Misela ve Tarık Töre, Pilevneli Aracılığıyla Buluştu

misela x pilevneli

Geçtiğimiz günlerde Bodrum'daki açılışını gerçekleştiren Pilevneli Yalıkavak, şu sıralar yeni bir işbirliğinin heyecanını yaşıyor. Pilevneli aracılığı ile bir araya gelen Misela ve Tarık Töre, Pilevneli’nin Yalıkavak, Bodrum’daki galerisinde yer alan PİLEVNELİ Shop’ta satışta olacak bir proje için buluştu.

Farklı Türk markalarının da içinde bulunduğu bu projede, Misela x Pilevneli x TÖRE ürünleri görüyoruz. Eserlerinde popüler kültürün simgelerini ve sanat tarihinden kesitler kullanarak, zihnin ve kolektif hafızanın yapısını araştırırken, resmin kendisi için anıların imgelerinin kimi zaman kendiliğinden, kimi zaman kurgusal olarak yansıdığı bir zemin olarak gören Tarık Töre ile Misela’nın kreatif direktörü Serra Türker tüm ürünlerin tasarımı üstünde beraber çalışarak yaratmış bu koleksiyonu.

misela x pilevneli

Aldığımız diğer bilgilere göre de Töre’nin çizimlerinin bir karalama ya da graffiti duvarını andıran kaotik kompozisyonlarının bulunduğu farklı eserlerin içinden, zamansız Misela koleksiyonlarındaki çantalara uygulanabilecek Töre eserlerinden ögeler ve bu seçimlere uygun Misela ürünleri seçildi. Misela’nın Belgravia serisindeki kanvas çantaların ve Made-to-Order koleksiyonundan seçilen her modelin üstüne Töre’ye ait simgeler yerleştirildi. Kanvas çantalar için deri renkleri belirlendi ve her çantaya farklı bir kompozisyon çalışıldı.

Bu arada hatırlatalım. Çok sınırlı sayıda üretilen ürünler 15 Eylül'e kadar Yalıkavak’ta Misela ve Tarık Töre severleri ile buluşacak.

Kaynak: Vogue

Misela ve Tarık Töre, Pilevneli Aracılığıyla Buluştu Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum