Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?

Bileşeninde bulunan hamamelis birginiana distilatı ile çinko oksit içeren aynı zamanda harici olarak kullanılan Hamazinc Krem 30, 60  ve 90 gram olarak reçetesiz satılan bir üründür. Bebeklerde ve küçük çocuklarda pişik ve mantar enfeksiyonları ile kullanılan ürün aynı zamanda 1. Ve 2. Derece yanık ve güneş yanıklarında etkilidir.

Hamazinc krem içeriğindeki hamamelis birginiana distilatı ile doku büzücü özelliği bulunan aynı zamanda kanamayı durduran bir üründür. Kullanımı ile iltihap giderir ve ciltte sürtünme ile meydana gelen mantar  ile kızarıklıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. 30,60 ve 90 ml büyüklüğünde alimünyum tüplerle satılan Hanazinc krem eczaneler başta olmak üzere birçok çevrimiçi satış mağazasından alınabilmektedir.

Hamazinc Krem Ne İçin Kullanılır?

Emziren annelerin rahatlıkla kullanabildiği Hamazinc krem özellikle sürülen bölgede cilt hücrelerinin çoğalmasını sağlamaktadır. Böylelikle yaraların iyileştirilmesinde hız kazanılır. Böylelikle Hamazinc Krem;

·         Küçük çocuk ve bebeklerde pişik kremi

·         Mantak enfeksiyonlarında

·         1 ve 2. Derece yanık ve güneş yanıklarında

·         Kesik gibi deri lezyonlarında

·         Emziren annelerin melerinde meydana gelen çatlakların giderilmesinde

·         Diyabetik ayak yaralarının giderilmesinde

·         Kızarıklık, kaşıntı, sulanma, kabuk bağlayan ciltte

·         Sürtünme ile ortaya çıkan yaralarda ve kızarıklıkta

·         Uzun süre yatmak zorunda kalan hastalarda oluşan yaraların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Hanazinc Krem Nasıl Kullanılır?

Doku büzücü özelliği sayesinde açık yaraların iyileştirilmesinde kullanılan Hanazinc  kremin bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. Yaraları iyileştirirken aynı zamanda deri proteininin çökmesini sağlayan özelliği ile dokuyu kalınlaştırmaktadır.

Eczane dışı reçetesiz olarak satılıyor olmasına rağmen içerisindeki etken maddelere duyarlılığı olan kişiler için mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Özellikle krem ağız, göz, burun ve iç organlar ile temas etmemesi gerekir. Temas olması halinde ise bol su ile yıkanmalı ve kremin etkileri yok edilmelidir. Kremin içeriğinde propilen glikol ile setostearil alkol bulunmaktadır. Bu bileşenler nadir olarak lokal deri reaksiyonlarına ve deri irritasyonlarına neden olmaktadır.

Hamazinc krem şikayet söz konusu bölgeye sürme yoluyla uyulanmaktadır. Yaralı olan yada hasarlı bölgeye günde iki kez ince bir tabaka halinde sürmeniz yeterlidir. Hatta büyük yaralarda gerekli görülürse gazlı bezle kapatılıp sarılabilir.

Hamazinc krem kadınlarda meme uçlarına sürülebilmektedir. Özellikle bebek emziren annelerin öncelikle meme ucu ve etrafını temizlemeli ve kurulamalıdır. Sonrasında emzirdikten sonra yine kremi sürebilir.

Mantar enfeksiyonu ile bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan ürün aynı zamanda vajina etrafına sürülebilmektedir. Aynı zamanda doğal temizleyici özelliği bulunduğundan yüze sürülebilir. Ancak göz, ağız ve burun içine dikkat edilmesi gerekir.

Hamazinc Krem Günde Kaç Kez Kullanılır?

Doktorunuzun tavsiyesine göre Hamazinc kremi kullanabilirsiniz. Genel itibarla tavsiyeler arasında günde iki yada üç kez sürülmesidir. Ancak doktorunuzun önerisi ile bu daha fazla olabilir. Kuru temiz alana ince bir tabaka halinde sürülen kremi tenin yemesi sağlanmalıdır.

Hamazinc Krem Ne Kadar?

Krem üç farklı gramaj ile satılmaktadır. Güncel olarak satış fiyatları şu şekildedir.

·         Hamazinc 30 gram krem 17,29 TL

·         Hamazinc 60 gram krem 35,50 TL

·         Hamazinc 90 gram krem 76,17 TL

Hamazinc Krem Yan Etkileri Neler?

Kremlerin kullanılmasında muhtemel yan etkiler ortaya çıkmaktadır. Bu yan etkilerden muhtemel çıkması beklenen Hamazinc Kremin en ciddi yan etkisi ayak, el ve bilekler ile yüz, dudaklarda ve ağız bölgesinde yutkunmayı zorlaştıracak kadar şişme yaşanabilir. Bu en ciddi yan etkisidir. Bu şekilde bir etki görülmesi halinde sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir. Bununla birlikte diğer yan hafif yan etkileri şunlardır;

·         Deri kızarıklıkları

·         Deri döküntüsü

·         Deride tahriş ,yanma, batma hissi

·         Kuru deri

Kaynak: Cemre

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum