<"> <" /> <"> <" /> <" />

Nazilli Belediyesi’nin sanat kurslarına yıl uzunluğu ağır ilgi

Nazilli Belediye Lideri Kürşat Engin Özcan, Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü’ne bağlı eğitmenler tarafından verilen sanat kurslarını ziyaret etti.

Ahşap ve vitray boyama, kırk yama, Türk Sanat ve Türk Halk Müziği, yağlı boya, giysi, seramik ve ikramlık eşya tasarımı kurslarının yıl uzunluğu geniş bir iştirakle devam ettiğini söyleyen Lider Özcan, kursiyerlerin dizaynlarını tek tek inceledi. Bilhassa bayanların el marifetlerinin geliştirilmesi ve konut iktisadına katkı sunmaları açısından bu kursların sayısının artırılarak devam etmesi için çalıştıklarını kaydeden Lider Özcan, “Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu faaliyetler çerçevesinde bugün kursiyer arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Pahalı hocalarımızın nezaretinde güçlü bir takımla çalışan arkadaşlarımızla, işçi arkadaşlarımızla, emekli hocalarımızla, hanımefendilerle, beyefendilerle, okuyan öğrencilerimizle bir ortaya geldik. Sahiden hoş işler yapıyorlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği üzere ‘Sanat bir milletin hayat damarlarından bir tanesidir’. Bunun Nazillimizde bu formda gerçekleştiriliyor olması bizlere kıvanç veriyor” dedi.

Nazilli halkının kurslara ağır ilgi gösterdiğine dikkat çeken Özcan, “Kurslarımızın gün ve gün dolu olması, hoş yapıtların üretilmesi, bunların vatandaşlarımızla paylaşılması, kursların düzenlendiği üzere, stantların de düzenleniyor olması bizim için çok değerli bir olay. Şimdiye kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu çalışmalarımızla daha çok değer vererek daha hoş işleri daima birlikte gerçekleştireceğiz. Nazilli halkımızı bu kurslarımıza davet ettiğimiz üzere, kendilerinin de siparişleri olduğu vakit, sanatla ilgili manada istekleri olduğu takdirde kursiyer arkadaşlarımız bunları gerçekleştirebilecek güçte ve kudrettedir” diyerek herkesi sanat kurslarına davet etti.

Kaynak: Cemre

Nazilli Belediyesi’nin sanat kurslarına yıl uzunluğu ağır ilgi Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum