Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir?

Gerek şarkılarıyla gerekse özel hayatı ile sık sık gündeme gelen Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Aslen Adanalı olan Barış Yurtçu Deniz Baysal ile hayatını birleştirmiş ve mutlu bir evlilikleri vardır. Müzik hayatındaki şarkıları ve konserleriyle hız kesmeden devam eden Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Sorusu oldukça merak konusudur. Belirli bir dinleyici kitlesi olan Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Sizler için detaylandırdık.

Bu yazımızın içerisinde Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Barış Yurtçu Kaç Yaşında? Barış Yurtçu Hangi Burç? Barış Yurtçu Nereli? Barış Yurtçu Mesleği, Barış Yurtçu Boyu ve Kilosu, Barış Yurtçu Deniz Baysal ve Barış Yurtçu İnstagram Adresi gibi merak edilen tüm soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar dileriz. 

Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir?

 Şarkılarını dillerden düşürmediğimiz Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Sevenleri tarafından şarkıları dinlenen, konserleri tıklım tıklım dolan Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Oldukça merak edilmektedir. 19 Mayıs 1983 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Barış Yurtçu ortaokul ve lise eğitimini tamamlarken müzik alanında çeşitli eğitimler almış ve ilgisini teknik bilgilerle geliştirmiştir. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir?

Peki Kolpa grubu ne zaman kuruldu? Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Şarkılarıyla hemen hemen hepimizin beğenisini toplayan Kolpa grubunu 2005 senesinde kurmuştur Barış Yurtçu. Bora Yeter ile kurduğu bu grup ile iki yıl beraber götürdükten sonra 2007 yılında gruba Cenk Taner Dönmez ile grup üçlenmiştir. Daha sonrasında da davul kadrosunda yer alan Samuray Gökçe ile günümüzdeki Kolpa grubu oluşmuştur. Kolpa grubunun kurulması ve üyeleri hakkında bilgi verdikten sonra Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Sorusunu çok daha net bir şekilde aktarmış olacağız. 

Türk rock müzik grubu kurucularından biri olan Barış Yurtçu müzik hayatına 2009 senesinde “Hayat Senin Mucize İşler” parçasının yayınlamıştır. Ardından 2010 senesinde “Maximum”, 2011 senesinde “Son Nefesim” 2012 senesinde “Yatağın Soğuk Tarafı”, 2014 senesinde ise “Aşk ve Hayat” albümlerini dinleyicilerle paylaşmıştır. 2012 yılının şubat ayında dinleyicilerle paylaştığı “Yatağın Soğuk Tarafı” albümünü iler aflarda yerini almış ve albüm büyük bir başarı elde etmiştir. Öyle ki 2012 yılında Altın Kelebek Ödülleri’nde “Şarkıları En Çok İndirilen Grup” ödülüne layık görülerek bu şarkıyı ödülle taçlandırmıştır.

Bu albümün içerisinde “Hiç Bitmez Bu Masal” şarkısı ile dönemin popüler dizisi olan “Pid Yedili” dizisinin jenerik şarkısı içerisinde yerini almıştır. Tabi bu durum şarkılarının daha çok kişilere ulaşmasında büyük bir etken olmuştur. Ayrıca grup elemanları olarak Pis Yedili dizisinde Barış Yurtçu ve Kolpa grubunun diğer üyeleri 2 defa konuk oyuncu olarak yer almışlardır. Albümün ikinci video klibi ise “Beni Aşka İnandır” şarkısına yapılmıştır. Birçok kişi tarafından beğenilen bu şarkı uzun bir süre radyo ve müzik kanallarında yer alarak dinleyici kitlesiyle buluşmuştur. 

Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir?

Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Sorusundan sonra en çok merak edilen sorulardan bir diğeri ise Barış Yurtçu Deniz Baysal olmaktadır. Uzun süre sevgililik süreçlerinden sonra 2019 senesinde oyuncu Deniz Baysal ile evlenmiştir. Mutlu bir evlilik sürdüren bu çiftin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar ile sevenleri tarafından binlerce beğeni toplamaktadır. 

Barış Yurtçu Kaç Yaşında?

19 Mayıs 1983 tarihinde dünyaya gelen Barış Yurtçu 39 yaşındadır.

Barış Yurtçu Nereli?

19 Mayıs 1983 Tarihinde dünyaya gelen Barış Yurtçu Adana’da doğmuştur. Aslen nereli olduğuna dair net bir bilgi olmasa da Barış Yurtçu Nereli sorusunun net cevabı Adana’dır.

Barış Yurtçu Hangi Burç?

19 Mayıs tarihinde dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Barış Yurtçu boğa burcudur.

Barış Yurtçu Boyu ve Kilosu

Yakışıklı oyuncu Barış Yurtçu boyu 1,80 kilosu ise 83’tür.

Barış Yurtçu Mesleği

Barış Yurtçu mesleği şarkılarını dinleyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisi bölümünü okuyarak tamamlamıştır. Müziğe olan ilgisinden dolayı çeşitli eğitimler aldıktan sonra 2005 senesinde Bora Yeter ile Kolpa grubunu kurmuştur. Barış Yurtçu mesleği solist ve söz yazarı olarak bilinmektedir.

Barış Yurtçu Deniz Baysal

Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Sorusundan sonra en çok merak edilen sorulardan bir diğeri ise Barış Yurtçu Deniz Baysal olmaktadır. Uzun süre sevgililik süreçlerinden sonra 2019 senesinde oyuncu Deniz Baysal ile evlenmiştir. Mutlu bir evlilik sürdüren bu çiftin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar ile sevenleri tarafından binlerce beğeni toplamaktadır. 

Barış Yurtçu İnstagram Adresi

Gerek iş hayatı ile ilgili gerekse eşi Deniz Baysal ile paylaştığı fotoğraflarla beğeni toplayan Barış Yurtçu İnstagram Adresi 349 K takipçiye sahiptir.

Bu yazımızda sizlere merak ettiğiniz Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Barış Yurtçu Kaç Yaşında? Barış Yurtçu Hangi Burç? Barış Yurtçu Nereli? Barış Yurtçu Mesleği, Barış Yurtçu Boyu ve Kilosu, Barış Yurtçu Deniz Baysal ve Barış Yurtçu İnstagram Adresi gibi soruların cevaplarını derledik

Kaynak: Cemre

Kolpa Grubunun Solisti Barış Yurtçu Kimdir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum