Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında?

Şarkılarıyla dillerimizden düşmeyen Mor ve Ötesi grup üyelerinden olan Kerem Kabadayı hakkında birçok detay merak edilmektedir. Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında? gibi birçok soru araştırılmaktadır. Grubun bateristi olan Kabadayı bununla birlikte yazar, sanat ve mimari tarihi araştırmacısı olarak bilinmektedir. Birçok eğitim alarak kendini geliştirmiş ve çeşitli alanlarda çalışma imkânı da bulmuştur. 

Türk rock grubunun kurucu üyelerinden biri olan Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında? Gibi hakkında birçok soru merak edilip araştırılmaktadır. Yazımızın içerisinde Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında? Kerem Kabadayı Kaç Yaşında, Kerem Kabadayı Nereli? Kerem Kabadayı Mesleği, Kerem Kabadayı Hangi Burç, Kerem Kabadayı Boyu ve Kilosu, Kerem Kabadayı Yazarlık Hayatı, Kerem Kabadayı İnstagram Adresi gibi birçok konu sorunun cevabını yazımızın içerisinde bulabilirsiniz. 

Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında?

Türk rock grubunun kurucu üyelerinden biri olan Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında? Gelin merak ettiğiniz bu soruyu detaylarıyla beraber cevaplandıralım. 20 Aralık 1977 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kerem Kabadayı aslen de Ankaralıdır. İlk, orta ve lise eğitimini Bahariye İlkokulu ve İstanbul Özel Alman Lisesi’nde eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 2000 yılında ise Koç Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 

Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında?

Eğitim hayatını 2001-2004 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünde, mimari, kentleşme ve çağdaş sanat kuramları üzerine Yüksek Lisans programıyla devam ettirmiştir. Yüksel Lisans tez çalışmasında ağırlıklı olarak Yapısalcı-Marksist kentleşme ve tarih kuramlarına dayanan, “Capitalist Urbanization in Turkey between the 1920s and the Early 1990s: An Alternative Interpretation” başlıklı tezi ile Yüksek Lisansa hak kazanarak başarısını kanıtlamıştır.

Çalışmalarını bitirdikten sonra 2002-2004 yılları arasında, Koç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayan Kerem Kabadayı 2004 yılında bu görevinden çeşitli nedenlerden dolayı istifa etmiştir. Ardından kendini geliştirmeye devam eden Kabadayı İstanbul Teknik Üniversitesi, Taşkışla Kampüsünde bulunan Mimarlık Tarihi Anabilim Dalında doktora çalışmalarına başlamıştır.

Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında? Sorularının yanı sıra Kerem Kabadayı Mesleği de oldukça merak edilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise Kabadayı’nın birçok işte imzasının yer almasıdır. Başarılı eğitim hayatı ve öğretim görevlisi mesleğinden sonra yazarlığa da merak salmıştır. Öyle ki ilk yazısı Amiga Dünyası adlı bilgisayar dergisinde Kasım 1992 yılında yayımlanmıştır. Yayımlanan bu dergi 30. Sayısında yer almıştır. 

2003 yılından bu yana ise, Plan B Yayınları tarafından yayımlanan Asklepios adlı tıp kültürü dergisinde uzun bir süre yazılarını yazmıştır. Kerem Kabadayı LM Basın Yayın tarafından çıkartılan Red adlı aylık siyasi eleştiri dergisinin de köşe yazarlığını yapmaktadır. Yazarlığının yanı sıra da Mor ve Ötesi grubunda yer almasının sebebi olan davul ile tanışmıştır. Çeşitli eğitimlerini alan Kabadayı 1990 yılında amatör olarak davul çalmaya başlamıştır. 

Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında?

İlginizi Çekebilir: Mor ve Ötesi Kimdir?

Çok kısa bir sürede ise Whisky grubunun bateristi Alpay Asena Şalt`dan özel davul dersleri alarak bu alanda kendini geliştirmeyi başarmıştır. Harun Tekin (gitar), Şahin Yalabık (vokal), Derin Esmer (gitar) ve Alper Tekin`den (bas gitar) oluşan Decision grubuyla sahne almış ve Şahin Yalabık’ın gruptan ayrılmasıyla Mor ve Ötesi grubuna dahil olmuştur. 

Daha sonra Türkçe sözlü beste yapmaya karar verip, Mor ve Ötesi adını alan grubun ilk albümü Şehir`de yer alan “Sabahın Köründe”, “Uyku”, “Past”, ve “Reality” adlı şarkıların sözlerini yazarak büyük bir başarı elde etmiştir. Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında? Sorusuna cevap bulduğumuza göre merak edilen diğer soruları yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Kerem Kabadayı Kaç Yaşında? 

20 Aralık 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Kerem Kabadayı 45 yaşındadır.

Kerem Kabadayı Nereli?

Kerem Kabadayı Ankaralıdır.

Kerem Kabadayı Hangi Burç?

20 Aralık tarihinde dünyaya gelen Kerem Kabadayı yay burcudur.

Kerem Kabadayı Mesleği

Birçok alanda başarılarını gördüğümüz Kerem Kabadayı mesleği hem baterist hem yazar hem de öğretim görevlisi olarak belirtebiliriz.

Kerem Kabadayı Boyu ve Kilosu

Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında?  Soruları kadar merak edilen bir diğer soru ise Kerem Kabadayı Boyu ve Kilosu olmaktadır. Kerem Kabadayı boyu 1,78 kilosu ise 75 kilodur.

Kerem Kabadayı Yazarlık Hayatı

Birçok mesleği bulunan Kerem Kabadayı yazarlık hayatı bir hayli merak edilip araştırılmaktadır. Kerem Kabadayı`nın yayınlanmış ilk yazısı Amiga Dünyası adında bilgisayar dergisinin 1992 yılının Kasım ayında yayımlanan dergisi 30. Sayısında yerini almıştır. Bu tarihten kısa bir süre sonra derginin yayın hayatı sona erse de Kerem Kabadayı yazarlık hayatı hep devam etmiştir.

 Buradaki çalışmaları bittikten sonra 2003 yılından bu yana Plan B Yayınları tarafından yayımlanmış olan Asklepios adlı tıp kültürü dergisinde yazarlık yapmaktadır. Bunun yanı sıra da LM Basın Yayın tarafından çıkartılan Red adlı aylık siyasi eleştiri dergisinin köşe yazarı olarak yazarlık hayatını devam ettirmektedir. 

Kerem Kabadayı İnstagram Adresi

Şarkılarıyla Mor ve Ötesi grubunun üyesi olmasıyla ve yazarlık hayatıyla birçok kişinin merak edip araştırdığı Kerem Kabadayı instagram adresi 13,5 K takipçiye sahiptir.

Bu yazımızın içerisinde Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında? Kerem Kabadayı Kaç Yaşında, Kerem Kabadayı Nereli? Kerem Kabadayı Mesleği, Kerem Kabadayı Hangi Burç, Kerem Kabadayı Boyu ve Kilosu, Kerem Kabadayı Yazarlık Hayatı, Kerem Kabadayı İnstagram Adresi konu başlıkları yer almaktadır. 

Kaynak: Cemre

Kerem Kabadayı Kimdir? Mor ve Ötesi Grubunun Üyesi Kaç Yaşında? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum