Kirpik Lifting Neden Regl Döneminde Yapılmaz?

‘’Kirpik lifting neden regl döneminde yapılmaz?’’ diye merak edenler, yazımızın içerisinde detayları bulabilecektir. Regl döneminde değişen hormonlar, cilt yapısının gevşemesine ve acı hissinin artmasına neden olur. Sadece kirpik lifting uygulaması için geçerli olmayan bu durum, hassasiyetin artması sebebiyle birçok estetik işleminde de geçerlidir.

Güzel görünmek ve etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar, kirpik lifting uygulaması sayesinde bu beklentilerine rahatlıkla kavuşabiliyor. Bakım ve güzellik alanında yepyeni işlemlerin yapılıyor olması, tüm estetik uygulamalarını beklenenden çok daha çekici hale getiriyor. Kirpik liftingin nasıl yapıldığını öğrenmek için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

İçindekiler

  • Kirpik Lifting Nedir, Neden Yapılır?
  • Kirpik Lifting Kimlere Yapılmaz?
  • Regl Döneminde Kirpik Lifting Neden Yapılmaz?
  • Kirpik Lifting Neden Tutmaz?
  • Sıkça Sorulan Sorular

Kirpik Lifting Nedir, Neden Yapılır?

Kirpik Lifting; kirpiklerin sıkı görünmesi için yapılan bir uygulamadır.

Kirpik lifting yaptıranlar her geçen gün artıyor. Artışın en büyük sebepleri arasında hem güzel bir görünüme kavuşma isteği hem de oldukça popüler bir uygulama olması bulunuyor. Özellikle internet ve sosyal medya kullanıcıları için fazlasıyla trend olan estetik işlemleri, güzellik sektörünün ülkemizde hızlı bir biçimde gelişmesine de yardımcı oluyor.

Kirpik lifting; kirpiklerin çok daha sık ve kıvrık görülmesi için yapılır. Uzun süre kalıcılık sağlayan bu uygulama sayesinde rimel ve maskara kullanmaktan kurtulmak mümkün. Özellikle maskaraları her gün temizlemenin bir hayli zor olduğu biliniyor. Lifting ile dolgun ve hacimli olan kirpikleriniz, gün boyu rahat etmenizi sağlar. Ayrıca uzun süreli kullanım sağlamak için düzenli bakım yapılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Dikkat edilecek bir diğer husus, lifting yapılmasının ardından kirpiklerde dökülme yaşanıp yaşanmayacağıdır. Kalitesiz ürünlerle yapılacak operasyonlar, kalıcı zarara sebep olabileceği için sonraki dönemlerde dökülmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

“Kirpik Lifting nedir?” daha detaylı bilgi için yazımızı inceleyin.

Kirpik Lifting Kimlere Yapılmaz?

“Kirpik lifting neden regl döneminde yapılmaz?” sorusunun cevabı için geçerli olan cilt hassasiyeti sorunlarıyla birlikte farklı sağlık problemlerinden dolayı da bu işlemi yaptıramayacak olanlar bulunmaktadır. Bunlar arasında;

  • Gözünde arpacık olanlar,
  • Alerji, kaşınma ve çapaklanma sorunlarından birini yaşayanlar,
  • Hamileliğin ilk 4 ayında olan kadınlar yer almaktadır.

Hamilelikte 4 aydan sonra lifting işlemi yaptırılmasında herhangi bir sakınca bildirilmemiştir. Vücudunuzda cilt hassasiyetiyle ilgili farklı duyarlılıklarınız varsa bir doktora danışmanız ve ardından kirpik liftingi yaptırmanız uygun olacaktır. Eğer kendinizi kötü hissediyorsanız, lifting yaptırana kadar doğal içerikli takma kirpikleri geçici olarak kullanabilirsiniz.

Regl Döneminde Kirpik Lifting Neden Yapılmaz?

‘’Kirpik lifting neden regl döneminde yapılmaz?’ için detayları sizlerle paylaşmaya devam ederken, regl döneminde vücutta yaşanan değişimlerden de bahsetmek gerekiyor. Bu dönemde östrojen hormonu ve yağ dokularında artış meydana gelir. Cilt hassasiyetinin artmasıyla birlikte kullanılan günlük kremlerden bile yeterli etkiyi göremeyebilirsiniz. Yüzünüzde ise en hassas noktaların göz çevresi olduğunu bilmelisiniz.

Yüz bakımı yaparken göz kapakları ve çevresi yumuşak bir dokuya sahip olduğu için bu bölgeye özel ürünler kullanmak gerekiyor. Kaş ve kirpik şekillendirme işlemi yaptırmadan önce kaliteli ve önceki işlerini referans gösterebilecek merkezlerden hizmet almak çok önemli. Göz çevresinde meydana gelebilecek alerjik reaksiyonlar, gözlerinizin mikrop kapmasına neden olabileceği için ekstra özenli davranmanız şart.

Güzel olmak isterken yüzünüzü saklamak zorunda kalmamak adına ön araştırma yapılmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca müşteri yorumlarının da karar verirken fayda sağlayıcı özellikte olduğunu bilmelisiniz.

Kirpik Lifting Neden Tutmaz?

Kirpik Lifting uygulamasının farklı tutmama nedenleri olabilir.

Kirpik laminasyonu yaptıranlar arasında sorun yaşayanlar bulunmaktadır. Bunun en temel nedeni, kendi kirpiklerinin güçsüz ve kırılgan bir yapıya sahip olmasıdır. Zaten güçsüz olan bu kirpikler üzerine besleyici bakımlar uygulanmadan yapılacak estetik işlemlerin, yeterli verimi sağlaması pek mümkün değildir. Maalesef normalden daha kısa sürelerde kirpiklerde yaşanacak kopma, dökülme ve kırılma gibi sebeplerden dolayı lifting uygulaması etkisini kaybedecektir.

Kaş liftingi yaptıranlar içinde de problem yaşayanlarla karşılaşabilirsiniz. Kirpik iyileştirme çalışmalarında olduğu gibi burada da sorun kıl kökleridir. Uygun vitaminler ve yağlarla yeterli oranda bakım yapmak hem sağlıklı köklere sahip olmanızı hem de yapılan liftinglerin uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Lifting uygulamaları ve çok daha fazla konu hakkında bilgi için cemre.com adresimizi takipte kalınız.

Sıkça Sorulan Sorular Kirpik Laminasyonu Kalıcı mıdır? Kirpik laminasyonu, ortalama 8 hafta kadar kalıcılık sağlıyor. Bakımı doğru yapılırsa bu süreyi uzatmak ve 12 haftaya kadar çıkarmak mümkün olmaktadır. Kişisel bakıma her zaman özen gösterilmesi, cildinizde ve vücudunuzda oluşabilecek sorunları azaltma noktasında destek sağlayacaktır. Kirpik Lifting Yaptırdıktan Sonra Su Değerse Ne Olur? Kirpik lifting yaptırdıktan sonra birkaç saat boyunca bölgenin suyla temasından kaçınmak gerekiyor. Daha sonraki süreçlerdeyse aşırı sıcak suyun kirpik üzerinde şekil bozulmalarına sebep olabileceği unutulmamalıdır. Ayrıca kimyasal içerikli ürünlerle cilt temizliği yapmak da hem cilde hem de kirpiklerinize zarar verecektir. Kirpik Lifting Acıyor mu? Kirpik Lifting uygulamaları, özellikle uzman kişiler tarafından yapılıyorsa herhangi bir acı hissi meydana gelmiyor. Sadece göz içine herhangi bir madde kaçarsa ufak çaplı acı ortaya çıkabilir. Hijyenik koşullarda ve dikkatli olarak yapılan bakım uygulamalarında bu durumun yaşanması çok küçük bir ihtimaldir.

Kaynak: Cemre

Kirpik Lifting Neden Regl Döneminde Yapılmaz? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum