Mayodaki Leke Nasıl Çıkar?

Mayodaki Leke Nasıl Çıkar? Yazın gelmesi ile saklanan mayoların çıkma sezonu artık başladı. Lakin bir sorun var. Bir çoğumuzun mayolarının üzerinde lekeler mevcut. Birbirinden farklı lekeleri nasıl çıkarmanız gerektiğini sizler için derledik.

Mayodaki Leke Nasıl Çıkar?Mayodaki Leke Nasıl Çıkar?

Mayodaki Leke Nasıl Çıkar?

Yazın mayonuza bazen leke bulaşabilir. “Bu lekelerden mayoma zarar vermeden kurtulmanın yolu var mı?” diye soruyorsanız; evet, var.  Mayo kullanımından sonra lekenin üzerine el ile doğal bir sabun yardımıyla mayonuzu hafifçe ovun. Birkaç dakika beklettikten  sonra soğuk su ile durulayın. Bu işlemler sırasında mayoyu çekmeyin. Bu şekilde lekelerden kurtulabilir ve mayonuzun ömrünü uzatabilirsiniz.

Mayodaki Güneş Kremi Lekesi Nasıl Çıkar?

Yazın güneş kremi sürerken bazen güneş kremi mayoya değebilir ve bu da iz kalmasına sebep olur. Güneş kremi lekesini çıkartmak için öncelikle sıvı bir deterjanı leke üzerine dökün. Birkaç dakika bekledikten sonra soğuk su ile çekiştirmeden durulayın. Böylece normal bir şekilde güvenli bir derecede çamaşır makinede yıkayabilirsiniz. Bu sayede güneş kremi lekesinden kurtulabilirsiniz.

Mayodaki Kum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mayodaki kum lekesini çıkarmadan önce mayodaki kumların kurumasını bekleyin ve kurumuş kumları fırça yardımıyla mayo üzerinden temizleyin. Daha sonra bir kaba biraz beyaz sirke ve su koyun. Mayonuzu bu karışımın içine bırakıp bekleyin. Dilerseniz mayodaki kum lekesinden bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Mayodaki Zift Lekesi Nasıl Çıkar?

Mayodaki zift lekesini çıkarmak için ilk önce vazelin ile lekeyi yumuşatmak gerekir. Sert bir metalle nazikçe zifti kazımaya başlayın. Kazıdıktan sonra bir yumuşatıcıyla lekeyi temizleyebilirsiniz. Böylece cift lekesinden kurtulmuş olursunuz.

Mayodaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Mayodaki küf lekesini çıkarmak için doğal bir sabunla mayonun her yerini ovun. Daha sonra bir kaba su koyun ve mayoyu suyun içinde bekletin. Bu sayede küf lekesinden kurtulabilirsiniz.

Mayodaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Mayodaki pas lekesinden kurtulmak için pas lekesi üzerine limon sıkıp bekletin. Bekledikten sonra soğuk su ile durulayın. Daha sonra uygun derecede çamaşır makinesine atabilirsiniz. Bu sayede pas lekesinden kurtulmuş olursunuz.

Kaynak: Cemre

Mayodaki Leke Nasıl Çıkar? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum