İbuactive Krem Ne İşe Yarar?

Cilt üzeri ağrı kesici olarak kullanılan ibuactive krem, ağrılı eklem rahatsızlıkları, adale romatizması, eklem iltihapları, omuz sertliği, romatizmal hastalıklar, spor ve kaza yaralanmaları ile bel ağırısı, burkulma ve gerilme rahatsızlıklarında meydana gelen ağrıyı kesmektedir.

Özellikle spor yaralanmaları, kaza ile ezilme ve burkulmalar, romatizmal rahatsızlıklarda meydana gelen ağrıların kesilmesi ve iltihap giderici özelliği bulunan İbuactive krem içeriğinde 1 mg kremde 50 mg ibuprofen bulunmaktadır. Bileşenleri ibuprofenle birlikte osteorartrit, romatoid artrit, non-romatoid artropatilerir ile ankolozan spondilit tedavilerinde önemlidir. Hatta eklem ağrıları için doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Üretimi ise Türkiye adresli olarak Pharmactive İlaç Sanayi Ticaret A.Ş’dir.

İbuactive Krem Ne İçin Kullanılır?

Cilde uygulanan ağrı kesici özelliği bulunan ibuactive kremin etkili bir ağrı kesici olmasını sağlayan ve aynı zamanda iltihaplanma ile şişmeyi azaltan ibuprofen’dir. Bu krem belli başlı olarak;

·         Romatizmal ağırların giderilmesinde

·         Kas ağrılarında

·         Sırt ve eklem yeri ağrılarında

·         Bel ağrılarının giderilmesinde

Kullanılmaktadır. Cilde sürülmesi ile ağrı ve iltihabı gidermektedir. Aynı zamanda hastayı rahatlatan özelliği bulunmaktadır. Hatta yumuşak doku eklem içi, tendon, sinir kılıfları ile eklem çevresindeki iltihapların giderilmesinde önemli roller oynar.

Ağrılar ile iltihapların giderilmesinde etkili bir verim alınması için doktor reçetesi ile önerisi önemlidir. Burada içeriğindeki etken madde ile bireysel olarak yan etkiler yaşanabilmektedir. Bu sebeple doktor önerileri olmadan kullanılmaması gerekir.

İbuactive Krem Nasıl Kullanılır?

Kremin uygulanacağı bölgenin temiz ve hijyenik olması önemlidir. Bu anlamda ince bir tabaka halinde ovalamı suretiyle krem cilde yedirilmelidir. Bununla birlikte kullanımlarda dikkat etmeniz gereken hususlar;

·         Krem deriye sürülmektedir. Asla yutulmaması gerekir.

·         12 yaş altı çocuklarda kullanım uygun değildir.

·         Günde 3 – 4 kez ince bir tabaka halinde sürülmelidir.

·         Kremin kullanım süresi maksimum 21 gün yaklaşık 3 haftadır.

Hekim önerisi ve reçetesi ile kullanabileceğiniz İbuactive krem özellikle ilk yaralanmalarda kanama ve iltihabın şiddetine göre krem sonrası yara bandaj ile sarılabilir. Bununla birlikte görülebilecek yan etkiler önemlidir.

İbuactive Krem Yan Etkileri

İbuactive kremin içeriği özellikle ibuprofen’dir. Bununla birlikte yardımcı bileşenlere dair yan etkisi olan kişiler bulunabilir. Bu anlamda ibuactive krem kullanan kişiler yan etki göstermesi halinde ilacı kullanmayı bırakmalıdır. Muhtemel yan etkiler ise şunlardır;

·         Propilen Glikol duyarlılığı

·         Burun akıntısı ve göz yaşarması

·         Vücutta şişme

·         Kabızlık

·         Deride kızarıklık, kaşıntı

·         Anti romatizmal ilaçlara karşı alerji

·         Ağrı kesici ilaçlara karşı alerji

·         Hamileliğin son üç ay’ında kullanılmaması gerekir.

İbuactive Kremin Kullanılmaması Gerektiği Hususlar

Kullanım öncesi hekim reçetesi ile verilmiş olsa dahi kullanıcının sorgulaması gerektiği hususlar bulunmaktadır. Bunlar;

·         12 yaş altı çocuklarda kullanılmaması

·         Saman nezlesi, kronik omstrüktif akciğer hastalıkları

·         Astım rahatsızlığı

·         Burun içi şişme

·         Ağrı kesiciye karşı hassasiyet gösterenler

·         Deride döküntü ve kaşıntısı olanlar

·         Romatizmal ilaçlara karşı hassasiyeti olanlar

İbuactive Krem Ne Kadar?

İbuactive Krem % 5 50 gramlık tüp güncel satış fiyatı 39,58 TL’dir. Artan döviz kurları ile krem fiyatlarında güncellemeler yapılabilmektedir.

Sivilcelere karşı etkili olmayan bir krem olan İbuactive sivilce tedavisi için kullanılmamaktadır. Daha çok adale rahatsızlığı, eklem ağrıları çekenler kullanması gerekir. Bununla birlikte hamile ve emziren kadınlar doktoruna danışarak bu kremi kullanması gerekir.

Kısaca bir açıklama gerekirse İbuactive Krem iltihaplı ağrılarda deri üzerine sürülen bir ilaçtır. Eklem ağrıları ile birlikte romatizmal rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılır. Deri üzerine sürülmesi ile yapılan araştırmalar neticesinde NSAID grubu ağrı kesicilerin ayrı yarı yarıya indirdiği ve azalttığı görülmüştür. İbuactive krem bu anlamda NSAID grubu ağrı kesicileri listesinde yer almaktadır.

Kaynak: Cemre

İbuactive Krem Ne İşe Yarar? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum