Hayvanlarınız İçin Evinizi Uygun Bir Hale Getirin

Hayvanlarınız için evinizi uygun bir hale getirin ki beraber yaşamınız çok daha kaliteli olsun. Hayatımıza renk katan hayvan dostlarımızı evimizde beslerken birçok şeye dikkat etmemiz gerekir. Fakat bu dikkat etmemiz gereken şeylerin ne olduğu hakkında detaylı bilgiye tam olarak sahip değiliz.

Hayvanlarınız İçin Evinizi Uygun Bir Hale Getirin

Evinizde size sadık bir köpeğiniz, muhabbet eden bir kuşunuz veya sevimli bir kediniz var ise hayvanlarınız için evinizi uygun 1 hale getirin yazımız tam da size göre. Evinizi uygun bir hale getirmenin yanı sıra yeni bir eve taşınacaksanız kesinlikle bahçeli bir ev tercih etmenizi öneririz. Unutmayın ki hayvan dostlarınızın doğal koşulları ev ortamında olsanız bile onlara her daim gereklidir.

Bahçeli bir eve sahip değilseniz de bulunduğunuz evi hayvan dostlarınız için uygun bir hale getirmeniz mümkündür. Unutmayın ki hayvanlar, kendilerini huzurlu ve güvenli hissettikleri yerde mutlu olur ve kendilerini iyi hissederler. Şimdi gelin hep beraber hayvanlarınız için evinizi uygun bir hale getirin yazımızı okuyarak bu yöntemleri öğrenelim.

Hayvanlarınız İçin Evinizde Yapılacaklar

  • Evcil hayvanlarınızın Kendi Alanlarını Oluşturun: Evcil hayvanlarınızın da canları sıkılabilir ve bu sıkılmadan kaynaklı etrafa biraz zarar verebilirler. Can sıkıntılarında bazı değişik davranışlar sergileyerek sizleri de huzursuz edebilirler. Tabi bu huzursuz davranışların sonucunda evinizdeki eşyaların zarar görmesi kaçınılmaz bir son olacaktır. Bunun için hayvan dostlarınız kendi alanlarını oluşturarak bu huzursuz geçirdiği anlarda oyalanabileceği alanlar yaratmak gerekir.
  • Bu tür can sıkıntılarında kendi alanlarında oynamasına fırsat vermek onların rahatlamasına da olanak sağlayacaktır. Özellikle de kedi ve köpekler çevrelerini izlemeyi çok severler. Onlara tanıyacağınız alanlarda etrafı izlemesi sakinleştirerek sıkıntılarını giderecektir. Bu alanın pencere yakınlarında etrafı izleyecek bir konumda olması siz eve gelene kadar oyalanmaları ve sakin kalmaları için oldukça doğru bir etkinlik olacaktır.

Hayvanlarınız İçin Evinizi Uygun bir Hale GetirinHayvanlarınız İçin Evinizi Uygun bir Hale Getirin

  • Televizyonu Açın: Sabah işe gittikten sonra akşam eve gelene kadar hayvan dostlarınız evde tek başına kalıyorsa canları bir hayli sıkılacak ve onlara tanıdığınız alan bile bazı durumlarda yeterli olmayacaktır. Bu yüzden bu kadar yalnız kalmalarında canlarının sıkılması ve ortalığı kurcalaması aslında oldukça normal. Hayvanlarınız için evinizi uygun bir hale getirin ve onun için televizyonu açıp gidebilirsiniz.
  • Özellikle de arkadaşlarının bulunduğu bir belgesel veya evcil hayvanlara yönelik bir içerik açarak yalnızlık hissiyatını bir nebze de olsa gidermeye çalışabilirsiniz. Emin olun evcil hayvanınız çok daha sakin olacak ve akşam eve geldiğinizde çok daha derli toplu bir ortam ile karşılaşacaksınız.
  • Mobilyalarınızı koruyun: Özellikle de evinizde bir kedi veya köpeğe sahipseniz mobilyalarınızın zarar görmesi kaçınılmaz olacaktır. Kimisi koltuğunuzu tırmalarken kimisi kemirerek zarar verebilme potansiyeline sahiptir. Bu yüzden her an her şeye hazırlıklı olmanız gerekiyor. İşte tam da bu tür sorunların önüne geçmek için mobilyalarınızı koruyabilecek bir örtü kullanabilirsiniz.

  • Ya da eşyalarınıza sıra gelmeden hayvanlarınız için oyalanacak başka şeyleri onların ilgi odağı yapabilirsiniz. Örneğin bir kediniz var ise bir tırmalama tahtası alarak oynayabileceği bir alan yaratın. Ya da köpeğinize kemirmesi için özel kemiklerden temin edebilirsiniz. Bu tür ortam ve olanaklar sağlanmadığında koltuklarınız, perdeleriniz ve mobilyalarınızı feda etmeye hazır olun bizden söylemesi.
  • Evdeki Kırılabilecek Eşyaları Ortadan Kaldırın: O çok sevdiğiniz vazoyu ya da dekoratif ürünlerinizi evinizde kenarıya kaldırmak istemediğinizi hepimiz biliyoruz. Fakat bu hayvan dostlarınız varken pek mümkün olmayabiliyor.
  • Hem eşyalarınızın düşüp kırılmasına neden olabilir hem de evcil hayvanınıza zarar verme ihtimaline karşı çok ortalıkta veya istediğiniz yerde muhafaza edemeyebilirsiniz. Herhangi olumsuz bir olayla karşı karşıya kalmak istemediğimiz için evdeki kalabalık eşyaları bir kenarı kaldırmanız önerimizdir.

Bu yazımızda hayvanlarınız için evinizi uygun bir hale getirin diyerek gerekli detayları sizler için derledik. Unutmayın ki hayvanlar evimizde yaşasa da yaşamasa da bizlerle beraber bu hayatı sürdürmektedir. Onların varlığını unutmadan her daim yardım ederek sevginizi hissettirebilirsiniz. Bunun için ille de evinizde beslemenize gerek yok. Kapımızın önüne bir miktar su ve bir miktar mama koyarak da onlara ev sahipliği yapabilirsiniz. Hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Sevgiyle kalın.

Kaynak: Cemre

Hayvanlarınız İçin Evinizi Uygun Bir Hale Getirin Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum