Hande Karacasu Kimdir?

Spiker ve siyasal iletişimci olarak görev yapan Hande Karacasu Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından göz altına alınmasıyla birlikte uzun süre gündem de kalmıştır. Sığınmacı ve düzensiz göçmenleri konu alan “Sessiz İstila” isimli bir kısa film yayınlamasıyla dikkatleri üzerine çeken Hande Karacasu kimdir? Neden gözaltına alındı? Sorularının cevaplarına yazımızda yer verdik. 

Hande Karacasu Kimdir? 

Özellikle Twitter’da oldukça fazla kişi tarafından takip edilen Hande Karacasu 1983 Sakarya doğumludur. Karacasu, spiker ve Siyasal iletişimcidir. Kendisi ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulunmayan Hande Karacasu 2015 yılında Gökhan Doğan ile evlendiği bilinmektedir. 

Hande Karacasu Eğitimi? 

Hande Karacasu hakkında merak edilip araştırılan konulardan biri de eğitimidir. Hande Karacasu, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 

İlginizi Çekebilir: Demet Evgar Kimdir?

Hande Karacasu Neden Gözaltına Alındı? 

3 Mayıs 2022 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan paylaşımla Hande Karacasu’nun gözaltına alındığı kamuoyuna duyurulmuştur. Kendisinin ‘Sessiz İstila’ adlı kısa bir film yayınlaması olayları ateşlemiştir. 

Sığınmacıları ve düzensiz göçmenleri konu alan kısa filmin yayınlanması üzerine harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü; mültecilerle ilgili bilgilerin çarpıtılarak ele alındığı filmden dolayı Hande Karacasu’nun gözaltına alındığı belirtti. 

Hande Karacasu ifadesinin ardından serbest bırakılmıştır. 

Sessiz İstila Filminin Konusu Nedir? 

Hande Karacasu’nun yayınlamış olduğu ‘Sessiz İstila’ filmi; 3 Mayıs 2043’te doktor olduğu anlaşılan bir gencin, ülkede çoğunluk olan sığınmacıların bulunması nedeniyle anne ve babasına bunu engellemedikleri için kızmasını konu ediniyor. Video, Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe ’sinin bir kısmının Hande Karacasu tarafından okunmasıyla sonlanmaktadır. 

Hande Karacasu’nun Youtube hesabından yayınlanan kısa film toplam 4.988.061 görüntülenmeye sahiptir. Filmin devamı olan ‘Sessiz İstila 2’ adlı film ise 1.2 milyon görüntülenme almıştır. 

Filmle ilgili olarak ve Hande Karacasu’nun tutuklanmasıyla ilgili Zafer Partisi kurucu ve Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından söz konusu kısa filmi kendisinin sipariş ettiğini, yapım masraflarını kendisinin karşıladığını ve senaryosunu da kendisinin onayladığını belirten bir tweet ile Karacasu’nun yanında olduğunu göstermiştir. 

Hande Karacasu Twitter, Instagram ve YouTube Adresi 

Sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanan Hande Karacasu’nun Twitter, Youtube ve Instagram hesapları da merak edilen konular arasında. Yazımızda yer verdiğimiz linkler üzerinden Karacasu’nun sosyal medya hesaplarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Aktif olarak paylaşımlarına devam eden Karacasu; Twitter’da 182. 4 Bin takipçiye, Instagram’da 25.5 K takipçiye ve Youtube’da 104 Bin aboneye sahiptir. 

Kaynak: Cemre

Hande Karacasu Kimdir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum