Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir?

Mor ve Ötesi’nin Vokal Harun Tekin Kimdir? Sorusu sevenleri tarafından oldukça merak edilmektedir. Ünlü şarkıcı Mor ve Ötesi adlı rock grubunun vokalisti ve gitaristi olarak şarkılarıyla sevenleriyle buluşmaktadır. 1990 yılında kurulan ve sevenleri tarafından merak edilen Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? 

Müzik kültürüne damga vuran Harun Tekin kurduğu grubun üyelerinin içerisinde Alper Tekin (bas), Derin Esmer (vokal & gitar) ve Kerem Kabadayı (davul) yer almaktadır. Tabi zaman geçtikçe grubun içerisinde bazı değişkenlikler yaşanmıştır. Derin Esmer ve Alper Tekin gruptan ayrılınca yerini Kerem Özyeğen (Solo Gitar, Geri Vokal), Burak Güven (Bas Gitar, Geri Vokal) yer almıştır. 

Bizler de bu yazımızda Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? Detaylarıyla sizler için ele aldık. Yazımızın içerisinde Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? Harun Tekin Kaç Yaşında? Harun Tekin Nereli? Harun Tekin Mesleği, Harun Tekin Hangi Burç, Harun Tekin Boyu ve Kilosu, Harun Tekin İnstagram Adresi gibi merak ettiğiniz tüm soruları detaylıca derledik. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir?

Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? 

28 Haziran 1977 yılında dünyaya gelen Harun Tekin Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yaptığı işlerle birçok kişinin merak ettiği Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? Ankara’da dünyaya geldikten sonra ortaokula kadar yaşamını orada sürdürmüştür. Ardından İstanbul Özel Alman Lisesi’nde eğitim görmüştür. Lisede eğitim görürken okulda tanıştığı Kerem Kabadayı ile 1990 yılında Mor ve Ötesi grubunun temelini atmışlardır. Gruba iki kişinin daha eklenmesiyle dört kişilik bir grup oluşarak birçok başarıya imza atmışlardır. 

Kerem Kabadayı, Derin Esmer ve Alper Tekin ile 1900 yılında temelleri kurulan grubun 1996 yılında ilk albümü yayınlanmıştır. Aynı zamanda da 1996 yılında Ekim ayında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü kazanarak üniversite eğitimine başlamıştır. Hayatının bu döneminde bir yandan müzikle uğraşırken bir yandan da Açık Radyo’nun Deprem İletişim Merkezi’nde iki yıl boyunca programcı olmuştur. Bu yoğun tempoda 1996 yılında Şehir adında ilk albümünü çıkartmıştır. Alternatif rock tarzında olan bu albüm birçok kişi tarafından beğenilmiştir.

2001 yılında eğitim gördüğü üniversiteden mezun olan Harun Tekin 1999 yılının ocak ayında “Bırak Zaman Aksın” adlı ikinci albümünü çıkartmıştır. Giderek hem kendisinin hem de grubunun adını duyuran Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? Oldukça merak edilmeye başlanmıştır. Ardından 2001 yılında Gül Kendine, 2003 yılında Yaz adlı EP ve 2004 yılında ve grubun asıl popülerliğini arttıran “Dünya Yalan Söylüyor” albümüyle ilerleme kaydetmiştir. Öyle ki 250.000 üzerinde bir satış göstererek Türkiye’nin en çok satan rock albümü olarak kayırlara geçmiştir.

Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir?

2006 yılında Büyük Düşler, 2008 yılında ise Başıbozuk albümlerinin piyasaya çıkmasının ardından, 2008 Eurovision Şarkı Yarışması’na Deli adlı şarkısıyla ülkemizi temsil etmiştir. Eurovision’da Deli şarkısıyla ülkemizi temsil etmiş ve 7. Sırada sonuçlanmıştır. Şarkılarıyla ve grubuyla birçok başarıya imza atan Harun Tekin aynı zamanda şarkı sözü yazarıdır. Tam ismi Sami Harun Tekin olsa da Sami ismini pek kullanmamaktadır. Şarkı sözleri yazmak dışında Birgün gazetesinde de iki yıl boyunca köşe yazarlığı yapmıştır. 

Kariyerinin yanı sıra da özel hayatıyla da oldukça merak edilen Harun Tekin Melisa Sözen ile aşk hayatına devam etmektedir. Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? Sorusunu cevapladıktan sonra diğer tüm detayları yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. 

Harun Tekin Kaç Yaşında?

18 Haziran 1977 tarihinde dünyaya gelen Harun Tekin 45 Yaşındadır.

Harun Tekin Nereli?

Harun Tekin nereli birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Harun Tekin Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Harun Tekin Hangi Burç?

18 Haziran doğum tarihi olan Harun Tekin ikizler burcudur.

Harun Tekin Mesleği

Birçok alanda başarısını gördüğümüz Harun Tekin mesleği merak edilen detaylar arasındadır. Harun Tekin vokalist, gitarist, şarkı ve köşe yazarıdır.

Harun Tekin Boyu ve Kilosu

Harun Tekin boyu 1,74 kilosu ise 58 kilodur.

Harun Tekin Sevgilisi

Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? Sorusunun merak edildiği kadar Harun Tekin Sevgilisi de bir hayli merak edilmektedir. Melisa Sözen ile birlikteliği olan Harun Tekin mutlu bir birliktelik yürütmektedirler.

Mor ve Ötesi Albümleri

Şarkılarıyla birçok kişinin diline dolanan ve bizleri mest eden Mor ve Ötesi albümleri merak edilip araştırılmaktadır. Aşağıda sizler için Mor ve Ötesi albümleri neler tarihleriyle beraber listeledik;

1996 yılı Şehir1999 yılı Bırak Zaman Aksın2001 yılı Gül Kendine2003 yılı Yaz2004 yılı Dünya Yalan Söylüyor2006 yılı Büyük Düşler2008 yılı Başıbozuk2010 yılı Masumiyetin Ziyan Olmaz2012 yılı Güneşi Beklerken

Harun Tekin İnstagram Adresi

Şarkılarıyla birçok kitleye hitap eden Mor ve Ötesi’nin vokalisti Harun Tekin Kimdir? Sosyal medya hesaplarıyla merak edilen Harun Tekin instagram hesabında 225K takipçiye sahiptir.

Bu yazımızda Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? Harun Tekin Kaç Yaşında? Harun Tekin Nereli? Harun Tekin Mesleği, Harun Tekin Hangi Burç, Harun Tekin Boyu ve Kilosu, Harun Tekin İnstagram Adresi  gibi konu başlıklarını detaylarıyla sizler için derledik.

Kaynak: Cemre

Mor ve Ötesi’nin Vokali Harun Tekin Kimdir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum