Kaşık Büyüsü Nedir? Kaşık Büyüsü Nasıl Yapılır?

Büyüler, çağlar boyunca insanların dikkatini çeken gizemli ve mistik uygulamalardır. Bu uygulamalardan biri de “kaşık büyüsü” dür. Durum böyleyken “Kaşık büyüsü nedir?” sorusuna cevap verecek olursak kadim zamanlardan beri yapılan bir istek büyüsüdür diyebiliriz. Barışma, ayrılma, bağlama, soğutma, ölüm ve hastalık gibi durumlar için kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir büyü türüdür.

Kaşık büyüsü hakkında merak edilen birçok konu vardır. “Tahta kaşık büyüsü nedir, kaşık büyüsü ne için yapılır?” gibi sorular en çok merak edilenler arasındadır. Bu yazımızda sizler için bu konuya ışık tutacak ve tahta kaşık büyüsü hakkında sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

“Düğüm büyüsü nedir?” yazımız da ilginizi çekebilir.

İçindekiler

 • Kaşık Büyüsü Nedir?
 • Kaşık Büyüsü Nasıl Anlaşılır?
 • Kaşık Büyüsü Neden Yapılır?
 • Kaşık Büyüsü Nasıl Yapılır?
 • Kaşık Büyüsü Ne Zaman Sonuç Verir?
 • Kaşık Büyüsü Nasıl Bozulur?
 • Sıkça Sorulan Sorular

Kaşık Büyüsü Nedir?

Kaşık büyüsü, en çok yapılan büyülerden biri olduğu için halk arasında oldukça popülerdir. Bu sebeple “Kaşık büyüsü nedir?” sorusu sık sık sorulur. Büyü yapan kişinin belirli bir enerjiyi tahta bir kaşığa yönlendirerek istenen sonuçlar elde etmeye çalıştığı bir işlemdir. Kaşık, genellikle büyücünün enerjisini topladığı ve yönlendirdiği bir araç olarak kullanılır. Bu işlem için genellikle tahta kaşık kullanılır çünkü tahtanın enerji çekme gücüne inanılır. Kaşık büyüsü, büyücünün hükümlerine bağlı olarak çeşitli sonuçlar elde etmek için de tercih edilebilir.

Büyünün yapımında ana madde olarak tahta kaşık kullanıldığı için “tahta kaşık büyüsü” olarak da bilinmektedir. Büyüyü talep eden kişinin isteği üzerine başka bir kişiyi hasta etmek hatta ölümüne sebep olmak için de kullanılır. En tehlikeli büyü türlerinden biri olarak kabul edilir. Yapılması da yaptırılması da tehlike arz eder. Zor büyülerden biri olduğu için deneyimli kişilerce yapılması gerekir. Aksi takdirde yapan veya yaptıran kişiye zarar verebilmektedir.

Kaşık Büyüsü Nasıl Anlaşılır?

Kaşık büyüsünün etkilerini hem ruhsal hem de fiziksel olarak hissedebilirsiniz.

Çoğu büyüde de görüldüğü gibi kaşık büyüsünde de hem psikolojik hem de fizyolojik olarak belirtiler görülmektedir. Kaşık büyüsünün yaygın belirtileri:

 • Huzursuzluk: Birçok büyünün sonucunda görülen huzursuzluk durumu bu büyüde de görülmektedir. Büyü yapılan kişi aşırı yorgun hisseder ve sebepsiz bir mutsuzluk hissine kapılır.
 • Gerçeklikten Kopma: Büyü yapılan kişi içinde yaşadığı gerçek durumlardan ve olaylardan kopar. Gerçeklik dünyasından hayal dünyasına geçiş yapar ve neyin gerçek neyin hayal olduğunu ayırt edemez.
 • Agresiflik: Büyü etkisinde kalan kişi ruhen yaşadığı ani değişimleri anlamlandıramaz. Çevresine karşı agresif hareketler sergileyebilir.
 • İştah Eksikliği: Büyünün en çok görülen etkilerinden biri de iştah eksikliğidir. Kişi yemek yemek istemez, yoğun bir iştahsızlık yaşar. Bu durum ani kilo kaybına da sebep olabilmektedir.

Bu durumların haricinde çeşitli sağlık sorunları da yaşanabilir. Mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, eklem ve kas ağrısı, hazımsızlık ve bayılma gibi durumlar görülebilmektedir. Eğer kişi bu belirtilerden birkaçını yaşıyor ve şüpheli durumlar seziyorsa, kaşık büyüsüne maruz kalmış olabilir.

Kişinin kendinde büyü olup olmadığını anlamasının en kesin yolu bir medyuma ya da hocaya başvurmasıdır. İşinde tecrübeli olan kişilerce basit testler sonrasında kişide büyü olup olmadığı ya da hangi büyü olduğu anlaşılabilmektedir.

Kaşık Büyüsü Neden Yapılır?

Kaşık büyüsü genelde bağlama niyetiyle yapılır.

“Kaşık büyüsü ne için yapılır?” sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Aslında büyünün yapılmasının birden fazla nedeni vardır. Genellikle bağlama büyüsü olarak yapılmaktadır. Kişi, ilgi görmek ve sevilmek istediği bir kişi için yaptırabilir. Bağlama büyüsü olarak yapılması durumunda büyünün etkisindeki birey büyü yaptıran kişiye aşık olduğunu düşünür. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu büyü için aşık etme büyüsü de denilebilir.

Sadece aşık etmek için değil kişileri birbirinden ayırmak veya soğutmak içinde yapıldığı durumlar vardır. Kişinin ayrı olduğu biriyle birleşmesi için de yapılabilmektedir. Kötü giden evlilikte eşlerin arasının düzeltilmesi ya da eşlerin arasının soğuması için de uygulanır. Tehlikeli bir büyü çeşidi olduğu için çoğu medyum ve büyücü tarafından yapılmamaktadır.

Kaşık Büyüsü Nasıl Yapılır?

Kaşık büyüsünün yapılması için büyü yapmak isteyenin ve büyü yapılacak kişinin ayrıntılı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Gerekli olan bilgiler her iki kişi için de;

 • Anne ve baba adı,
 • Doğum yeri,
 • Doğum tarihi,
 • Net bir fotoğraf şeklinde bilinmektedir.

Bu bilgilerin herhangi birinin eksikliği durumunda büyü gerçekleştirilememektedir. Bu yüzden edinilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.

Büyüyü yapmak için gerekli olan bazı malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler;

 • 2 adet tahta kaşık (genellikle şimşir),
 • Bambu kalem,
 • Kırmızı renkli bir ip,
 • Safran mürekkebi olarak sıralanmaktadır.

Büyü yapılırken 2 adet kaşık alınır ve kaşıkların üzerine gerekli dualar yazılır. İşlem için önemli olan dualar yazıldıktan sonra kişinin talebine göre kaşıklar konumlandırılır. Eğer kişi bağlama büyüsü istiyorsa kaşıklar birbirine bakacak şekilde, eğer ayırma büyüsü istiyorsa kaşıklar birbirine ters şekilde konulur. İki kaşık kırmızı bir iple birbirine bağlanılır. Ayırma büyüsü ise ip kesilir, bağlama büyüsü ise ip muhafaza edilir.

Kaşıkların arasındaki mesafe de çok önemlidir. Eğer kaşıklar çok uzak tutulursa kişiler arasına mesafe girebilir, eğer fazla yakın tutulursa da büyü yapılan kişinin akıl sağlığı tehlikeye düşebilmektedir. Bu yüzden tecrübeli kişilerce yapılması önemli bir konudur. Gerekli dualar büyüyü yapan kişi tarafından okunur. Duadan sonra kişiler barıştırılmak isteniyorsa kaşıklar aynı toprağa gömülmelidir. Eğer bu bir ayırma büyüsü ise kaşıklar birbirine uzak ve farklı yerlere gömülmek zorundadır.

Kaşık Büyüsü Ne Zaman Sonuç Verir?

Kaşık büyüsü hızlı etki eder.

Kaşık büyüsünün çok fazla tercih edilmesinin ana sebeplerinden biri çok hızlı etki etmesidir. Büyü diğer büyülere nazaran daha hızlı bir şekilde etkisini gösterir. Bazı büyülerde etki etme süresi aylarca hatta yıllarca sürebilmektedir.

Kaşık büyüsü hem hızlı olduğu hem de tutma olasılığı fazla olduğu için yoğun talep görmektedir. Büyünün etki etme süresi yapan kişiye göre de değişebilmektedir. Eğer büyüyü yapan kişi çok tecrübeli bir kişiyse büyünün etki süresi 72 saati bulabilmektedir. Ama genellikle bu süre 5-7 gün arasında değişmektedir. Bu yüzden daha hızlı bir sonuç almak istiyorsanız tecrübeli ve alanında bilindik bir kişiye gitmeniz önerilir.

Kaşık Büyüsü Nasıl Bozulur?

Kaşık büyüsünü bozmak için tecrübeli bir kişiden yardım almak gerekmektedir. Genellikle yapan kişinin bozması en etkili yöntemdir. Büyüyü yapan kişiyi bilmiyorsanız ve bulma imkanınız yoksa başka medyumlardan da yardım edebilirsiniz. Kendi başınıza büyüyü bozmaya çalışmanız çok tehlikeli bir durumdur. Eğer kendiniz bozmaya çalışırsanız büyü yapılan kişilerde istenmeyen durumlar görülebilir.

Kaşık büyüsünü bozmak için bu sefer mavi mürekkeple büyüyü bozma işlemi yapılır. Büyüyü yaptıran kişiye çeşitli dualar okutturulur. Mavi mürekkeple kağıda bozma büyüsü yazılır. Kağıt mürekkebi akıtmayacak şekilde katlanır. Katlanan kağıda medyum ya da büyücü tarafından sirke dökülür. Kağıttaki mürekkep sirkeli suyun içinde akıncıya kadar beklenir. Yazılar aktıktan sonra kağıt tekrar alınır. Kağıt ıslak bir şekilde büyüyü yaptıran kişiye verilir ve kuruyuncaya kadar uyuduğu odada tutması söylenir.

İşlemlerin hatasız yapılması durumunda büyü bozulmuş olur. Büyünün bozulmadığı anlaşılırsa işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Bu sebeple büyüyü bozdurmak isteyen kişi dikkatli olmalı ve etrafındaki işaretleri dikkatlice incelemelidir.

Kaynak: Cemre

Kaşık Büyüsü Nedir? Kaşık Büyüsü Nasıl Yapılır? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum