Mucizeler Peşinde

Bulgari bu yılbaşı döneminde herkesi “I Believe in Wonder” (Mucizelere İnanıyorum) kampanyasıyla mucizelere inanmaya, dünyanın beklenmedik güzelliklerini doyasıya yaşamaya ve bu ruhu paylaşıp başkalarına da ilham vermeye davet ediyor. İtalyan model Vittoria Cerretti’nin yer aldığı ve Roma’da çekimleri gerçekleşen kampanya ilham kaynağı olmanın ötesinde sonsuz bir mucizeler zinciri yaratıyor. Bulgari kampanyayı tüm kanallara taşıyarak adım adım daha iyi bir geleceğe ilham veren bir hareketi desteklemeyi amaçlıyor.

Bulgari

Şirket bu vizyondan yola çıkarak “I Believe in Wonder” (Mucizelere İnanıyorum) kampanyası kapsamında dünyanın en dezavantajlı çocuklarını desteklemek, eğitime ve sağlık hizmetlerine erişimlerine yardımcı olmak amacıyla on yıldan uzun süredir birlikte çalıştığı Save the Children kuruluşuyla bir kez daha iş birliği yapıyor. Bu yılbaşı döneminde Zambiya’da erken yaş çocuk eğitiminin desteklenmesi, kırsal bölgelerde yaşayan ve ülkenin kamu eğitim hizmetlerinden aktif bir şekilde yararlanamayan 3-8 yaş arası çocukların eğitim haklarının garanti edilmesi amaçlanıyor.

Bu yardım kampanyası çocukların bir harikalar dünyasında, sihirli anlarla dolu günlerde betimlendiği özel bir videoyla başlıyor. Her sahne arasındaki geçişlerde yılbaşı döneminin ruhunu ve kampanyanın harekete geçirdiği mucizeler zincirini temsil eden bir motif olarak parlayan ateşböcekleri kullanılıyor. Dijitalle desteklenen bir deneyimle müşterilerin ve misafirlerin bir sosyal medya içeriğini paylaşarak Save the Children’ın Zambiya girişimine somut katkıda bulunmaları sağlanacak.

Bulgari

Bulgari ayrıca Meta ile iş birliği içinde I Believe in Wonder için iki modlu artırılmış gerçeklik deneyimini yarattı. Bu uygulama Facebook, Instagram’da Stories ve Reels için kullanılabilecek. Kullanıcılar telefonlarının kamerasına baktıklarında gülümsemeyle etkinleşen selfieler çekerek “mucizeleri paylaşabilecek.” Başka bir deyişle, kişi ne kadar çok gülümserse ekranda o kadar çok ateş böceği görünecek. Kamera dışa çevrildiğinde ise gerçek çevre parlayan ateşböceklerinin ışıltılarıyla sihirli bir görünüm kazanacak. Kullanıcıların doğal el hareketleri adeta sihirli bir değnek gibi etkileşim yaratarak gerçek ve sanal dünya arasında benzersiz bir atmosferi deneyimlemeleri sağlanacak. Kullanıcılar içeriklerini paylaşarak ve arkadaşlarını etiketleyerek mucizeler zinciri akışının başlamasını sağlayacaklar.

Bulgari

Markanın yılbaşı döneminde gerçekleştirdiği aktivasyonlar bununla da sınırlı kalmıyor. Hediyeler; sevgililer, aile ve arkadaşlar arasındaki en derin, canlı ve kalıcı ilişkilerin kurulmasını sağlar. Hediye vermenin mutluluğu onu sunmaktan çok önce o fikrin geliştiği an başlar. Bulgari de yılbaşı sezonunda yaşatacağı mağaza deneyimi için bu fikirden ilham aldı. Kasım ayından itibaren Bulgari butiklerini ziyaret edenler dünya çapında sadece seçili lokasyonlarda sunulan özel Instagram artırılmış gerçeklik deneyimiyle Bulgari sihrini yaşayabilecek. Kişiler söz konusu Bulgari mağazalarında bulunan kare kodu okutarak mucizelerle dolu bir sahneye erişecek. İnteraktif deneyim, ekranı parlak hediyelerle doldurarak gerçekliği artıracak. Hediyeler, üstlerine tıklandığında marka ile başlayan büyüleyici bir yılbaşı havası yaratmak için ateşböceklerine dönüşecekler.

Kaynak: Vogue

Mucizeler Peşinde Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum