Manisa’da gezilecek yerler

Manisa’yı yeniden keşfetmeye hazır mısınız? Gerek doğal alanlarıyla gerek meşhur parklarıyla Manisa Türkiye’de gezilmesi gereken harika bir şehir. Meşhur Kula Şekerli Pidesi’ni yerken gezebileceğiniz muhteşem manzaralı Spil Dağı, Kula Güveci’ni tadarken bir yandan su bisikleti ile keyif sürebileceğiniz Akhisar Gölet Parkı, Nohutlu Mantı’sını tadımlarken sizi bambaşka serüvenlerde hissettirecek olan Süreyya Tabiat Parkı ve Ekmek Dolması olsa da yesek dedirtecek lezzetin yanında Şehzadeler Parkı ile bu yazımızda yeniden tanışın. Manisalı olan ya da buraya gezmeye gelen her yaştan kişiye özel hazırladığımız Manisa’da gezilecek yerler listemiz karşınızda. İyi gezmeler dileriz.

 

Spil dağı

Spil dağına bir gün ansızın canınız sıkıldığında gidebileceğiniz bir konumda bulunur. Merkeze yakın olan Spil dağına dolmuş, otobüs ve kendi araçlarınızla gidişi tercih edebilirsiniz. Burası genellikle aileler tarafından tercih edilir ve doğal kuş sesleriyle harika bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca içerisinde piknik yapmak için özel alanlarda bulunduğu için insanlar genellikle bu amaçla tercih etmektedir.

Nasıl gidilir?

  • Buraya giden otobüs veya dolmuş bulunmuyor. Manisa Ayvacık ilçesinden sonra konum kurarak özel aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Akhisar göleti

Akhisar Göleti şehre yakın olan bir konumda bulunmaktadır. Ulaşım açısından ise oldukça kolaydır. Doğa severlerin bayıldığı harika bir sosyal alan olarak kendisini göstermektedir. Birbirinden güzel palmiye ağaçları ile size mini sahil havasını tattıran Akhisar göleti buraya gelenleri büyülemeye devam ediyor. Mini iskelesi ile Akhisar Göleti’ni doya doya izlemek ise bambaşka bir lezzet. Su bisikleti ile yapacağınız ufak bir gezi turuna var mısınız? O halde bacak kaslarınızı hazırlayın çünkü pedalı çok kez çevirmek durumunda kalacaksınız. Akhisar Göleti’ne gelince meşhur rüzgar değirmeninin önünde fotoğraf çekinmeyi unutmayın.

Nasıl gidilir?

  • Manisa Akhisar ilçesin’den 16,23,54S,5S numaralı otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Süreyya tabiat parkı

Manisa’nın Yunus Emre ilçesinde bulunan Süreyya Tabiat Parkı gelenlerin bir kez daha gelmeyi istediği muhteşem bir doğal alandır. Özellikle dışarıdan gelen konuklarına farklı bir hava sunan Süreyya Tabiat Parkı piknik severlerin uğrak yeridir. Aile, eş, dost ve kankalarınızdan ayarlayacağınız mini bir grup ile meşhur deresinin kenarında tatlı sohbetlere hazır olun. Temiz havasının yanında müzik eşliğinde öten kuş sesleriyle birlikte birçok çam ağacının yarattığı doğal görünümüyle tanışın. Hafta sonları biraz daha kalabalık olan Süreyya Tabiat Parkı’nda tahtalardan yapılmış birde köprü mevcut. Fotoğraf çekinmek için çokça tercih edilen birçok alanı bulunuyor.

Nasıl gidilir?

  • Buraya özel aracınız dışında gitmeniz pek mümkün değildir. Yunus Emre ilçesine geldikten sonra konum kurarak aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Şehzadeler parkı

İslam alemine özgü 32 tane tarihi eseri içerisinde barındıran Şehzade Parkı özellikle çocuklu aileler tarafından çokça tercih ediliyor. Burada bulunan masal parkı ve Dioremik Mesir Müzesi çocuklarınızla hoş vakitler geçirmenizi sağlıyor. Daha çok çocuklarımız için tasarlanmış ve düzenlenmiş olup ebeveynlerinde ilgisini çeken harika bir turistik alanlardır. Gerek temiz havası gerek huzurlu olan bu ortama yolu düşen herkesin gidip gezmesini görmesini tavsiye ederiz. Ayrıca 16 adet Türk Devlet’ine ait bayraklarla karşılaşmanız da mümkün.

Nasıl gidilir?

  • Manisa Şehzadeler ilçesinde bulunan bu parka Manisa Otogar’dan kalkan otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Manisa Merkez’den 2. Anafartalar otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Cemre

Manisa’da gezilecek yerler Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum