Rengarenk Bir Mevsim: Sonbahar Renk Trendleri

sonabahar renkleri

Turuncular, sarılar, romantik kahverengiler...

Sonbahar mevsiminin renkleri denilince aklımıza bunlar gelse de bu yıl işler değişiyor. Sene boyunca Valentino pembesinden, neonlara ve sezonun yükselen bir diğer rengi lime yeşiline uzanan enerjik tonlarla karşılaştık. Bu durum sonbaharda da etkisini göstermeye devam ediyor. Genel olarak 2022'nin renkli giymek, farklı tonları birlikte dengelemek ve kontrast oluşturmak gibi özellikleriyle hatırlanacağına eminiz. Yılın geri kalanı için gardolaplarında renk güncellemesi yapmak isteyenler için bazı önerilerimiz var.

Turuncu enerjisi

Sonbaharın favori rengi turuncu elbette burada. Ancak hiç olmadığı kadar cesur ve canlı bir şekilde. Turuncunun farklı tonları bu sezon Givenchy ve Louis Vuitton gibi markaların da favorisiydi. 

Very Peri'nin uzun süreli etkisi

Pantone'un 2022'deki rengi olan Very Peri de sonbaharın favori renkleri arasında. Morun farklı tonlarından oluşan bu renk, 2022 İlkbahar/Yaz sezonunda Gucci’den Valentino’ya Lanvin’den Saint Laurent’e pek çok markanın koleksiyonunda karşımıza çıkmıştı. New York Moda Haftası'nda da boy göstermeye devam eden renge dolaplarınızda yer açmak için doğru zamanlardayız.

 

sonabahar renkleri

Barbiecore tüm hızıyla devam ediyor

Senenin açık ara favori rengi gücünü kaybediyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Valentino, tüm koleksiyonuna parlak pembe rengine adayarak sezonu domine etti. Burberry ve Chanel, pastel rengi mini elbiselere ve tüvit ceketlere dahil ederek rengi daha açık, uçuk pembe bir tonda kullandılar. Ve pembenin neşeli enerjisi sonbaharı parlatmak için bizlere eşlik etmeye devam ediyor.

İç açıcı ve cesur maviler

Lacivertten, gökyüzü rengine kadar çeşitli mavi tonları Miu Miu ve Stella McCartney gibi markaların bu sezonki favorileri arasında karşımıza çıktı. Güçlü etkisini önümüzdeki sezonda da devam ettirecek gibi görünen maviler, ferah ve canlı bir görünüm için tercihiniz olabilir. Özellikle bej ve kahverengi gibi sade renklerle kusursuz bir uyum yakalayabilirsiniz.

sonabahar renkleri

Romantik ve neşeli sarılar

Enerijimizi yükselten neşeli sarı tonları da sonbaharın kazanan renklerinden. Ünlü tasarımcıların da Sonbahar/Kış 2022 için renk paletlerinde sarıya yer açtığını gördük. Victor Glemaud'un elbiseleri parlak sarı bir ton alırken, Michael Kors Collection podyumundaki parlak renkli takım elbiseler de tercihini sarıdan yana kullandı.

Kaynak: Vogue

Rengarenk Bir Mevsim: Sonbahar Renk Trendleri Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum