Günlük Su Diyeti Listesi

Günlük su diyeti listesi ile su içerek kilo vermek çoğu kişiye hayal gibi görünse de günümüzde birçok diyetisyen hem sağlıklı olması hem de hızlı kilo vermeye yardımcı olması nedeniyle su diyetini tercih ediyor. 1 günlük su orucu faydaları; metabolizmayı hızlandırır ve vücudu toksinlerden arındırır. Bir çeşit antioksidan uygulaması da denilebilir. Uyandığınızda ilk işiniz su içmek ve günün geri kalanında bunu yapmak vücudunuzun nemli kalmasını sağlar.

Bol su içmek sağlıklı kilo vermede en etkili yöntemlerden biridir. Bu yüzden su içmek için susamayı beklemenize gerek yok. Sadece oruç sırasında değil, günlük yaşamda da düzenli olarak su içmeyi unutmamak önemlidir. Su orucunun faydalarından özellikle yaşlılar yararlanır. Çünkü toksinlerin atılmasıyla birlikte hastalığa neden olan serbest radikalleri nötralize eder.

İçindekiler

 • Su Diyeti
 • 30 Günlük Su Diyeti Listesi
 • 7 Günlük Su Orucu Kaç Kilo Verdirir?
 • Sıvı Diyet
 • 4 Günlük Su Orucu
 • Su Orucu ve Diyeti
 • Su Orucu Nasıl Yapılır?
 • Su vücuda ne yapar?
 • Su Orucuna Başlamadan Önce Ne Yapılmalı?
 • Su orucunda nelere dikkat edilmelidir?
 • Ne Kadar Su İçmeliyim?
 • Bir Kişi Ne Kadar Süre Su Orucu Tutabilir?

Su Diyeti

Su diyeti sırasında yalnız kalmamak çok önemlidir. Ana sebep, ani baş dönmesine veya kan basıncında düşüşe neden olabilmesidir. Su diyetinin temel prensibi bol su içmektir. Su tüketirken, daha önce karaciğerde glikojene dönüştürülen besinler yakılır. Yani dışarıdan yiyecek getirmeye gerek yok. Su orucu genel olarak zararlı bileşenleri ve şişliği vücuttan uzaklaştırmak için kullanılabilir. Uzun yolculuklarda vücudu temizlemek için su orucu tercih edilebilir. Küçük porsiyonlar halinde yemek yemeye birkaç gün ara verebilirsiniz. Bu oruç sayesinde ruh ve beden arınır. Sadece su tüketildiği için egzersizlere 3 gün ara verilebilir. Aşağıda 30 günlük su diyeti listesi sizler için hazırlanmıştır.

30 Günlük Su Diyeti Listesi

 • Kahvaltıda 2 bardak taze sıkılmış elma suyunun tadını çıkarın. Hazır meyve suları kullanılmaz.
 • Papatya suyu ara öğünde içilir. Bir bardak yeterlidir.
 • Öğlen bir porsiyon yenir. Bunun için portakal gibi sulu meyveler tercih edilir.
 • Limon suyunun tadını atıştırmalık olarak da çıkarabilirsiniz.
 • Akşam yemeğinde bir bardak suyla bir elma yersin. Yatmadan önce su içmeyi unutmayın.

Tüketilen tüm besinlerin organik olması önemlidir. Limon suyu veya çilek aroması tercihen içme suyu ile birlikte kullanılabilir. Diyet sırasında dileyenler maden suyunun da tadını çıkarabilirler.

7 Günlük Su Orucu Kaç Kilo Verdirir?

Su diyetleri 7 günlük su orucu kaç kilo verdirir sorusunu akla getiriyor. Su diyeti doğru yapılırsa ve egzersizle desteklenirse haftada 7 kilo vermenizi sağlar. Su içerek kilo vermek çoğu kişiye hayal gibi görünse de günümüzde birçok diyetisyen hem sağlıklı olması hem de hızlı kilo vermeye yardımcı olması nedeniyle su diyetini tercih ediyor.

Sıvı Diyet

Sıvı diyet, son zamanlarda adından söz ettiren bir diyettir. Besinler sıvı halde tüketildiğinde ortaya çıkan bir diyet türüdür ve deneyenler de bu durumdan memnundur. Sıvı ve hatta katı gıdaların sıvı halde tüketildiği bir beslenme programıdır. Bir haftalıktır.

Bu 7 günlük sıvı diyeti süresi çok uzun değil. Beslenme uzmanları en fazla 3 gün kullanmanızı tavsiye ediyor. Ara sıra uygulanması tavsiye edilir bir süre normal beslenmeye devam edilir. Sıvı diyet kilo vermek isteyenler için kurtarıcıdır. Tatillerde veya tam bir yemekten sonra uygulanabilen sağlıklı ve kısa süreli bir diyettir. Diyet listesine uyarak etkili sonuçlar veren yetişkinler için tavsiye edilen bir diyettir.

4 Günlük Su Orucu

Su orucu ile zayıflama: 4 günde 4 kilo

4 günlük su orucu kaç kilo verdirir sorusu ile su orucunun kısa sürede başladığını tekrar hatırlatırız. Dört günlük su orucu sırasında vücut doğal olarak kilo verir. İlk denemede verdiğiniz kilo vücudunuzun şişmesidir. Şişkinlikten kurtulduğunuz anda yağ yakımı başlar. 4 günlük deney sonucunda açlık krizine girdiğiniz için; Daha sonra kişisel özelliklerinize göre bir diyet oluşturabilirsiniz.

Su orucu sırasında günde ortalama 2,5 litre su içilmesi tavsiye edilir. Su orucu ile kilo vermek isteyenler önerilen 4 gün boyunca hassas davranmalıdır. 4 günlük su orucu bu yolda bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Bu, vücudunuzu yağ yakmaya hazırlayan bir diyettir.

Su Orucu ve Diyeti

Su sayesinde insan vücudu görevlerini doğru bir şekilde yerine getirir. Su orucu veya diyet vücudun yaklaşık 7 gün gibi bir süre ara verip dinlenmesini sağlar. 7 günlük su orucu yapanlar oruca başlamak için sabahları hiçbir şey yemeden ve içmeden sadece su içmek gerekir.

Her saat tekrarlayarak günde yaklaşık 3 litre su içmelisiniz. Böylece faydalar hissedilir. Kan şekerinin düşmesini önlemek için suya portakal ve limon kesilebilir.

Su Orucu Nasıl Yapılır?

(Terapötik) su orucu sırasında, sağlık uzmanı tıbbi geçmişinizi soracak ve fizik muayene yapacaktır. bu da akıllara su orucu nasıl yapılır sorusunu getirmektedir. Bu oruç sırasında hastalar günlük olarak izlenir ve gerekirse doktor orucu durdurabilir. Denetimsiz oruçla karşılaştırıldığında, denetimli orucun hem zihinsel hem de fiziksel olarak başarılı olma olasılığı daha yüksektir.

Su vücuda ne yapar?

Suyun hücrelere girmesi ve onları nemlendirmesi uzun zaman alır. Bunun nedeni, suyun gıda gibi sindirilmek yerine vücut sisteminiz tarafından tamamen emilmesidir. Emilim, aç karnına su içmekten daha hızlı gerçekleşir. Bazen ağız ile beyin arasındaki bağlantı vücudumuzun ihtiyaç duyduğundan daha fazla su içmemize neden olabilir. Vücudunuzda yeterli su olduğunda, fazla sudan kurtulma süreci başlar.

Su, sağlıklı bir vücudu korumak ve dehidrasyonu önlemek için çok önemlidir. İçme suyunun vücuda içeriden büyük faydaları vardır. Yeterince su içmek, günlük yaşamınızda yüksek enerji ve fiziksel performans elde etmenize yardımcı olacaktır. Cildinizin yenilenme yeteneğini ve saç büyümesini destekler. Hidrasyon, beyin ve diğer vücut fonksiyonlarını sürdürmek için de önemlidir.

Su, vücutta yetersiz sıvının neden olduğu baş ağrısı ve migren semptomlarını azaltır. Vücudunuzun detoksifikasyon süreci büyük ölçüde içme suyuna bağlıdır. Çünkü böbreğiniz yeterince su almazsa böbrek hastalıklarına yol açabilir. Bu nedenle su, en önemli detoksifikasyon organlarımızdan biri olan karaciğerin dokularını temizleyip terleterek detoks sürecine yardımcı olur.

Su Orucuna Başlamadan Önce Ne Yapılmalı?

Etten olabildiğince uzak durmaya çalışın; diğer hayvansal ürünleri sınırlamaya çalışın, süt ürünlerini bilinçli tüketin. Diyetinize çiğ veya buharda pişmiş sebzeler eklemeyi deneyin. Kalan yüzdeler de çok asitli gıdalar içermemelidir. Sindiriminiz zayıfsa, diyetinizdeki buğulanmış veya haşlanmış sebze miktarını artırabilirsiniz.

Akşam yemeğini en geç 19:00’da yemeye çalışın. Saat 19:00’dan sonra ara öğün olarak bitki çayları ve çiğ kuruyemişlerin tadını çıkarabilirsiniz. Şeker içeren veya şeker ilave edilmiş gıdalardan uzak durmakta fayda var. Bu yiyecekleri organik bal, Agav şurubu, hurma şurubu veya Hindistan cevizi şekeri ile değiştirmeyi deneyin. Yağda kızartılmış veya pişirilmiş yiyecekler yemeyin. Yağ kullanırken mümkünse avokado yağı, soğuk sıkım organik zeytinyağı veya keten tohumu yağı kullanın. Paketlenmiş yiyecek ve içeceklerden uzak durmaya çalışın veya organik sertifikalı olanları düşünün.

Su orucunda nelere dikkat edilmelidir?

Su orucu zihinsel ve fiziksel olarak stresli olabilir, bu nedenle insanlar aşağıdaki gibi hazırlık yapmalıdır:

 • Enerji yoğun yiyeceklerle oruç tutmadan önce iyi yiyin
 • Dinlenin
 • Yorucu egzersiz yapmaktan kaçının
 • Başlamadan önce öğün boyutları.
 • Daha önce su orucu yapmadıysanız, tıbbi gözetim altında yapmayı düşünün ve su alımına dikkat edin.

Oruç sırasında yeterince su içmek esastır ve gün boyunca dağıtılmalıdır. Bununla birlikte, su diyeti sırasında normalden daha fazla içmemelisiniz, çünkü bu yarardan çok zarar verebilir.

Ne Kadar Su İçmeliyim?

Hatırlanması gereken ilk şey, vücudumuzun %70’inin SU olduğudur. Bu nedenle arınma sürecini desteklemek için günde yeterince su içmek çok önemlidir, günde en az 7-8 bardak su içmelisiniz diyebiliriz. Yetersiz su içmek bu oruç sırasında en yaygın sorundur. Vücut susuz kalır, sonuç olarak asidik hale gelir ve hücreler kanı alkalileştirmek için yeterli su almaz. Bu, iyileşmenizi yavaşlatacaktır. Bu sorun, elektrolitleri vücutta yüksek tutmak için serum veya Himalaya marsala içecekleri gibi sıvılar verilerek çözülür.

Bir Kişi Ne Kadar Süre Su Orucu Tutabilir?

Bir kişi ne kadar süre su orucu tutabilir diye merak edenler için su orucundan etkili fayda sağlamak için en az üç gün devam etmelisiniz. Bununla birlikte, kronik hastalığı olanlar için en az (2) 1 gün ardışık oruç ve her oruç sonrası için ek 7 gün gerekebilir.

Kaynak: Cemre

Günlük Su Diyeti Listesi Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum