Hirudoid Forte Jel Ne İçin Kullanılır? Neye İyi Gelir?

Hirudoid Forte Jel, özellikle sporcuların ya da bedenini sürekli inciten insanların, sıkça tercih ettiği bir jeldir. Uzman doktorların, içleri rahat bir şekilde önerebildikleri ürünü, eczanelerde bulabilirsiniz. Peki, Hirudoid Forte Jel ne için kullanılır?

Genellikle morlukları tedavi etme gücü ile bilinen bu jel, aynı zamanda zarar görmüş ve zedelenmiş derinin iyileşmesi için de kullanılabilmektedir. Kendine has bir kokusu ve açık bej rengi bulunmaktadır. Buna ek olarak özel içeriği sayesinde kanın pıhtılaşmasını engeller; ödem, çürük ve morluk gibi olumsuz etmenleri kısa sürede ortadan kaldırır.

“Panocer 40 mg ne işe yarar?” yazımız da ilginizi çekebilir.

İçindekiler

 • Hirudoid Forte Jel Nedir?
 • Hirudoid Forte Jel Neye İyi Gelir?
 • Hirudoid Forte Jel Nasıl Kullanılır?
  • Sıkça Sorulan Sorular

Hirudoid Forte Jel Nedir?

Hirudoid Forte nedir?” sorusunu, detaylı bir şekilde cevaplandırmak daha faydalı olacaktır. Medikal ürün, bilinen en temel anlamı ile yapıcı ve onarıcı bir jeldir. 100 gramlık Hirudoid Forte Jel içerisinde tam olarak 445 mg etken madde vardır. Bu etken madde ise kondoroitin polisülfattır. Özelliği ise morluk, zedelenme, ezilme, burkulma gibi yaşamınızı negatif yönde etkileyecek fiziksel kusurları iyileştirme ve onarmadır.

Hirudoid Forte Jel Neye İyi Gelir?

Hirudoid forte jel, onarıcı bir medikal jeldir.

Modern dünyanın vermiş olduğu hız ile zaman zaman yaralanmalar yaşanabilir. Bu yaralanmalar hem fiziksel açıdan yaşamımızı olumsuz yönde etkiler hem de bizi ağrılarla geçen bir döneme sokabilir. Bu ağrıların önüne geçmek ve fiziksel iyileşmeyi geri kazanmak için ise Hirudoid Forte Jel mükemmel bir seçenektir. Peki, Hirudoid Forte Jel neye iyi gelir?

 • Ezilme
 • Burkulma
 • Eklemlerde oluşan şişme ya da su toplama
 • Hematomsuz kapalı yaralar
 • Morluk
 • Çürük
 • Ödem

Ürün, söz konusu bu negatiflikleri gidererek yaşamınızı büyük oranda rahatlatmaktadır. Yaygın kullanımı ise çarpma, düşme ve incinme sonucunda oluşan çürük ve morlukların tedavisi içindir. En popüler etkilerinden biri de ameliyat veya estetik operasyonlar sonrasında oluşan morlukların ortadan kaldırılmasını sağlamasıdır.

Hirudoid Forte Jel Nasıl Kullanılır?

Jel genellikle yaralanma ve morluk durumlarında kullanılır.

Hirudoid Forte Jeli kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danıştığınızdan emin olun. Daha sonra parmağınıza 3 ila 5 cm arasında jel alın ve cildinizdeki hasar görmüş bölgeye nazikçe sürün. Uygulama sırasında hafifçe sürmeniz, canınızın yanmaması için önemlidir.

Ortalama kullanım sıklığı günde, sabah ve akşam olmak üzere iki keredir. Rahatsızlığınız şiddetliyse bu, üç kereye kadar çıkabilir. Ancak uygulamayı doktorunuzun söylediği sıklıkta tekrar etmek daha doğru olacaktır.

Hirudoid Forte Jel kullanımınızdan sonra üzerine herhangi bir sargı ya da bez ile sarmamalısınız. Ayrıca açık yaralar ile temas ettirmemeye dikkat etmelisiniz. 2 haftayı geçmesine rağmen hiçbir iyileşme yaşanmıyorsa ve şikâyetleriniz devam ediyorsa, doktorunuza görünmede fayda vardır.

Sıkça Sorulan Sorular Hirudoid Forte Jel Morluklara İyi Gelir mi? Hirudoid Forte Jel genel olarak morluklara iyi gelmektedir. Hatta bu konuda bilinen, en iyi iyileştirici jeldir. Hirudoid Forte Jel Varise İyi Gelir mi? Evet, varise de iyi gelmektedir. Bölgedeki yangıya bağlı acıyı azaltır ya da ortadan kaldırabilir. Özellikle iltihaplı varisli damarların tedavisi için tercih edilmektedir. Hirudoid Forte Jel Yüze Sürülür mü? Göze ve ağız içine temas etmediği, yüzde mevcut açık yaralara temas edilmediği sürece, Hirudoid Forte Jel yüze uygulanabilir. Hatta göz altı morluklarının giderilmesi için sıkça tercih edilen bir üründür.

Kaynak: Cemre

Hirudoid Forte Jel Ne İçin Kullanılır? Neye İyi Gelir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum