"> " /> "> " /> " />

İŞKUR İş İlanları! İlkokul Bekçi Alımı Şartlar Neler?

İşkur’un düzenlediği bu ilana başvuran adaylar, fiziki, psikolojik ve teknik güvenlik şartlarını sağlayan firmalar tarafından seçilecek.

Özellikle ülkemizde son yıllarda önemli bir konu olmaya başlayan güvenlik hizmetleri konusunda İşkur, bekçi alımlarını gerçekleştirmek için belli aralıklarla özel bir çalışma başlatmaktadır. İŞKUR tarafından duyurulan bu ilana başvuracak olan adayların belirtilen yaş aralığında olması gerekiyor.

Bu alımlara başvuracak adayların fiziki, psikolojik ve teknik güvenlik şartlarını sağlayan firmalar tarafından sınanması ve ona göre seçilmesi beklenmektedir. İŞKUR, başvuru yapan adayların belgelerinin tamamlanmasının ardından başvuruların değerlendirilmesi için belli bir süre tanır. İŞKUR tarafından düzenlenen bu alım sayesinde ülkemizde ekonomiye katkı sağlayacak çok sayıda iş imkânı yaratılmaktadır.

İçindekiler

  • Görev Tanımı
  • Alım Şartları

Görev Tanımı

Bekçilik mesleği, her tür güvenlik ihtiyacının karşılanması görevini üstlenen önemli bir meslektir. Bu nedenle, bekçi alımlarına başvurmak isteyen adayların, yasal prosedürleri, hakları ve sorumlulukları çok iyi bilmeleri ve üst düzey güvenlik hizmeti sunabilecek yeterliliğe sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, bekçilik mesleği, kendine güvenen, disiplinli ve sorumlu bir kişilik özelliği gerektiren bir meslektir. Bekçi maaşlarının da kendilerini geliştirmek için adayların her tür çabaya girmelerini sağlayacak şekilde belirlendiğini unutmamalıdır.

Bekçi alımlarına başvurmak için çok sayıda kriter aranıyor. Bunlar arasında, yasal prosedürleri, hakları ve sorumlulukları kapsayan bekçilik kurallarını iyi bilmek de önemlidir. Adaylar, KPSS veya benzeri sınavlarda başarılı olmalarının yanı sıra, fiziki güç ve çevre koşullarında çalışabilecek kabiliyete sahip olmalıdır.

Alım Şartları

2023 yılında, Türkiye genelinde bekçi alımları yapılması planlanmaktadır. Bu alım için kişilerin sağlaması gereken şartlar vardır. Bu şartlar ise;

  • C vatandaşı olmak
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak
  • En az 167 cm boyuna sahip olmak
  • Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde ön başvuruların son günü itibarıyla son bir yıl veya daha fazla süredir ikamet etmek
  • Ön başvuruların son günü itibarıyla erkek adaylar için askerlik ödevini bitirmiş olmak
  • 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydı ile başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak
  • Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak gibi durumlar başvuru şartları için önemli kriterlerdir.

Yukarı da talep edilen alım şartları taşıyan kişilere gerekli incelemeler yapıldığı takdirde olumlu veya olumsuz bir dönüş gerçekleşmektedir.

Kaynak: Cemre

İŞKUR İş İlanları! İlkokul Bekçi Alımı Şartlar Neler? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum