Kudret Gören

Kudret Gören uzun yıllar Piyanist olarak hafızalara kazınan isimdir. Kendisi 3 çocuk babasıdır. Çocuklarının da tıpkı kendisi gibi iyi bir piyanist olduğu bilinmekte. Bununla beraber 2000 yılında eşi Ayfer Gören ile dünya evine girdi. Son parçası Othello’nun Desdemona’sı adlı bestesi tüm sanat severlerin ilgi odağı oldu. 

Tüm bu bilgiler ışığında kendisi ‘’Piyano benim hayatımın ilk aşkı’’ sözü ile de piyanoya olan aşkını dillendirdi. Gelin hep beraber Kudret Gören hakkında daha fazla bilgi sahibi olalım. 

Kudret GörenKudret GörenKudret Gören

İçindekiler

 • Kudret Gören Kimdir?
 • Kudret Gören
 • Kudret Gören Evli Mi?
 • Kudret Gören Öldü Mü?
 • Kudret Gören Besteleri
 • Kudret Gören Ailesi
 • Kudret Gören

Kudret Gören Kimdir?

Sanat dünyasının hatrı sayılır kişilerinden bir tanesi olan Kudret Gören özel hayatında merak edilen soruları peşinde getirmeyi başardı. Kendisi 1954 yılında İstanbul Kasımpaşa’da dünyaya geldi. Biz yazımızı yazarken Kasımpaşalı Kudret Gören 69 yaşındır.

13 yaşından itibaren piyano ile yakından ilgilenen Gören Beethoven ve Wolfgang Amadeus Mozart’tan etkilendiğini dile getirdi. Özellikle Beethoven’ın sağır olarak 9. senfoniyi bestelemesi Kudret Gören’in piyanoya olan ilgisini artırdı. Kendisinin daha önceden usta piyanistlerden eğitim aldığı biliniyor. 

Kendisi uzun yıllar İstanbul’da yaşadıktan sonra işi gereği Türkiye’nin birçok yerini ziyaret etti. Bununla beraber Kudret Gören ne iş yapıyor? Sorusu sıkça aratıldı. Kendisi çok iyi bir Piyanisttir. Bu zamana kadar 10’dan fazla beste bestelemiştir ve halende bestelemeye devam etmektedir. En ilgi gören bestesi ise Othello’nun Desdemona’sıdır.

Kudret Gören

Bununla beraber kendisinin fiziksel özellikleri de merak edildi. 1.75 boyundaki Gören 65 kilodur. Bir röportajında ne kadar sağlıklı beslendiğini ve düzenli olarak yürüyüşe çıktığını ifade etmiştir. Kudret Gören aynı zamanda çocukları ile de sık sık vakit geçirdiğini birlikte güzel havaları değerlendirdiklerini ve sık sık birlikte açık havada müzik yaptıklarını dillendirdi.

Kudret GörenKudret GörenKudret Gören Evli Mi?

Tüm bu bilgilerle beraber Kudret Gören evli mi? Sorusu oldukça merak edildi. Başarılı Piyanist 1997 yılında gönlünü Ayfer Gören’e kaptırdı. İkilinin bir besteyi birlikte seslendirdikleri sırada tanıştıklarını ve ilk görüşte aşık oldukları bilinmekte. 

Tanışmalarının 3. yılında Kudret Gören ve Ayfer Gören İstanbul’da dünya evine girdi. İkili halen mutlu bir evlilik sürmektedir.

Bununla beraber Kudret Gören ailesi ile de merak edildi. Ayfer Gören 1957 Ankara’da dünyaya geldi. Kendisinin tıpkı eşi gibi Piyanist olduğu bilinmekte. İkilinin 3 çocuğu var. Çocuklarını da kendi izlerinden gitmesini isteyen Gören çiftinin çocuklarının da iyi bir şekilde piyano çaldıkları bilinmektedir. 2 çocuğunun evli olduğu ve birçok yerde sahne aldıklarını görülmüştür.

Kudret Gören Öldü Mü?

Başarılı Piyanist Kudret Gören’in geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldığı biliniyor. Öğlen Caddebostan’da yere yığılan Gören sanat dünyasında hastalığı ile yankı uyandırdı. Bununla beraber Kudret Gören öldü mü? Sorusu araştırıldı.

Öğlen 13:00 sıralarında kaldırımda kalp krizi geçiren Piyanist acilen hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde ilk müdahalenin yapılmasının ardından Kudrettin Gören hayata tutundu. Gören’in uzun süredir kalp ilacı kullandığı bilinmektedir. Bununla beraber Gören’in şu an sağlık durumu iyidir. Sevenlerine duyurusunu ”Oldukça iyiyim. Bestelere ve bestelemeye tam hız devam.” şeklinde yapmıştır.

Kudret GörenKudret GörenKudret Gören Besteleri

Türkiye’nin önemli Piyanislerinden bir tanesi olan Kudret Gören bu zamana kadar 10’dan fazla beste bestelemiştir. Tüm bunlara ek olarak özellikle eşi Ayfer Gören tanıştıktan sonra romantizme yönelen Kudret Gören besteleri ile çoğu zaman Ayfer Hanım’a seslenmektedir. 

Özellikle son bestesi Othello’nun Desdemona’sını sevgili eşi Ayfer Hanıma ithafen besteleyen Gören’in evlendikten sonra romantik beste anlayışına geçtiği görüldü. Bununla beraber ilerleyen dönemlerde büyük oğlu Mahmut Gören ile de beste yapacağını sanat severlere duyurdu. Aşağıda Kudret Gören’in en sevilen besteleri listelenmiştir.

 • Kuğuların Sessizliği
 • Bir Tını Sesi
 • Kedi Gibi
 • Yağmur ve Toprağın Aşkı
 • Damlanın Işıltısı
 • Sonbahar Sesini Duyurunca
 • Ayferimin Sabah Güzelliği
 • Othello’nun Desdemona’sı
 • Bir Çoban Bir Çiçek Bir Kanarya

Kudret Gören Ailesi

Kudret Gören’in ailesi de tıpkı kendisi gibi sanatçı bir ailedir. Babası Turgut Gören ticaret ile uğraşmasının yanı sıra iyi bir saz çalardı. Bununla beraber Turgut Bey’in eşi Cemile Gören ise keman çalmaktadır. 4 kardeşin en küçüğü olan Kudret Gören ailenin tek piyanistidir. Babası 1990 yılında ve annesi de 1992 yılında vefat etmiştir.

Bununla birlikte en büyük abisi Rıfat Gören keman çalmaktadır. Diğer abileri ise saz, ud ve küdüm çalmaktadırlar. Tıpkı kendisi gibi Kudret Gören 3 çocuğunu da kendisi gibi piyanist yetiştirdi. 

Kudret Gören

Sevenleri her ne kadar sosyal medya hesaplarını araştırsa da kendisinin şu an için aktif olarak kullandığı sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Kudret Gören çocukları ile birçok pozu arama motorlarında olsa da kendisine ancak besteleri ile ulaşabiliyoruz. İstanbul da birçok konser veren Gören halen aktif olarak konserlerine devam etmektedir. 

En son ‘’Yılın En İyi Piyanisti’’ ödülünü yine İstanbul’da aldı. Başarılı piyanistin konserlerine katılmak isterseniz İstanbul etkinlik takvimlerini kontrol etmeyi unutmayın.

Kaynak: Cemre

Kudret Gören Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum