"> " /> "> " /> " />

Kestel’de yeni yolda çalışmalar aralıksız devam ediyor

Alanya Belediyesi tarafından kıyı yolu ve Kestel İsa Küçülmez Caddesi’nden Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve yeni etraf yolu güzergahında ulaşımı kolaylaştırmak için başlatılan yeni yolda çalışmalar aralıksız devam ediyor. 30 metre genişliğe, 4 kilometre uzunluğa sahip yeni yolda dolgu ve hafriyat çalışmalarının akabinde yağmursuyu drenaj çalışmasına başlandı. Alanya Belediye Lideri Adem Murat Yücel, “Kestel’e açtığımız 30 metrelik yol hem yeni etraf yoluna hem de kıyı yoluna temas sağlayıp trafiği rahatlatacak” dedi. 4 kilometre uzunluğa, 30 metre genişliğe sahip olan yeni imar yolu, yalnızca üniversiteye ulaşımı rahatlatmayacak; yeni etraf yoluna; birebir vakitte Kestel Mahallesi’ne taşınacak yeni sanayi sitesi ve Dim Mağarası’na ulaşımı da kolaylaştıracak.

“Bölgede oluşacak trafik yoğunluğu azalacak” Kestel Mahallesi’ndeki yeni 30 metrelik imar yolunda sürdürülen yağmur suyu drenaj çalışmalarını yerinde inceleyen Alanya Belediye Lideri Adem Murat Yücel, Şu an Kestel ALKÜ Üniversite Yolu’nun yol açım süreçleri bitti. Sanat yapıları ve alt yapı çalışmaları da devam ediyor. Yağmursuyu drenaj çalışmalarının akabinde ASAT’ın bu bölgede içme suyu ve kanalizasyon şebekesi çalışması olacak. 30 metrelik yol, hem yeni yapılan etraf yoluna hem de merkez kıyı yoluna bir ilişki yolu olarak kullanılacak. ASAT’ın çalışmalarının çabucak gerisinden asfalt çalışmalarını tamamlayarak alternatif bir ulaşım güzergâhını Kestel halkına ve tüm vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız. Emek veren fen işleri takımımıza şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Birçok noktada yol ve altyapı çalışmalarımız devam ediyor” Alanya Belediyesi’nin kentin bir çok noktasında yeni yol açma ve kentin altyapısını güçlendirmek için yağmur suyu drenaj çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Belediye Lideri Yücel, “Alanya’nın türlü yerlerinde Mamadı, Oba Çarşamba, Kestel’in Üniversite yolu, Mahmutlar Yeni Mahalle ile Sarıhasanlı Mahallesi’ndeki 30’ar metrelik yollarda hummalı bir halde çalışmamız sürüyor. Çarşamba mevkinin de sonuna geldik. Kentimizin trafik yoğunluğunu azaltmak için her bölgede çalışmalarımız süratli bir biçimde sürüyor. Ayrıyeten eş vakitli olarak altyapı çalışmalarımızda devam ediyor” dedi.

“Başkanımıza teşekkür ederiz” Kestel Mahallesi Muhtarı Sayın Şimşek ise, bu yolun Kestel için çok kıymetli olduğunu vurgulayarak, “Kestel’imizde ulaşımı çok rahatlatacak olan bu kıymetli yolun imali nedeniyle Alanya Belediye Liderimiz Sayın Adem Murat Yücel’e Kestel halkı ismine teşekkür ediyorum” dedi. Kestel Mahalle Muhtarı Saygıdeğer Şimşek, yolun bir an evvel hizmete açılmasını için, ASAT’ın gerekli altyapı çalışmalarını tamamlaması gerektiğini belirtti. Muhtar Şimşek, “Kanalizasyon ve içme suyu boru çizgisi döşenmesi gerekiyor. ASAT bir an evvel burayı yaparsa yolumuz bir an evvel açılacak. Alanya’mızın en büyük dertlerinden bir tanesi yol konusu, burası da üniversiteye açılan bir kapımız. Bütün Kestel etrafındaki trafik yoğunluğu azalacak. Şu an da takımlar son süratle çalışmasını yapıyor” dedi.

Kaynak: Cemre

Kestel’de yeni yolda çalışmalar aralıksız devam ediyor Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum