinde fazla kas dokusu ya da sarkmış deri alımı gerçekleşmektedir. Aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler için göz çevresi dokularının gezdirilmesi de mümkündür.

Diğer bir adıyla blefaroplasti olarak da tanınmaktadır. Günümüzde ilerleyen yaşlarda sahip olan kişiler yaygın olan gözaltı torbalarının alınması da bu işlemle gerçekleşmektedir. Göz Kapağı Estetiği sonrası için gerekli bilgiler de yazımız içerisinde yer alacaktır. Aynı zamanda çok merak edilen göz kapağı estetiği için hangi doktora gidilir sorusunun yanıtı da yazımızın içerisinde yer alacaktır.

Göz Kapağı Estetiği

İçindekiler

 • Ameliyatsız Göz Kapağı Germe
  • Plazma Göz Kapakları Germe Yaptıranlar
 • Lazerle Göz Kapağı Germe
  • Göz Kapağı Germe Ameliyatı
 • Göz Kapağı Germe Bantları
 • Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Üst ve Alt Kapak
 • Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyatsız Göz Kapağı Germe

Ameliyatsız Göz Kapağı Germe hakkında bilgi vereceğiz. Plazma enerjisi kullanarak ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi gerçekleşmektedir. Plazma enerji dediğimiz bu cihazın üzerinde bulunan iğne ciltle temas olmadan bölgeye gaz halinde var olan su buhar ve azot enerjisi kullanılarak bu enerjinin yüksek enerjiyle birleşmesi ile birlikte plazma enerjisine dönüşümü sağlanır.

Bu da cilt üzerinde de forma görmüş yerin yani bir diğer ismi ne fazla deriyi buharlaştırma işlemini gerçekleştirecek dokuları yok etmeyi sağlamaktadır.

Bunun sonucunda cilt yeniden iyileşme sürecine girerek gençleşme meydana gelmektedir. Bu şekilde hem fazla derler yok edilmiş olur hem de ciltte yeniden iyileşme etkisi ile birlikte tazelenme meydana gelmiş olur.

Plazma Göz Kapakları Germe Yaptıranlar

Plazma Göz Kapakları Germe Yaptıranlar bu işlem için yorumlarını aşağıda sizler için çeşitli sitelerden birleştirerek derledik. Keyifli okumalar dileriz.

‘Ben yeni yaptırdım çok acıdı.. lazer ile yapılan işlem gibi acıdı zor dayandım .. acı duymuyorum diyene çok şaşırıyorum?’

‘Kesinlikle tavsiye etmiyorum sonu hüsrannn…inanin ameliyat olun daha iyi’

Lazerle Göz Kapağı Germe

Son zamanlarda göz kapağı problemleri için sıkça tercih edilen bir yöntem olan lazerle göz kapağı germe işlemi göz kapağında meydana gelen torbalanma, kırışıklık ve sarkma için ideal bir operasyon olarak geçmektedir. Aynı zamanda göz çevresinde leke, yara ya da sil ve ben gibi problemler bulunuyor ise bu yöntemle giderilmektedir. Bu yöntem daha çok ameliyathane korkusu olan ya da ameliyat olma fobisi yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu işlem için anestezi kremler kullanılarak cildin uyuşması sağlanmaktadır. Daha sonra işlem bu şekilde gerçekleşmektedir. İşlem sonrasında dikiş izi, kanama veya morarma sorunları oluşmamaktadır.

Göz Kapağı Germe Ameliyatı

Göz Kapağı Germe Ameliyatı her yaştan hasta için tercih edilmektedir. İlerleyen yaşlarda hücrelerin kendini daha yavaş yenilemesi ya da bazı hücrelerin kendini yenilememesi sonucunda ciltte bazı reaksiyonlar meydana gelmeye başlamaktadır. Bunlardan birisi ciddi sarkma olarak karşımıza gelmektedir ya da bir diğer ismi ile ciltte bollaşma, gevşeme, renk değişikliği, torbalanma veya kırışıklık gibi gözle görülür deformasyonlar gerçekleşmektedir. Bu durumun yaş dışında başka etkenler de bulunmaktadır.

Çok fazla alkol veya sigara tüketimi, düzensiz uyku, güneş ışınlarına sağlıksız şekilde maruz kalma ve hava kirliliği cildin erken yaşlanmasında ve deformasyon görülmesinde etkendir.

Göz kapağı yaşlanmasının bazı belirtiler bulunmaktadır. Normalde cilt tabakamız elastik bir yapıya sahiptir. Fakat genellikle ilerleyen yaşlarda bu esneklik yavaş yavaş azalmaktadır. Yaşın ilerlediğinin ilk belirtisi deriye baktığınızda gözkapaklarından belli olmaktadır. Kişinin donuk ya da yorgun bakışlara sahip olmasının bir sebebi de budur. Hem alt hem üst göz kapağında görülen yaşlanmanın belirtileri arasında kazayı çizgilerin görülmesi, sarkma veya kırışıklık, üst göz kapağında meydana gelen düşüklük, göz altlarında ki renk değişimi ve torbalanma ya da yorgun yüz ifadesi olarak tanımlanmaktadır.

Göz Kapağı EstetiğiGöz Kapağı Germe Bantları

Göz kapağı germe bantları daha çok göz kapağında düşüklükten meydana gelen olumsuz görüntüyü kapatmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Hemen ardından ise ameliyat olmak için ekonomik yeterde sahip olamayan ya da ameliyat korkusu yaşayan her yaştan bireyin tercih ettiği bir üründür. Deniz üzerinde iz bırakmayan bu bantlar makyajın uygulanabilmesi için üretilmiştir. 24 saat göz kapağında dayanıklı bir şekilde durabilen o bantlar aynı zamanda suya dayanıklılık özelliğine de sahiptir.

 • Bu bantların kullanımı öncesinde uygulama yapacağınız kaşınızın orta noktasında bulunan boşluktan parmağınızla bastırarak yukarıya doğru gerdirerek başlamaktadır.
 • Diğer elinizle ise göz kapağının çukuruna doğru denk gelecek biçimde göz kapağı germe bandınızı yapıştırın.
 • Bu işlem yatay biçimde yapılması gerekmekte. Karşınıza artık serbest bırakabilirsiniz. Göz kapağınızda meydana gelmiş olan sarkmanın toparlandığına şahit olacaksınız.
 • Bu bantları güneş ışınlarına doğrudan maruz kalma gibi olumsuz etkenlerden korumanız gerekmektedir.
 • Aynı zamanda ürün bebek ya da çocuklar için üretilmediği için bu yaş grubu için kullanımı uygun değildir.
 • Kullanımından sonra 2 saat içerisinde gözde reaksiyon görülürse çıkarılması önerilmektedir. (kızarıklık, kabarma vs.)

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Üst ve Alt Kapak

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Üst ve Alt Kapak halinde gerçekleşebilir. Genellikle 35 yaşını aşmış kişiler tarafından tercih edilen bu estetik ameliyatı göz kapaklarındaki yaşlanma belirtisinden rahatsız olmayla başvuruları gerçekleşir. Herhangi bir yaş sınırlaması bulunmayan bu ameliyatın sonrasında dingin ve canlı bir görünüm elde edilmesi beklenir.

Bu ameliyatın sonrasında göz kapaklarındaki yaşlanma herhangi bir şekilde durmayacaktır. Fakat en büyük avantajı şu anki teknolojiyle ortalama olarak sekiz sene kadar gözlerinizin daha canlı bakmasını sağlamaktır.

Üst göz kapağı için kas ve deri fazlası olan doku kesilerek çıkarılır. Bu işlem de hastaların en büyük korkusu ameliyat izni belirgin bir şekilde belli olup olmayacağıdır. Fakat günümüzde bu ameliyat o kadar ileri seviyeye gelmiştir ki kesikler göz kapağımızın katlanma çizgisine denk gelecek şekilde yaptırılır.

Kaş kaldırma ve alın germe ameliyatları da bunun içerisinde yer alacağı için daha estetik bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Son üç yıldır badem göz estetiği adı verilen operasyonda bu ameliyat içerisine tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Estetik Ne Demek?

Alt göz kapağı ilerleyen yaşlarda elmacık kemiklerimizin üzerine konumlanmış olan ya yastık ışıklarının zaman içerisinde aşağıya doğru yer değiştirmesi ile gerek duyulan bir ameliyat türüdür.

Bunun etkisiyle birlikte ağız çevresindeki gülme çizgilerinde derinleşme ve alt göz kapağında çökme meydana gelmektedir. Bu ameliyatta yastıkçıkların yerine asılmasıyla işlem gerçekleşir. Daha sonrasında ekstra bir ameliyat genellikle gerekmemektedir. Kimi ameliyatların ardından gözaltı çek etli devam edebilmektedir. Bunun sonrasında iyileşme gerçekleşmesi ile birlikte yağ enjeksiyonu göz altına uygulanmaktadır.

Göz Kapağı EstetiğiGöz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası için sizler bilgilendireceğiz. Bu ameliyatı sonrasında sigara ve tütün gibi ürünlerin kullanımı önerilmemektedir. Öncesinde ise antibiyotik veya aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların ameliyatlar risk yaratma tehlikesine karşı en az 15 gün öncesinde bırakılması önerilmektedir.

Kişilerin doktor izin almaksızın bitkisel takviye ürünlerinden kullanmamaları gerektiği konusunda uyarılar yapılmaktadır. Bu ürünlerin nelere yol açabileceğini kişiler yeterince bilmediği için neyle karşı karşıya kalacakları belli olmamaktadır.

Kaynak: Cemre

Göz Kapağı Estetiği Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum