Highlighter Nasıl Kullanılır?

Pek çok kadın için makyaj rutininin olmazsa olmazı highlighterlardır. Kim Kardashian sayesinde makyaj rutinimize eklenen highlighter, yüz bölgesinde istenilen yerleri daha aydınlık göstermektedir. highlighter ışığı yansıtan ve aydınlık illüzyonu yaratan bir makyaj malzemesi olduğundan dolayı daha ışıl ışıl bir görüntüye ulaşmak konusunda en yardımcı makyaj malzemelerinden biridir. 

Elmacık kemikleri, burun kemeri, dudak üstü, çene ve alın bölgesinde kullanılan highlighter, daha ince bir burun daha çıkık elmacık kemikleri ve daha dolgun dudak illüzyonu yaratır.  

Highlighter pek çok renkte ve tonlarda olup tercih edilirken cilt renginden en az birkaç ton açık olmalıdır ki uygulanan bölge daha aydınlık olup ön plana çıksın. Stratejik bölgelere uygulandığında yüze istenilen şeklin verilmesinde yardımcı olan highlighter, kusursuz bir yüz yapısına ulaşmanızı bile sağlayabilir. Highlighter nasıl uygulanır? Ve highlighterlar ilgili diğer merak edilenler yazımızın devamında yer alıyor. 

Highlighter Nasıl Uygulanır? 

Kusursuz bir yüz yapısı mı elde etmek istediğinize ya da doğal bir görünüme mi ulaşmak istediğinize bağlı olarak highlighter uygulaması değişecektir. Fırçayla uygulanan highlighter sünger ile uygulanan highlightera göre daha doğal bir görüntü yaratacaktır. Daha doğal bir görünüm için yumuşak uçlu ve çok büyük olmayan fırçalar ile highlighter uygulamalısınız. Büyük uçlu fırçalar ürünün daha geniş bölgeye yayılmasına neden olacaktır. 

Daha gösterişli ve kusursuz görünmek içinde bol miktardaki ürün makyaj süngeri ile tampon hareketlerle uygulanmalıdır. Böylece istenilen bölgeler daha ışıl ışıl ve önde görünecek böylece kusurlu kısımlarınız geride kalacaktır. 

Highlighter Hangi Bölgelere Uygulanır? 

Highlighter öne çıkarmak istediğiniz tüm noktalara uygulanabilir. Genel olarak highlighter uygulanan bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

İlginizi Çekebilir: DD Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • Elmacık kemiklerinin üzerine uygulanan highlighter yüzün daha aydınlık görünmesini sağlar. 
  • Göz pınarına doğru sürülen highlighter gözlerinizin daha aydınlık ve büyük görünmesini sağlar. 
  • Göz kapağından kaş çizgisine sürülen highlighter kaşın daha yukarıda görünmesini sağlar. 
  • Üst dudağın ortasına uygulanan highlighter dudağın daha dolgun görünmesini sağlar. 
  • Omuzları açıkta bırakan kıyafetler tercih edildiğinde highlighterı köprücük kemiklerine uygulamak ilginizin köprücük kemiklerinize kaymasını sağlar. 

Hangi Highlighterı Seçmeliyim? 

Toz ve sıvı highlighterlar piyasada oldukça fazla markanın ürünü olarak satışta. Sıvı highlighterlar daha konsantre bir yapıya sahip olduğu için daha az ürünle makyaj yapılabilir. Sıvı highlighterlar ile küçük alanlar rahat bir şekilde aydınlatılırken, toz highlighterlar ile geniş alanda çalışmak daha kolaydır. 

Toz şeklinde olan highlighterların pek çok renk seçeneği bulunmaktadır. Açık renkli bir cilt tipine sahipseniz pembe ve inci tonlarını tercih etmeli daha koyu renkli bir cilt tonuna sahipseniz altın ya da şeftali tonlarda ürünler tercih etmelisiniz.  

Kaynak: Cemre

Highlighter Nasıl Kullanılır? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum