Marmaris’te gezilcek yerler

Marmaris’te gezilcek yerler yazın gelmesi ile birlikte birçok insanın arama motorlarında arattığı bir cümle oldu. Hem temiz suyun tadını çıkarabileceğiniz hem de tarihi havayı soluyabileceğiniz yerleri listeledik. Artık Marmaris’te gezilmesi gereken yerler listesini daha yakından göreceksiniz.

İlginizi çekebilir: Mardin’de gezilecek yerler

Marmaris Kalesi / Marmaris Arkeoloji Müzesi

İçindekiler

  • Marmaris Kalesi / Marmaris Arkeoloji Müzesi
  • Halıcı Ahmet Urkay Müzesi
  • Saklıgöl
  • Yuvarlakçay
  • Marmaris Eski Çarşı

Marmaris Kalesi / Marmaris Arkeoloji Müzesi

Marmaris Kalesi yaklaşık olarak milattan öncesinde 2 binli yıllarda yapılmıştır. Daha sonrasında ise 1991 senesinde müze olarak halka açılmıştır. Birçok buluntuya ev sahipliği yapan Marmaris Kalesi, Marmaris’e gelip de görmeniz gereken yerlerin en başında yer almaktadır.

Marmaris Kalesi’ne pazartesi günleri haricinde haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.

Halıcı Ahmet Urkay MüzesiHalıcı Ahmet Urkay Müzesi

2005 senesinde adını eğitime verdiği önemli duyuran Ahmet Urkay tarafından yaptırılan müze birçok arkeolojik ve etnografik esere ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle çok eski zamanlardan kalma halı, takı ve daha birçok eşyayı içerisinde barındırmaktadır. Günden güne kendisini güncellemeye devam eden müzede görülmeye değer daha birçok parça bulunmaktadır.

SaklıgölSaklıgöl

Merkeze ortalama olarak 15 kilometre uzaklıkta olan Saklıgöl Kleopatra Plajı’na 1-2 kilometre yürüdükten sonra yer almaktadır. Çok bilinmemesi bölgeyi sakin ve temiz olmasını sağlıyor. Burada aynı zamanda balık restoranları ve kafelerde de lezzetli bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz.

Genellikle buranın ulaşımı özel aracınız ile ya da minibüsler ile sağlanmaktadır. Veyahut günü birlik gezilerle de bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

YuvarlakçayYuvarlakçay

Merkeze ortalama olarak 70 kilometrelik bir mesafede kalan Yuvarlakçay günün yorgunluğunu atmanız için oldukça ideal olan yerlerden birisi. Sessiz ve temiz havası ile kamp alanları da bölgede mevcuttur.

Burada aynı zamanda birbirinden değişik bitkilerle de karşılaşabilirsiniz Bununla birlikte meşhur alabalık çiftliklerini de ziyaret etmeyi unutmayın.

Marmaris Eski ÇarşıMarmaris Eski Çarşı

Bu sefer sizi merkezden uzağa değil tam merkeze alıyoruz. Birbirinden renkli sokaklarda gezebileceğiniz Marmaris eski çarşıda hemen hemen yerli yabancı bütün turistlerin ilk uğrak mekânı oldu. Burada yanınıza Marmaris’ten bir hatıra almak isterseniz tam yeri. Aynı zamanda günün yorgunluğunu da birbirinden lezzetli yapılan Türk kahvelerini yudumlarken atabilirsiniz.

Kaynak: Cemre

Marmaris’te gezilcek yerler Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum