Nur Yazar

Nur Yazar Kimdir? İlk başrol oyuncusu deneyimini eşi İlham Yazar ile birlikte rol aldığı ”Yeni Evli” dizisinde yaşayan Nur Yazar, dizide ”Pelin” isimli karaktere hayat vermiştir. Daha sonra 2015 yılında ”Unutma Beni” isimli dizide rol almıştır. Birçok dizi ve tiyatro filminde rol alan Nur Yazar, özellikle ”Çalıkuşu” isimli tiyatro oyunuyla izleyicilerden olumlu yorumlar aldı. 3 sezon Aşk ve Mavi dizisinde rol aldıktan sonra 2019 yılında ”Sevdim Seni Bir Kere” isimli dizide ”Berçin” karakterinin annesini oynamıştır. Bu sezon El Kızı dizisinde ”Ayfer Bozdağlı” karakterini canlandırdı. Birçok film ve dizide yer alınca hakkında birden çok soru merak edildi. Özellikle kendisinin son zamanlarda popüler dizisi olan Yalı Çapkını’n da adı geçmişti. Nur Yazar Yalı Çapkını dizisinde rol aldı mı? Gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Nur YazarNur YazarNur Yazar

Nur Yazar Hakkında

Doğma büyüme İstanbullu olan Nur Yazar, oyunculuk performansı ile konuşulan oyuncular arasındadır. Özellikle Aşk ve Mavi dizinde canlandırmış olduğu Fatma karakterinden sonra izleyenlerden tam puan almayı başardı. Dolayısıyla hakkında birçok merak edilen soruyu da beraberinde getirdi.

Nur Yazar filmleri ile her ne kadar konuşulsa da kişisel hayatı ile de merak edildi. Özellikle genç yaşlardan itibaren oyunculuk sektöründe bulunması Nur Yazar’ın yaşını, orantılı fiziği sayesinde ise sempatik oyuncunun boyu merak edilmiştir.

7 Ocak 1982 tarihinde dünyaya gelen Nur Yazar Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesinden mezun oldu. Daha sonrasında hayatına oyunculuk ile devam etmek istedi. Yeni Evli dizisi ile ilk oyunculuk performansını yaşadı. Genç yaşta oyuncu olması Nur Yazar kaç yaşında sorusunun merak edilmesine neden oldu. 41 yaşındaki başarılı oyuncu nasıl bu kadar genç ve güzel kaldığının da sırrını korumaktadır.

Kendisinin şuan Ankara’da oturduğu bilinmektedir. 

Nur YazarNur YazarNur Yazar Kiminle Evli?

Kendisinden ziyade Nur Yazar eşi ile de araştırma konusu oldu. Nur Yazar, yönetmen İlham Yazar ile evlidir. Başarılı yönetmeni daha öncesinde 2016 yılında Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Yönetmeni Ödülü’ne layık görülmüştür.

Kayıp el, polisler, açık denizde, 39 basamak ve kurnaz aşıklar gibi birçok tiyatronun yönetmenliğini üstlenmiştir. Bununla beraber kendisi aynı zamanda sahne tozu yutan yönetmenler arasındadır. Sempatik ikili her ne kadar evlilikleri ile gündeme gelmek istemeselerde fanları oldukça merak ediyor. Nur Yazar çocuğu var mı? Nur ve İlham Yazar çiftinin 2009 yılında Kuzey adında çocukları dünyaya geldi.

Nur YazarNur YazarNur Yazar Oynadığı Diziler

Dizi ve filmlerde yapmış olduğu rol kabiliyeti ile büyük bir ün salan Nur Yazar aynı zamanda oynamış olduğu dizilerle de çok beğenildi. Nur Yazar tv dizileri ile de merak edildi. Gelin şimdi hep beraber sempatik ismin oynamış olduğu dizi ve filmlere yakından göz atalım.

Nur Yazar El Kızı

İlk bölümü 23 Ekim 2021 tarihinde yayınlanan ve yönetmenliğini Feride Kaytan’ın işlendiği dizi toplamda 13 bölüm sürecek final vermiştir. Bu dizi sempatik oyuncunun ilk dizisidir. Dolayısıyla El Kızı dizisinde Nur Yazar yaş konusu merak edilmişti.

Toplamda bir sezon sürdü. Bununla beraber dizinin başrollerinde İsmail Ege Şaşmaz, Perihan Savaş ve Sevda Erginci rol almaktadır. Senaryosunu Hilal Yıldız’ın üstlendiği El Kızı dizisinde Nur Yazar başarılı oyuncu performansı ile izleyenlerden tam not almayı başardı. Burada kendisi Ayfer Bozdağlı karakterine hayat vermiştir. 

Nur Yazar Sevdim Seni Bir Kere

İlk bölümü 9 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan ve toplamda 154 bölüm sürerek 10 Nisan 2020 tarihinde final veren dizi dram ve aile dizisidir. Star TV kanalında yayınlanan dizinin yönetmenliğini Mihriban Şahin, Buket Çartıl ve Bergüzar Demiroğlu üstlenmiştir. Bununla beraber ise dizinin başrollerinde birbirinden başarılı isimler yer almaktadır. Bu isimler arasında en çok Gonca Yakut ve Volkan Murat Benli dikkat çekmiştir. Aynı zamanda dizinin kadrosunda Sibel karakterine hayat veren Nur Yazar da yer almaktadır.

Nur Yazar Aşk ve Mavi

İlk bölümü 4 Kasım 2016 tarihinde yayınlanan dizi toplamda 78 bölüm sürerek 16 Kasım 2018 tarihinde final vermiştir. Finali vermesi ile bir çok izleyeni hüsrana uğratan dizi dram türü dizidir. Yönetmenliğini Hakan Arslan ve senaristliğini Gül Abus Semerci üstlenmiştir. Toplamda üç sezon sürmesi ile birlikte güçlü bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Özellikle oyuncu kadrosunda ön plana çıkan isimler Keremcem, Burcu Kıratlı ve Ayşegül Ünsal oldu. Dizide Fatma karakterini ise Nur Yazar canlandırmaktadır.

Nur Yazar Unutma Beni

İlk bölümü 19 Mayıs 2008 tarihinde yayınlanan ve toplamda sekiz sezon 1702 bölüm sürerek 8 yıl televizyonlarda kalan dizi 27 Mayıs 2016 tarihinde final vererek ekranlara veda etmiştir. Diziye bu süreçte bir çok konuk oyuncu dahil olmuştur. Başrol kadrosu ise oldukça güçlü isimlerden oluşuyor. Osman Karakoç, Şerife Ünsal ve Furkan Engin o başrol kadrosunda dikkat çeken isimlerdendir. Ve bununla birlikte dizinin senaristliğini Moda Senaryo Evi üstlenmiştir. Oyuncu kadrosunda Nur Yazar da yer almaktadır. Lakin hangi karakteri hayat verdi hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Nur YazarNur YazarNur Yazar Yeni Evli

2007 tarihinde yayınlanan ve toplamda 1 sezon 175 bölüm ekranlarda kalmayı başaran dizi daha sonrasında 2008 tarihinde TRT 1 kanalında veda ederek final verdi. Drama türündeki dizi güçlü oyuncu kadrosuna sahiptir. Kadroda Oktay Dal, Olgun Şimşek, Cüneyt Mete ve Servet Pandur yer almaktadır. Aynı zamanda dizide Pelin karakterine hayat veren isim ise Nur Yazar’dır.

Nur Yazar Aşka Sürgün

İlk bölümü 7 Mart 2005 tarihinde yayınlanan ve toplamda 2 sezon 53 bölüm sürerek ekranlara 5 Haziran 2006 tarihinde veda eden dizi macera ve drama dizisidir. Bununla birlikte dizinin yönetmenliğini Cemal Şan üstlenmiştir. Birden çok senariste sahip olan dizinin Sis Yapım imzalı olduğu bilinmektedir. Oyuncu kadrosunda ise özellikle Beren Saat, Mahsun Kırmızıgül ve İzzet Günay gibi birbirinden farklı başarılı oyuncular yer almaktadır. Aynı zamanda dizide Nur Yazar da oynasa da hangi karakter hayat verdiği hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Nur Yazar Yuvadan Bir Kuş Uçtu

Mini dizi olarak 2003 yılında ekranlara gelen Yuvadan Bir Kuş Uçtu başrolleri ile bir zamanlar oldukça sık konuşulan diziler arasındadır. Lale Basar, Levent Ülgen ve Tülay Günal dizinin başrollerindendır. Aynı zamanda sempatik oyuncu Nur Yazar da kadroya dahil olan isimlerdendir.

Nur Yazar Bizim Evin Halleri

İlk bölümü 14 Şubat 2000 tarihinde yayınlanmaya başlayan ve toplamda on sezon 1705 bölüm sürerek 26 Aralık 2008 tarihinde final veren dizi toplamda üç kanalda yayınlanmıştır. Gerek konusu itibari ile gerekse başarılı yönetmen kadrosu ile oldukça dikkat çekmiştir. O dizide Nur Yazar’dan ziyade eşi İlham Yazar’ında rol alması gözlerden kaçmamıştır.

Nur Yazar Tozluyaka

O ilk bölümü 27 Haziran 2022 tarihinde yayınlanan ve toplamda bir sezon 26 bölüm sürerek 25 Aralık 2022 tarihinde ekranlara veda eden dizi nin yönetmenliğini Semih Bağcı üstlenmiştir. Aynı zamanda dizinin senaristi ise Yekta Torun’dur. Dizinin kadrosunda birden fazla oyuncunun dikkat çekmesinin yanı sıra Nur Yazar 1. ve 26. bölüm aralarında kadroya dahil olmuştur. Kendisi burada Kader Sarı karakterine hayat vermiştir.

Nur YazarNur YazarAşk ve Mavi Oyuncuları Fatma Kimdir?

78 bölüm sonunda final veren Aşk ve Mavi dizisi oyuncu kadrosu ile en merak edilen dizilerden bir tanesi olmuştur. Özellikle Fatma karakterini başarılı bir şekilde canlandırmasından sonra Nur Yazar merak edildi. İstanbul doğumlu olan Nur Yazar 7 Ocak 1982 tarihinde dünyaya geldi. Nur Yazar boyu 1.70’dir. Kilosu 58’dir. 

Fatma dizide Mavi’nin yengesi rolündedir. Aynı zamanda Cemal’inde metresidir. Diziye göre Fatma’nın 2 de çocuğu vardır.

Kaynak: Cemre

Nur Yazar Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum