Kamu İlanlar! 81 İlde Bekçi Alım Başvuru Şartları

İş yaşamı insanların yaşamında son derece büyük bir önem arz ediyor. İnsanların kendilerine uygun şartlarda olan iş ilanlarına başvuruyorlar. Son günlerde birçok kuruma yapılan başvurular bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de bekçi iş ilanlarıdır. 81 ilde aranan kriterleri taşıyan kişiler  bekçi olarak işe başlayacaktır. Bu noktada bekçi olarak başvuru yapacak olan kişiler aranan temel kriterleri merak ediyorlar. Yazıda da bu konuda merak edilen tüm sorulara yanıt verilecektir.

İçindekiler

  • Bekçi Görev Tanımı Nelerdir?
  • Bekçi Alım Temel Başvuru Şartları
  • Bekçi Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bekçi Görev Tanımı Nelerdir?

Türkiye’nin 81 ilinde alınacak olan bekçiler hem mahalle, hem de çarşı bekçisi olarak görev yapacaktır. Bekçi bilindiği gibi sorumlu olduğu bölgenin güvenliğinden sorumlu olan kişidir. Kamu adına hizmet verir. Kendisinin çalışma zaman dilimi aksi özel bir durum olmadıkça 22.00 ile 06.00 saatleri arasında hizmet yapar. Silah taşıma yetkisi vardır. Eğer gerekir ise bekçilerde silah kullanma yetkisi de bulunur.

Bekçi Alım Temel Başvuru Şartları

Bekçi olarak başvuru yapacak kişilerde aranan temel kriterler şunlardır:

  • En az 1.67 cm boyu olması
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az lise ve dengi okul mezunu olmak ve bunu belgeleyebilmek
  • Kişinin beden kitle endeksinin 18 ile 27 arasında olması gerektiğidir. Burada 18 ve 27 dahildir.
  • Bu işi yapmasına engel bir sağlık sorununun olmaması

Bekçi Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son olarak da bekçi başvurusunun nasıl yapılacağını ifade etmek gerekir ise o noktada da şu bilgiler verilebilir: Yukarıda yer alan kriterleri taşıyan kişiler eğer başvuru yapacak ise o zaman tek yapmaları gereken şey başvuru zaman dilimi içinde  e-devlet şifresi ile girip başvuru yapmaları gerekir. Dİkkat edilmesi ve bilinmesi gereken en temel husus ise istenen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulması gerektiğidir.

Yapılan başvuruları kabul edilenler ve ön elemeyi geçenler bir sonraki adıma geçmiş olacaktır. O yüzden her bir adım son derece önemlidir. Ayrıca son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Ayrıca başvuru sırasında bekçi başvuru ücretinin yatırılması gerekir. Başvuru ücreti yatırılmadığı takdirde başvuru işlemleriniz başlatılmaz.

Kaynak: Cemre

Kamu İlanlar! 81 İlde Bekçi Alım Başvuru Şartları Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum